Autor Wątek: [Yaris III źle jeździ na benzynie na gazie OK)  (Przeczytany 913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haarmagedon

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
[Yaris III źle jeździ na benzynie na gazie OK)
« dnia: 06-02-2019, 19:44:37 »
Witam,
Jak w temacie. Auto ma problem z jazdą na benzynie przez chwilę jest OK następnie objaw spadku mocy taki jak by brakowało paliwa tzn pracuje na wszystkie cylindry chyba ale nie ma mocy i łapie check engine - kody błędów: p135, p141, p303, p134.  po skasowaniu błedów i przełączeniu na LPG jest OK jeździ dobrze
Raz na kilka razy jest problem z rozruchem - rozrusznik kręci, auto nie zapala ( z linki udaje się odpalić)
Co do tej pory zrobiłem: dolałem porządnie benzyny sądząć że być może jakiś syf złapało z baku, i wymieniłem pompę paliwową - na używaną
Koledzy ktoś ma jakiś pomysł? podejrzewać dalej pompę i kupić nową?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Yaris III źle jeździ na benzynie na gazie OK)
« Odpowiedź #1 dnia: 06-02-2019, 20:15:40 »
1. Zakręcić gaz na wielozaworze przy butli
2. Jechać na gazie aż przełączy na benzynę
3. Przełączyć na benzynę na stałe
4. Odpiąć na 30 s akumulator aby zresetować ustawienia ECU
5. Pojeździć na benzynie kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów.
6. Jeżeli będą problemy - udać się do mechanika od Toyot - problem z silnikiem benzynowym
7. Jeżeli problemów na benzynie nie będzie - udać się do dobrego gazownika w swojej okolicy na sprawdzenie komponentów i prawidłową regulację LPG
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Yaris III źle jeździ na benzynie na gazie OK)
« Odpowiedź #2 dnia: 08-02-2019, 21:07:27 »
Wyłącz gaz, odepnij klemy na noc, zostaw dla pewności włączone światło w samochodzie.
Rano odpal na benzynie i zobacz co się będzie działo. Prawdopodobnie masz źle gaz ustawiony.
Jak to STAG to sam sobie prawdopodobnie to ogarniesz niż gazownik, wystarczy interfejs.


 

Beesafe.pl