Autor Wątek: tylne przeciwmgielne  (Przeczytany 6177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zew1963

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
tylne przeciwmgielne
« dnia: 28-04-2019, 20:08:31 »
Witam
Takie pytanie dotyczy rav4 II generacji 2003 r, czy zdarza się uszkodzenie włącznika tylnego światła przeciwmgielnego , juz się zagubiłem. kontrolka na desce świeci a lampa z tyłu nie. Może ktoś miał taki problem

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #1 dnia: 28-04-2019, 20:20:56 »
Skoro kontrolka świeci, to skąd pomysł na uszkodzony włącznik ? Szukaj między przekaźnikiem a lampą.
3VZ.pl



Offline zew1963

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #2 dnia: 28-04-2019, 20:28:21 »
ten przekażnik co podają  nr 16 to u mnie  uruchamia przednie  światła  przeciwmgielne  , wydaje  mi sie  ze  nie  ma  przekaźnika

Offline zew1963

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #3 dnia: 28-04-2019, 20:30:27 »
jedni piszą  że  jest przekaźnik a inni że  nie  ma z przłącznika  wychodzi  chyba 7  przewodów o ile  pamiętam i dlatego wydaje  mi się że  przełącznik jest częściowo uszkodzony  jest tam dużo  elektroniki

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #4 dnia: 28-04-2019, 22:39:59 »
Nie mam przy sobie schematów, ale nie widziałem jeszcze Toyoty, w której jakiekolwiek oświetlenie jest uruchamiane inaczej niż przez przekaźnik.

Przewodów jest - jeśli dobrze pamiętam - 8, z czego dwa od podświetlenia włącznika. Wrócę do domu to obadam na schematach.
3VZ.pl



Offline zew1963

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #5 dnia: 29-04-2019, 22:26:48 »

a czy mozesz  podesłać  schemat instalacji  nie mogę  nigdzie  znaleźć  , co prawda  sprawę  chyba  rozwiązałem przy pomocy FB  , w  gniazdku od haka  jest mikro wyłącznik który wyłancza tylne światło przeciwmgielne  w aucie w  momencie gdy podłączy sie  przyczepę  , u mnie  jest  ten mikro wyłącznik i jest zapieczony , potrzebny jest demontaż  gniazda i  wyczyszczenie  styku


 

Beesafe.pl