Autor Wątek: Apple Car Play - 2019  (Przeczytany 282242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #930 dnia: 24-09-2020, 22:33:46 »
Cytat: Kiełek w Dzisiaj o 18:22:02


    Mówiłem, że 16Gb wystarczy, tylko wywal zawartość PreInstall i CP będzie działać  :cool:  :song:

    W instrukcji pisali coś o mikrofonie?


Ja bym nic z tych folderów nie wywalał. Jedyne co można wywalić to pliki dla innych modeli (zostawić tylko update dla swojego modelu radia). Mi jak USB3 leciało (mam navi i Corolle), to instalowało po kolei różne rzeczy, pierdylion razy się restartowało, w tym leciały CP i Preinstall.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Patrząc w historię nieudanych aktualizacji, to akurat nietrafiony pomysł. Ja nie posiadam navi (tak jak AoD), więc wywaliłem zawartość PreInstall -> patrząc na zawartość tego katalogu, są tam pliki do aktualizacji navi.
I poszło (nie tylko mi). Gdyby AoD miał navi, zawartość PreInstall musiałaby zostać.

Offline chabciu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #931 dnia: 24-09-2020, 22:39:57 »
Cytat: Kiełek w Dzisiaj o 18:22:02


    Mówiłem, że 16Gb wystarczy, tylko wywal zawartość PreInstall i CP będzie działać  :cool:  :song:

    W instrukcji pisali coś o mikrofonie?


Ja bym nic z tych folderów nie wywalał. Jedyne co można wywalić to pliki dla innych modeli (zostawić tylko update dla swojego modelu radia). Mi jak USB3 leciało (mam navi i Corolle), to instalowało po kolei różne rzeczy, pierdylion razy się restartowało, w tym leciały CP i Preinstall.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Patrząc w historię nieudanych aktualizacji, to akurat nietrafiony pomysł. Ja nie posiadam navi (tak jak AoD), więc wywaliłem zawartość PreInstall -> patrząc na zawartość tego katalogu, są tam pliki do aktualizacji navi.
I poszło (nie tylko mi). Gdyby AoD miał navi, zawartość PreInstall musiałaby zostać.
Dlatego ja pożyczyłem pena 32gb i USB3 zostawiłem w całości.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #932 dnia: 25-09-2020, 00:05:36 »
Zaraz zaraz, ktoś tu pisał, że o żadnej wymianie mikrofonu nie ma mowy i jednak?
Również dziś dzwoniłem do "swojego" człowieka w toyocie i zapewnił mnie, że "jeśli tylko to już możliwe" to moje auto odbiorę już z nowym softem w cenie. Miło by było, zobaczymy za ok.10 dni.

Offline AoD

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #933 dnia: 25-09-2020, 00:08:06 »
Ja mam egzemplarz z początku produkcji (wyprodukowano w listopadzie 2018, jeżdżę od lutego 2019, gdzie premiera oficjalna była koniec marca 2019 ) który na początku miał nawet nie dostać tej funkcjonalności ACP/AA. Może uznali, że standardowy mikrofon zbyt słabo zbiera i postanowili go wymienić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #934 dnia: 25-09-2020, 00:18:14 »
Ja mam egzemplarz z początku produkcji (wyprodukowano w listopadzie 2018, jeżdżę od lutego 2019, gdzie premiera oficjalna była koniec marca 2019 ) który na początku miał nawet nie dostać tej funkcjonalności ACP/AA. Może uznali, że standardowy mikrofon zbyt słabo zbiera i postanowili go wymienić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Generalnie, to wracamy do początku jednego z tych wątków o CPi AA, które przeczytałem z należytą starannością i już w listopadzie tamtego roku ktoś napisał, że aktualizacja będzie kosztowała ok.300zł i ma być wymiana mikrofonu. :)

Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #935 dnia: 25-09-2020, 07:48:51 »
Każda "bezpłatna" aktualizacja kosztuje 300PLN, bo to jest robocizna. Mikrofon zapewne wymieniliby w ramach akcji serwisowej, jakby się do tego przyznali. Czemu - patrząc na właścicieli z już zaktualizowanymi  stacjami, są tam osoby posiadające auta z początku 2019 i mikrofonu nie wymieniali.
Każdy robi jak uważa.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2020, 07:50:38 wysłana przez Kiełek »

Offline kalwin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #936 dnia: 25-09-2020, 09:03:28 »
A może to telefon słucha komend?
Bo faktycznie nie ma problemu ze zrozumieniem nawet z drugiego rzędu, a z kolei test mikrofonu w trybie serwisowym pokazuje bardzo niską czułość.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem, zasłaniając mikrofon w samochodzie przy górnym panelu oświetleniowym - asystent jest wtedy głuchy jak pień  - wniosek więc, że komendy zbiera mikrofon samochodowy.
Ale ciekaw jestem co to za strona z ustawieniami Hands Free Voice Quality jak na obrazku? Dostępna w trybie serwisowym- czy ktoś ma może jakiś manual do tego trybu?


[Edit]   jest i manual 
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2015/MC-10152266-9999.pdf


« Ostatnia zmiana: 25-09-2020, 09:06:52 wysłana przez kalwin »

Offline Sharx

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 133
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #937 dnia: 25-09-2020, 11:14:30 »
A może to telefon słucha komend?
Bo faktycznie nie ma problemu ze zrozumieniem nawet z drugiego rzędu, a z kolei test mikrofonu w trybie serwisowym pokazuje bardzo niską czułość.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem, zasłaniając mikrofon w samochodzie przy górnym panelu oświetleniowym - asystent jest wtedy głuchy jak pień  - wniosek więc, że komendy zbiera mikrofon samochodowy.
Ale ciekaw jestem co to za strona z ustawieniami Hands Free Voice Quality jak na obrazku? Dostępna w trybie serwisowym- czy ktoś ma może jakiś manual do tego trybu?


[Edit]   jest i manual 
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2015/MC-10152266-9999.pdf
Testowales jakies zmiany?

Offline kalwin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #938 dnia: 25-09-2020, 12:54:41 »
Jeszcze nie, ale z opisów kodow wynika, że raczej każdy z nich jeszcze bardziej obcina nasz poziom głośności, pewnie żeby poprawić poziom szumów albo echo.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Offline wobo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #939 dnia: 28-09-2020, 13:34:15 »
Ale przecież ten manual nie dotyczy aut z produkcji 2018-2020 a 2014-2016.

Offline Central

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #940 dnia: 29-09-2020, 09:05:54 »
 <taniec> Ja to czuję, że to jakiś sfrustrowany serwisant Toyoty, któremu nie dali służbowej RAV-ki.
Mi tam szczerze kibicowali żebym zaktualizował i odczepił się od nich. A ludzie robili większe dymy...

Offline Jadrus51+

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #941 dnia: 29-09-2020, 13:37:45 »
Witam
Zadałem pytanie kilka dni temu: kiedy  będzie możliwa aktualizacja systemu multimedialnego do funkcjonalności Android Auto? Według wcześniejszych zapowiedzi, miało to nastąpić we wrześniu br. Oto odpowiedź (komentarz zostawiam Wam RAV4 odbiór listopad, produkcja chyba lipiec 2019) :
Szanowny Panie

Informujemy, że aktualizacja jest możliwa do przeprowadzenia od 21.09.2020 b.r. w RAV4, w których nie ma konieczności wymiany mikrofonu zestawu głośnomówiącego. Dla RAV4 w których konieczna jest dodatkowa wymiana, aktualizacja będzie dostępna z początkiem października. Prosimy o kontakt z dowolną Autoryzowaną Stacją Dilerską celem weryfikacji czy w przedmiotowym samochodzie należy dokonać wymiany mikrofonu.

Z poważaniem,

Ilona Maciejewska
Koordynator ds. Kontaktów z Klientami
Dział ds. Kontaktów z Klientami

Offline kalwin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #942 dnia: 29-09-2020, 21:07:31 »
Jeszcze nie, ale z opisów kodow wynika, że raczej każdy z nich jeszcze bardziej obcina nasz poziom głośności, pewnie żeby poprawić poziom szumów albo echo.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Kodów nie próbowałem, ale przez przypadek  odkryłem, że przecież w normalnym trybie podczas rozmowy jest opcja regulacji naszej głośności /czułości mikrofonu "Transmit volume". Z relacji mojego rozmowcy wynika, że regulacja działa. Domyślnie jest ustawiona na środku skali - podkręciłem na max i jest lepiej, choć pewnie przy szybkiej jeżdzie także szum będzie bardziej słyszalny z drugiej strony.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Offline Czarny 55

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #943 dnia: 30-09-2020, 20:39:00 »
Czołem Mości Panowie...zainteresowani.
Wiadomość z dzisiaj. Serwis Szczecin.
Na pytanie czy jest ? /android/ to jest ale jak trzeba wymienić mikrofon / a u mnie trzeba/ to nie ma. A kiedy bedzie ? Jak przyślą to będzie . Termin bliżej nieokreślony.
Instalacja -300 zł, mikrofon z wymianą 180 zł.
I tyle w temacie. pozdrawiam :wallbash:

Offline AoD

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Apple Car Play - 2019
« Odpowiedź #944 dnia: 30-09-2020, 20:40:57 »
Zaraz, zaraz. To w takim razie ta przyjemność kosztuje 300 zł za wgranie sortu plus 180 zł za wymianę mikrofonu? o.O


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

Beesafe.pl