Autor Wątek: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.  (Przeczytany 21953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #30 dnia: 11-04-2020, 09:14:43 »
Akumulator znów turecki niby firmowany przez Toyotę,na przedłużenie gwarancji  poza gwarancję na całe auto nie ma co liczyć . A może ma ktoś inne doświadczenia z gwarancją na wymienione podzespoły?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #31 dnia: 20-04-2020, 08:57:51 »
Takie coś pojawiło się na rynku i myślę że pomogłoby rozwiązać problem gdzie ucieka prąd
https://mototechnik.pl/p/629/SUN-Kamera-Termowizyjna-Diagnostyczna.html

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #32 dnia: 28-04-2020, 15:16:09 »
Jest decyzja o wymianie akumulatora  <taniec>
Pół roku przepychanki z ASO i TMP  :wallbash:

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #33 dnia: 29-04-2020, 09:09:38 »
Jest decyzja o wymianie akumulatora 
Pół roku przepychanki z ASO i TMP 
U mnie taka wymiana poskutkowała na na nie cały rok :thumbdown:. Oby u Ciebie było lepiej  :good:

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #34 dnia: 29-04-2020, 14:13:45 »
Doładowałem akumulator bo było coś około12,5V i od trzech tygodn jest dobrze, ale zauważyłem  że podczas ładowania napięcie skakało do 14, 2 i spadało do12-13V.Zagwozdka, czy akumulator, czy ładowarka(jakiś chińczyka z Lidla, czy tak to ma wyglądać

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #35 dnia: 25-05-2020, 20:37:28 »
Akumulator znów turecki niby firmowany przez Toyotę
Dzisiaj jestem po wymianie akumulatora.
Z tureckiego Mutlu  na turecką Toyotę   <zalamka>

Offline Moyset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #36 dnia: 26-05-2020, 21:57:20 »
Witajcie, pozwolę się przypomnieć w tym wątku. Jak pisałem już, w mojej niespełna 2.5 letniej CH-R 1.2T jeździ już drugi akumulator (wymieniony przez ASO po około roku użytkowania). Pierwszy był Mutlu, potem (obecnie) taki sam ale z nalepką Toyota. Problemy standard jak u wszystkich, czyli kontrolka układu hamulcowego i resety. Pierwsza bateria skończyła się po niespełna roku - wymienili baterię - ta wytrzymała już krócej. Było dobrze na początku i zabawa od nowa. Dziś sprawdziłem ładowanie alternatora. I tak na klemach (obciążenie jedynie w postaci świateł mijania (w każdym pomiarze)) - wynik 13.36V, sam alternator 13.53V, ubytek na kablu ładowania 0.17V, masa bardzo dobrze czyli 0,00V. Jak widać przyczyną nie są u nas baterię, a wadliwe alternatory, które nie doładowują notorycznie baterii. Jak wiecie alternator powinien ładować najmniej 14.2V (perfekt 14.4V). Ubytek prądu na kablu, też jest o wiele za duży (taki jak mam ja jest dopuszczalny tylko przy maksymalnym obciążeniu instalacji, a nie jedynie na światłach). Pomierzcie proszę u siebie. Ja w piątek zmierzam do Aso. Pozdrawiam

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #37 dnia: 28-05-2020, 12:47:36 »
Moje napięcie na klemach 14,13V a i tak akumulator padł, wymienili z tureckiego Mutlu na turecki Toyoty.

Offline Moyset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #38 dnia: 28-05-2020, 23:13:19 »
To chociaż dobrze Ci ładuje:) Tak się kończą dziadowskie oszczędności producenta, na których cierpią zwykli użytkownicy - za niemałe pieniądze. Ja już z Toyoty za chwilę raczej uciekam. Zrazili mnie.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #39 dnia: 04-06-2020, 16:05:52 »
Mój akumulator chyba idzie na rekord,półtora roku od wymiany i ani jednej zacinki :cheesy:

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 476
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #40 dnia: 05-06-2020, 22:10:24 »
Mój akumulator chyba idzie na rekord,półtora roku od wymiany i ani jednej zacinki

Ale urwał! Mój akumulatorek jeździ od początku produkcji  :good:
Czyli od 2016r.  :beer:

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #41 dnia: 08-06-2020, 12:06:31 »
Ale Ty masz hybryde i podejrzewam,że wystarczy tydzień bez jeżdżenia i nie odpalisz(poczytaj wątek)a mój miesiąc na parkingu i pali od strzała

Offline Moyset

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #42 dnia: 12-07-2020, 11:57:26 »
Witajcie. Problem kontrolki przy odpalaniu zaniknął samoistnie, od czasu kiedy zrobiło się ciepło. Ale to nic, wiem, że za chwile na jesieni powróci.:) Żeby nie było nudno pojawiło się coś nowego, coś co wcześniej nie występowało. Otóż po przekręceniu kluczyka z pozycji ACC na ON, pojawia się trzykrotny sygnał "pik-pik-pik". Nie ma żadnych komunikatów, kontrolki też nie pojawiają się dziwne. ASO rozkłada ręce. Ktoś coś? O co tej Toyocie mojej chodzi?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #43 dnia: 12-07-2020, 17:44:16 »
Obstawiam akumulator,niskie napięcie powoduje że auto Ci sygnalizuje że coś nie działa,dziwne że nie wyrzuca żadnej kontrolki,pewnie coś ważnego bo aż potrójne ostrzeżenie,na początku rozłączyłbym Aku i zresetował elektronikę i zobaczył czy dalej piszczy

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #44 dnia: 12-07-2020, 17:48:31 »
Pamiętaj że masz akumulator który nie trzyma napięcia,mój nawet wariował po sporej trasie,że nie doładowany,lato gorąco,dziad piszczy codziennie,zima minus,dwa miesiąc mu przeszło,potem znowu piski codziennie,tego akumulatora nie zrozumiesz :grin:


 

Beesafe.pl