Autor Wątek: Yaris News  (Przeczytany 135166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosiek

  • Gość
Yaris News
« dnia: 14-07-2004, 19:22:13 »
Toyota Yaris 1,4 z silnikiem diesla została najoszczędniejszym autem w teście Auto Klubu Dziennikarzy Polskich


Jazdy oszczędnościowe mają długą historię. Inż. Witold Rychter w swojej książce „Moje dwa i cztery kółka” ( WKŁ –1985r.)  wspomina taką imprezę:... zapisałem sięz moją starą Tatrą na konkurs małego zużycia paliwa , wyznaczony przez Automobilklub Polski na 6 maja 1928 roku. Jazda miała sięodbyć na czworoboku drugorzędnych dróg pod Strugą koło Warszawy...Zawodnicy prowadzili swe samochody w sposób najróżniejszy : ostro i szybko , lub też – odwrotnie – bardzo powoli . Ja obrałem taktykęnieprzekraczania szybkości 35 km/h oraz nienaciskania pedału gazu więcej , jak na centymetr ...Ta taktyka umożliwiła inż.Rychterowi osiągnięcie zużycia 4.3 l/100 km i drugie miejsce za inż. Liefeldtem  w Citroenie . Zużycie 4.3 l/100 km  dałoby inż. Rychterowi 11 miejsce w Superteście ekonomii, który odbył się76 lat później , 26 maja 2004 r.

 Inna była trasa , inne były prędkości , ale taktyka delikatnego naciskania pedału gazu nie zmieniła siędo dziś . Oto kilka ciekawostek  dotyczących Supertestu Ekonomii 2004 :

-              W stawce 11 samochodów uczestniczących w Superteście tylko 2 były zasilane benzyną  (Corsa i Panda) .

-              Katalogowo najmniejsze zużycie spośród startujących aut  Toyota Yaris 1.4 D ( EU : 3.7/4.2/5.1 ) , która zwyciężyła zużywając na trasie 15.17 l oleju napędowego , uzyskując spalanie 2.77l/100 km.

-              Wszystkie samochody zużyły na trasie Supertestu 238,89 l paliwa ,  

przejeżdżając średnio 558 km i zużywając przeciętnie 3,89 l/100 km. Podróż z Warszawy na Mazury i z powrotem  zwycięską Toyotą kosztowała zaledwie 49,45 zł . W przypadku aut benzynowych koszt paliwa był prawie dwukrotnie wyższy i przekroczył 90 zł a za 38,07 l oleju napędowego do legitymującego sięnajwiększym spalaniem (6,64 l/100 km ) Chryslera Grand Voyagera  trzeba było zapłacić  124,11 zł. W sumie 11 samochodów uczestniczących w  Superteście zużyło paliwo za 811, 82 zł. ( Ceny w dniu 26.05.2004 na stacji Statoil w Warszawie :  Olej napędowy  - 3, 26 l  ; benzyna 95 okt. – 3,96 zł.)


 

Supertest Ekonomii 2004 odbył sięna  liczącej 555 km trasie (Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Łomża – Pisz – Mrągowo – Olsztyn – Mława – Płońsk – Warszawa ), zorganizowany został przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich przy pomocy Automobilkubu Stołecznego MAK i firmy Statoil Polska , która zaopatrzyła startujące auta w paliwo .  Z zaproszenia do udziału w nim skorzystały firmy : Citroen Polska  , DaimlerChrysler Automotive Polska , Fiat Auto Poland , General Motors Poland , Kulczyk Tradex , MMC Car Poland , Peugeot Polska , Renault Polska , Skoda Auto Polska i Toyota Motor Poland  .

Wyniki Supertestu dowodzą , że spokojna , równa jazda sięopłaca .W przypadku najoszczędniejszej Toyoty Yaris   kilometr jazdy kosztuje 55 gr . Nie bez znaczenia jest ponadto fakt , że spokojna , równa jazda  jest zarazem bezpieczniejsza , nie prowokuje bowiem do wykonywania ryzykownych manewrów .  Zwracamy na to uwagęu progu lata i wakacyjnych podróży , które z racji rosnących cen paliw mogą być kosztowniejsze niż ostatnio. Mogą , ale nie muszą – co udowodnił Supertest ekonomii 2004 a w zasadzie kierowcy i samochody w nim  uczestniczące .

Źródło http://www.toyota.pl

wwtcka

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #1 dnia: 15-07-2004, 00:14:12 »
czy ktoś może coś wie o następcy Yarka, wyszukałem na zagranicznym forum te zdjęcia i opis mówił ze w 2005 roku do salonów wejdzie to:





I co wy na to?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #2 dnia: 15-07-2004, 00:22:43 »
jak tka bedzie wygladal to kupie go na 1000%!!!:)
jak dla mnie wypas - lubie tak masywnie wygladajace auta!:)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Darus

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #3 dnia: 15-07-2004, 08:51:39 »
Yyyyyyyyy....  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa Yota Toyota hehe  :aclap  :abiggrin  chce taka  :mrgreen:  :awallbash

Jackal

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #4 dnia: 15-07-2004, 10:42:26 »
IMO to autko jest za duże jak na Yarisa.

Pierwsze zdjęcie to nic innego jak oferowany w USA Scion xA.
TUTAJ macie zdjęcie.

alan03

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #5 dnia: 16-07-2004, 18:08:19 »
autko fajne... ale na Yarisa mi to nie wygląda... to ma chyba rozmiary Corolli Verso...

an

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #6 dnia: 16-07-2004, 22:42:23 »
Jest zgrabne i TA obok tez. :lol:

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #7 dnia: 17-07-2004, 15:40:57 »
hmmmm i na tym poprzestane jeśli ma to byc new yaris ...

Smok

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #8 dnia: 18-07-2004, 11:13:52 »
Może jestem jakiś inny ale mnie to nie zachwyca-wole swoją Yariskę

wwtcka

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #9 dnia: 18-07-2004, 17:10:10 »
Cytuj (zaznaczone)
Pierwsze zdjęcie to nic innego jak oferowany w USA Scion xA.

tylko dlaczego w takim razie samochód ten był testowany w Belgii?

Jackal

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #10 dnia: 19-07-2004, 13:00:10 »
Cytat: wwtcka
Cytuj (zaznaczone)
Pierwsze zdjęcie to nic innego jak oferowany w USA Scion xA.

tylko dlaczego w takim razie samochód ten był testowany w Belgii?


Ponieważ Scion to marka Toyoty na rynku amerykańskim. Toyota Europe ma swoją siedzibęw Belgii, prawdopodobnie testowali/homologowali ten model w Europie. IMO jeśli wejdzie do sprzedaży, to będzie modelem Toyoty, a nie Sciona - za drogo kosztuje wypromowanie nowej marki, wybudowanie oddzielnych salonów (tak jest na ogół w USA).

Pedro

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #11 dnia: 19-07-2004, 15:44:13 »
Cytat: Darus
Yyyyyyyyy....  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa Yota Toyota hehe  :aclap  :abiggrin  chce taka  :mrgreen:  :awallbash


Naprawdębardzo fajne autko, może wymienie go za 2-3 lata za obecnego Y-ka. Naprawdęfajnie wygląda, ciekawe tylko ile będzie kosztował

Jackal

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #12 dnia: 19-07-2004, 16:35:34 »
Cytat: Pedro
Cytat: Darus
Yyyyyyyyy....  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  ::szczena::  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa Yota Toyota hehe  :aclap  :abiggrin  chce taka  :mrgreen:  :awallbash


Naprawdębardzo fajne autko, może wymienie go za 2-3 lata za obecnego Y-ka. Naprawdęfajnie wygląda, ciekawe tylko ile będzie kosztował


Nie wymienisz :bnono , bo to nie będzie następca Yarka.  :bojjjjjjjjjj dlaczego ludzie nie czytają do końca wszystkich postów  :awallbash

beep

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #13 dnia: 20-07-2004, 15:46:29 »
Tutaj znajdziecie wiecej o modelu z pierwszej fotki - mnie sie nie podoba, ale o gustach sie nie dyskutuje ;)

Jackal

  • Gość
Odp: Yaris News
« Odpowiedź #14 dnia: 20-07-2004, 16:03:29 »
Amerykanom ma siępodobać, a nie nam. My mamy inne gusta i oczekiwania, a Scion xA został opracowany z myślą o tamtejszym rynku.


 

Beesafe.pl