Autor Wątek: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.  (Przeczytany 21970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #15 dnia: 24-03-2019, 15:00:07 »
Fajnie,ze moglem pomoc kolego i od tego powinno byc te forum a nie jalowe dysputy na 50stron ile pali hybryda,goscie wydaja po 130tys i kloca sie o setne litrow  :wallbash: staram sie tu kazdemu pomoc jak moge a jestem obrazany przez doktorow i innych krety... a moderator daje mi ostrzezenie?!?jak masz cos do mnie chlopie to napisz mi prywatna wiadomosc :thumbdown:

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #16 dnia: 04-01-2020, 10:47:36 »
Witam.
Dopadła mnie taka sama usterka co kolegę Madro. Kilkukrotnie miałem reset średniego spalania, zawsze rano po nocnym postoju. Kilka razy przed uruchomieniem silnika sprawdziłem napięcie na aku. 12,03v, 11,91v, 11,82v.
Chyba zdecydowanie za mało. Odwiedziłem serwis, oczywiście gadka że mam ustawiony reset śr.spalania po włączeniu zapłonu, zaprosiłem  pana do samochodu żeby sobie sprawdził ustawienia. I jestem umówiony w ASO na sprawdzenie.

Offline maciek71

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #17 dnia: 04-01-2020, 11:41:19 »
U mnie po trzech interwencjach w serwisie i ostatecznie pozostawieniu samochodu na kilka dni, wymieniono akumulator na nowy (zamiast Mutlu jest teraz Toyota), ale walczyłem z tematem około jednego roku.
Było już tak, że w temperaturze otoczenia +16 stopni był ten objaw, ale ani razu nie zawiódł jeśli chodzi o odpalanie (nawet gdy był mróz).

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #18 dnia: 04-01-2020, 18:08:22 »
Dokładnie takie same objawy, ale walczyć z serwisem rok toż to szok. A tak przy okazji, jakiej pojemności i mocy są u nas akumulatory.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2020, 18:57:50 wysłana przez zbych »

Offline maciek71

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #19 dnia: 05-01-2020, 09:22:38 »
U mnie obecnie jest akumulator Toyota Made in Turkey  60Ah 520A, poprzedni Mutlu też miał te same parametry.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #20 dnia: 05-01-2020, 10:47:32 »
Sprawdziłem mam Mutlu 60Ah 520A, z opisów chyba z tych wadliwych.

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #21 dnia: 11-02-2020, 19:05:13 »
Ten sam problem jak opisywany powyżej.
Aktualnie mam zamontowany "rejestrator napięcia"  , podpięty pod złącze diagnostyczne pod kierownicą.
Po dwóch wizytach w serwisie i braku rozwiązania problemu  / tylko stwierdzenie , iż akumulator jest niedoładowany/
napisałem  bezpośrednio do   Toyoty  w tej sprawie. O dziwo po dwóch tygodniach przyszła odpowiedź typu " bardzo nam przykro , pracujemy nad rozwiązaniem , itp....." 
Decyzja o montażu rejestratora padła ze strony Toyoty a nie ASO.
Oczywiście doładowali aku na 100% i od trzech dni " niestety" żadnych negatywnych objawów .
Mam z tym jeździć ok. tygodnia. Zobaczymy co dale , mam jeszcze 1 rok gwarancji.


Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #22 dnia: 12-02-2020, 07:17:46 »
Mam z tym jeździć ok. tygodnia. Zobaczymy co dale , mam jeszcze 1 rok gwarancji.
Z niecierpliwością czekam na wyniki pomiarów. Jak już wcześniej wspomniałem, należę do tych "szczęśliwców", którym serwis wymienił akumulator w kwietniu zeszłego roku. Niestety problem powrócił choć na razie tylko w formie resetu (zerowania) średniego spalania. Nie wiem czy jest sens znowu walczyć z serwisem bo pewnie ponownie będą szukać przyczyny w małym przebiegu. Przydał by się jakiś solidny argument bo wydaje mi się, że nie jest to problem akumulatora , a raczej coś go rozładowuje w czasie postoju albo wada jest w ładowaniu.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2020, 07:20:46 wysłana przez madro »

Offline arkszo73

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #23 dnia: 01-04-2020, 21:08:39 »
Z niecierpliwością czekam na wyniki pomiarów
No to jeszcze poczekamy. Epopeja  pt. "Reset średniego spalania" trwa nadal.
Po zamontowaniu rejestratora napięcia /ok. 4 -5 tygodnie temu/  pojeździłem z tym ustrojstwem tydzień.
Następnie zostałem grzecznie wezwany do ASO na demontaż. Miało być kilka minut i po sprawie.
Po godzinie czekania  "wspaniała wiadomość"  rejestrator  po zamontowaniu nie został włączony.
Tłumaczenie " instrukcje z Warszawy nie były dosyć jasne co do montażu ". Po prawidłowym podłączeniu kolejny tydzień "testowania"
Tym razem migała niebieska dioda urządzenia więc chyba wszystko było ok. Rejestrator zdemontowany , czekamy na odpowiedź.
Mija tydzień , drugi i nic.  Telefon do ASO czy coś wiadomo. Odpowiedź  " Cały czas czekamy na decyzję Warszawy"

Samochód odpala bez problemu , jeden lub dwa resety na tydzień to norma.
Do końca gwarancji 10 miesięcy.  Dam im jeszcze 2 tygodnie na odpowiedź.
Potem jedziemy na "ostro"




Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #24 dnia: 02-04-2020, 13:43:34 »
Po kilku resetach zacząłem zawsze po nocnym postoju mierzyć napięcie na aku, wahało się od 11,6V do 11,9 V.
Każdy pomiar potwierdziłem zdjęciem, a na dodatek nagrałem filmik jak przy uruchamianiu silnika gasną wszystkie kontrolki i następuje reset śr.spalania, reset czasu jazdy i reset dziennego przebiegu. A czasami po ruszeniu pojawia się komunikat; Nieprawidłowa wartość napięcia Niska siła wspomagania Odwiedź stację obsługi.
Tak udokumentowanym problemem umówiłem się na kontrolę w ASO. Badanie aku. trwało może z 10min.
Werdykt wszystko jest OK.
Napięcie aku. 520A
Prąd zimnego rozruchu 414A
Temp. aku 23 st.
Stan naładowania 12,3 V
Ledwo wyjechałem z ASO komunikat;  Nieprawidłowa wartość napięcia Niska siła wspomagania Odwiedź stację obsługi. Zrobiłem fotkę i zawróciłem do ASO. Pan uparcie wszystko jest w porządku.
Napisałem do TMP odpowiedź; Trzeba zostawić samochód na dłuższy czas i zdiagnozować usterkę. Samochód zastępczy na ten okres w ramach gwarancji. Całkowicie zignorowali moje zdjęcia i filmik. Moim zdaniem typowy objaw marnej jakości aku. marki chyba tureckiej MUTLU. Po kilku wizytach wymienili aku. i problem znikł.  Podobny problem jest opisany na forum Aurisa.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2020, 13:46:19 wysłana przez zbych »

Online Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #25 dnia: 08-04-2020, 14:45:47 »
Dwa lata po wymianie akumulatora znów reset średniego spalania,oczywiście cztery miesiące po gwarancji. Nawet nie dzwonię do serwisu, kupić nie kupić nową baterię (jaką?)bo odpala od pierwszego kopa

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #26 dnia: 08-04-2020, 16:30:28 »
Może masz zainstalowaną kamerkę, która na postoju w trybie parkingowym pobiera sporo prądu.

Offline maciek71

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #27 dnia: 09-04-2020, 19:24:50 »
zbych - Jeśli masz kamerkę podpiętą pod gniazdo zapalniczki, to po wyłączeniu zapłonu, gniazdo nie jest zasilane na postoju.
Vega - A na jaki akumulator Ci wtedy wymienili ? Na akumulator masz nadal 3 lata gwarancji od dnia jego wymiany.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #28 dnia: 09-04-2020, 19:55:44 »
Kamerkę miałem podpiętą  pod wolne gniazdo bezpiecznika, tryb parkingowy wymaga stałego zasilania. Po wymianie aku. podpiąłem pod bezpiecznik zapalniczki i po wyłączeniu zapłonu zasilania brak.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolka awarii układu hamulcowego przy odpalaniu.
« Odpowiedź #29 dnia: 10-04-2020, 19:09:49 »
U mnie od wymiany na razie ok ale widzę że problem może wrócić,przynajmniej wiadomo o co chodzi bo ja dopiero po jakimś czasie zorientowałem sie czemu auto piszczy po odpaleniu i resetuje ustawienia,na cholerę świeci się po zablokowaniu auta dioda od alarmu skoro nie mamy alarmu,może tam coś drenuje


 

Beesafe.pl