Autor Wątek: COROLLA 2019 - Co boli  (Przeczytany 158923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4468
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #300 dnia: 08-07-2020, 19:56:00 »
Jeśli potrzebujesz android auto do google mapsów/waze'a/spotify/dowolnej innej aplikacji, która też jest na iOSie, to może kup sobie jakiegoś używanego, starego iPhone'a? :) CarPlay "po prostu działa", podłączasz kabelek do telefonu i jest, nie ma z nim żadnych cyrków (przynajmniej u mnie, na mojej Corolli).
Niekoniecznie, lepiej kupić nowego Iphona, bo jeżeli ma go używac tylko do map i spotif, to wtedy innego telefonu nie będzie mógł używać do rozmów telefonicznych. Lepiej jest jednak mieć jeden telefon do wszystkiego.
mocno rozważam zamianę, s10+ na jakiegoś iphone'a bo CP to jednak dużo stabilniejsze
Polecam korzystanie z CP., tym bardziej, że tanim kosztem możesz dołożyć połączenie bezprzewodowe z Iphonem
« Ostatnia zmiana: 08-07-2020, 19:57:34 wysłana przez pireus »

Offline solidny6

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #301 dnia: 08-07-2020, 22:15:26 »
Jeśli potrzebujesz android auto do google mapsów/waze'a/spotify/dowolnej innej aplikacji, która też jest na iOSie, to może kup sobie jakiegoś używanego, starego iPhone'a? :) CarPlay "po prostu działa", podłączasz kabelek do telefonu i jest, nie ma z nim żadnych cyrków (przynajmniej u mnie, na mojej Corolli).
Niekoniecznie, lepiej kupić nowego Iphona, bo jeżeli ma go używac tylko do map i spotif, to wtedy innego telefonu nie będzie mógł używać do rozmów telefonicznych. Lepiej jest jednak mieć jeden telefon do wszystkiego
Zgadzam się, sam korzystam już prawie 5 lat z iPhone'a 6s i ten telefon jest fenomenalny, a dostanie jeszcze aktualizację do następnego systemu - przez co będzie aktualny do września 2021 (więc 6 lat wsparcia). Zdaję sobie jednak sprawę, że ludzie mają swoje przyzwyczajenia i ciężko jest ot tak przejść z Androida na iOSa (i odwrotnie), więc jeśli komuś zależy tylko na multimediach/nawigacji to taki "tani" iPhone do auta nie jest głupim pomysłem.
Corolla 2020 TS 2.0 Hybrid Comfort+Style+Tech 4W9 Phantom Brown

Offline Casperos

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #302 dnia: 09-07-2020, 12:42:13 »
Jeśli potrzebujesz android auto do google mapsów/waze'a/spotify/dowolnej innej aplikacji, która też jest na iOSie, to może kup sobie jakiegoś używanego, starego iPhone'a? :) CarPlay "po prostu działa", podłączasz kabelek do telefonu i jest, nie ma z nim żadnych cyrków (przynajmniej u mnie, na mojej Corolli).
Niekoniecznie, lepiej kupić nowego Iphona, bo jeżeli ma go używac tylko do map i spotif, to wtedy innego telefonu nie będzie mógł używać do rozmów telefonicznych. Lepiej jest jednak mieć jeden telefon do wszystkiego
Zgadzam się, sam korzystam już prawie 5 lat z iPhone'a 6s i ten telefon jest fenomenalny, a dostanie jeszcze aktualizację do następnego systemu - przez co będzie aktualny do września 2021 (więc 6 lat wsparcia). Zdaję sobie jednak sprawę, że ludzie mają swoje przyzwyczajenia i ciężko jest ot tak przejść z Androida na iOSa (i odwrotnie), więc jeśli komuś zależy tylko na multimediach/nawigacji to taki "tani" iPhone do auta nie jest głupim pomysłem.

Ja pracuje w branży telco, i jestem zdania że iphone to iphone a android to android, teraz przejściowo mam s10+ ale maks  na wiosnę 2021 znów będzie iphone ale może zachachmęcę nowego iphone'a już teraz tzn lada chwila jak się zdenerwuje

a sam z telefonów wole iphone'a ale w dobrej cenie (0zł) był s10+ to dla odmiany
Spali tyle ile wlejesz...
------------------------------------------------------------------
Corolla TS 2.0HSD Comfort + Style + Tech + Connect

Offline busy_bee

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #303 dnia: 14-07-2020, 13:11:42 »
mocno rozważam zamianę, s10+ na jakiegoś iphone'a bo CP to jednak dużo stabilniejsze

Stare modele iPhone są często dostępne w Selgrosie, w przedziale 600-900 zł egzemplarze refurbished, z gwarancją

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #304 dnia: 16-07-2020, 20:59:15 »
Pylące klocki hamulcowe przód! Jestem zdumiony. Auto ma przejechane 400 km. Nie szarżuje. Na wielu forach piszą że klocki w hybrydach wytrzymują 150 tyś km. Zaczynam mieć obawy. Też tak macie czy to tylko u mnie?
Dzisiaj i ja na to zwróciłem uwagę. Tylko przód. Felgi całe czarne... Przebieg 5800. Mam nadzieję że to ustanie

Offline gandw

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #305 dnia: 20-07-2020, 13:47:33 »
Mam nadzieję że to ustanie
Ustanie jedynie po zmianie klocków na inne ;) A i to niekoniecznie.
Corolla TS 1.2T Comfort+Tech

Offline lukikow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla e21 1.8
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #306 dnia: 08-08-2020, 11:42:37 »
Widząc 21stron w temacie pt "co boli" można się przerazić. Wgryzienie się w temat trochę uspokaja, większość postów to offtop typu dyskusja nad wyższością iphonow. Brawo.
Corolla TS 1.8 HSD, 2021, Executive, Manhattan Grey

Offline Monte

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #307 dnia: 15-09-2020, 12:39:22 »
Macie u siebie w Corollkach dziwne zjawisko na kierownicy np. jak odpalacie z rana autko lub po dłuższej przerwie?
Chodzi mi o pierwsze poruszenie kierownicy, gdzie nastepuje taki jakis dziwny odgłos jakby odblokowywania sie kół, czy "zastania" się układu kierowniczego?
Jest takie głuche puknięcie podczas próby obrotu, lekkiego poruszenia kierownicy celem rozpoczęcia jazdy?
Mam 8k km nie było tego wczesniej. Zastanawia mnie co to jest, występuje teraz za każdym razem, jak auto stoi ok pół godziny/godzinę, a zawsze po dłuższym postoju ok 8h.
Na kierownicy podczas jazy nie odczuwam luzów, co to u licha moze byc? Mam 1.2 silnik, ale moze to dotyczyć również hybryd, nie wiem.

Dodatkowo jest cholernie głośna praca skrzyni manualnej, na dwójce najgłośniej, ale w trasie też ją słychac. Zastanawiam się czy to sie bedzie pogłębiać, czy TTTM.

Offline Fifek64

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #308 dnia: 15-09-2020, 12:53:07 »
Też mam 1,2 i zero problemów przez Ciebie opisanych. Skrzynia cichutka. Generalnie do jakichś 100 może 120km/h nic nie słychać.
Corolla Comfort 1.2 Turbo HB
Style + Tech+pierdoły

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #309 dnia: 15-09-2020, 13:26:25 »
Dodatkowo jest cholernie głośna praca skrzyni manualnej, na dwójce najgłośniej, ale w trasie też ją słychac. Zastanawiam się czy to sie bedzie pogłębiać, czy TTTM.

Co masz na myśli mówiąc że jest głośna?

Offline Monte

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #310 dnia: 15-09-2020, 14:03:33 »
Dodatkowo jest cholernie głośna praca skrzyni manualnej, na dwójce najgłośniej, ale w trasie też ją słychac. Zastanawiam się czy to sie bedzie pogłębiać, czy TTTM.

Co masz na myśli mówiąc że jest głośna?
W sensie, że ją słychać, najbardziej jak puszczasz pedał przyspieszenia na drugim biegu hamujac silnikiem, bo np sytuacja drogowa nie jest na trzeci bieg.
Na trzecim biegu już tego nie ma. Na dwójce pojawia się również jej głośność podczas przyspieszania. Jadac w trasie, bieg piąty lub szósty po puzczeniu pedału przyspieszenia również ją słychać, zaraz obok odgłosu-szumu opon.

Offline EliEli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #311 dnia: 15-09-2020, 14:14:24 »
Dodatkowo jest cholernie głośna praca skrzyni manualnej, na dwójce najgłośniej, ale w trasie też ją słychac. Zastanawiam się czy to sie bedzie pogłębiać, czy TTTM.
Jeśli masz gwarancję to zawsze warto zgłosić i domagać się diagnozy. Owszem - jest to Twój czas jaki musisz na to poświęcić ale przynajmniej sen będzie potem spokojniejszy.

Offline Monte

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #312 dnia: 15-09-2020, 15:45:02 »
Tak, zgłoszę to na pewno, tylko chcę dopytać Waszych wrażeń, ja nasłuchuję wszystkiego, więc dla mnie to jest dziwne. Czasami dopiero jak komuś pokażemy palcem, że coś jest nie tak on też zwraca uwagę.
Może szukam dziury w całym, a może faktycznie coś jest nie tak. Z drugiej strony wcale nie usmiecha mi się aby rzeźbili mi coś w skrzyni, rozkręcali i skręcali. Nie ma to jak fabryczny.
Muszę podjechać do ASO moze mają jakiś demo i sprawdzę jak tam jest.

Offline warlock

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #313 dnia: 18-11-2020, 09:31:15 »
Witam

Mam nowa Toyote Corolle Sedan 1.6 2019. Mam pytanie odnosnie zestawu grającego. Od jakiego czasu zauwazyłem dziwne klikniecia/"pyknięcia" podczas odtwarzania muzyki. Wydaje mi sie ze slychac to od strony kierowcy i nie wiem czy to cos z głosniekim czy w drzwiach cos trzaska. Dzieje sie to zarówno gdy odtwarzam muzyke z pendriva czy z radia. Strasznie jest to irytujące. Nie dosc ze sam system naglosnienia wola o pomste do nieba ( o wiele lepszy miałem w starej Corollce 2004 ), dzwiek jest plaski jakby ktos głośniki kocem przykrył to jeszcze doszły te "kliki". Mieliscie podobne przypadki ? Jezeli tak to prosze o opinie w tym temacie.

Offline jaykob

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 234
Odp: COROLLA 2019 - Co boli
« Odpowiedź #314 dnia: 18-11-2020, 11:57:11 »
Witam

Mam nowa Toyote Corolle Sedan 1.6 2019. Mam pytanie odnosnie zestawu grającego. Od jakiego czasu zauwazyłem dziwne klikniecia/"pyknięcia" podczas odtwarzania muzyki. Wydaje mi sie ze slychac to od strony kierowcy i nie wiem czy to cos z głosniekim czy w drzwiach cos trzaska. Dzieje sie to zarówno gdy odtwarzam muzyke z pendriva czy z radia. Strasznie jest to irytujące. Nie dosc ze sam system naglosnienia wola o pomste do nieba ( o wiele lepszy miałem w starej Corollce 2004 ), dzwiek jest plaski jakby ktos głośniki kocem przykrył to jeszcze doszły te "kliki". Mieliscie podobne przypadki ? Jezeli tak to prosze o opinie w tym temacie.
Brak takich objawów u mnie. Wszystko ładnie i czysto gra. Najpewniej masz jakąś usterkę zestawu audio. Zgłaszaj na gwarancji.


 

Beesafe.pl