Autor Wątek: Czas oczekiwania na auto  (Przeczytany 538358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #15 dnia: 12-08-2019, 14:50:12 »
Cześć

Ja zamawiałem w połowie czerwca wersję TS 2.0 Comfort Style+Tech.

Termin na zamówieniu dealer dał 1.09 (system toyoty przy zamawianiu wskazał daty 1-31.08)
Parę dni temu na moje zapytanie Toyota Polska - odpisała, że produkcja samochodu zacznie się dopiero pod koniec sierpnia a dostawa do Polski połowa września.
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline adis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #16 dnia: 12-08-2019, 23:12:13 »
Cześć,

Zamawiałem na początku lipca 1.8 TS Comfort style i tech, podobno na 2.0 czeka się dłużej.
Ostatnio pytałem sprzedawcy, poinformował że auto jest w produkcji, termin jaki dostałem przy zamówieniu to początek października. Mam nadzieję, że uwiną się trochę wcześniej  :grin:




Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #17 dnia: 13-08-2019, 07:44:16 »
Marne szanse, Corolla i nie tylko sprzedaje sie jak świeże bułeczki i są opóźnienia.
Pozostaje nam czekać :)
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #18 dnia: 15-08-2019, 02:44:32 »
W ostatnim tygodniu czerwca mimo, że sam status zamówienia się nie zmienił, zauważyłem że pojawił się numer VIN (wcześniej go nie było), więc domyśliłem się, że samochód został wyprodukowany. Auto pojawiło się w Polsce 1 lipca, 8 lipca przyjechało do Poznania, 9 lipca był odbiór.

A pamiętasz może w którym polu w odp. pojawił się VIN?  czy to było jakieś nowe pole mające w nazwie vin ?
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline marcin_s

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #19 dnia: 16-08-2019, 14:07:56 »
W przeglądarce np. Chrome (podam na jego przykładzie - w innych przeglądarkach jest podobnie) trzeba odpalić narzędzia dla developerów (na windowsie to było chyba Ctrl + Shift + I), przejść do zakładki "Network", wejść na stronę statusu zamówienia i odświeżyć stronę mając otwartą zakładkę network. W zakładce network będzie pole "filter", wystarczy tam wyfiltrować po frazie "api/orders" i powinno się na liście zapytań do serwera pojawić jedna pozycja - żądanie pobrania statusu zamówienia. Klikamy na te żądanie, otworzy się pogląd tego żądania, przechodzimy w nim do zakładki "Preview", pojawi się tam "0: ..." z takim szarym trójkątem (chyba, że mamy więcej samochodów w śledzeniu zamówienia - wtedy trzeba odszukać właściwe zamówienie, najlepiej po kodzie zamówienia - pole "orderId") - klikamy na ten trójkąt, aby nam się to rozwinęło. Jak się rozwinie można tam odszukać pole "VIN"
« Ostatnia zmiana: 16-08-2019, 14:12:34 wysłana przez marcin_s »

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #20 dnia: 20-08-2019, 20:29:05 »
Jak się rozwinie można tam odszukać pole "VIN"

a pamiętasz w ktorym polu byl VIN ? czy to moze było pole cardbModelIdentification czy jakieś inne w sekcji modelIdentification


u mnie zamówienie polowa czerwca i planowana dostawa do polski została przesunięta na drugą połowę września - wiec szykuje sie opóźnienie ponad miesiąc
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #21 dnia: 20-08-2019, 21:06:39 »

a pamiętasz w ktorym polu byl VIN ? czy to moze było pole cardbModelIdentification czy jakieś inne w sekcji modelIdentification

u mnie zamówienie polowa czerwca i planowana dostawa do polski została przesunięta na drugą połowę września - wiec szykuje sie opóźnienie ponad miesiąc

Jeśli Ci to pomoże to tak to wygląda...zamazałem tylko dane "osobowe" mojego wozu. Ostatnia pozycja to VIN jak widzisz  :-)
Toyota C-HR 2.0 Hybrid Dynamic Force  AWD-i GR SPORT Premiere Edition

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #22 dnia: 20-08-2019, 21:55:30 »
Dzięki! - to czekam aż pojawi się VIN u mnie  <kawusia>
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline adis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #23 dnia: 20-08-2019, 21:56:00 »
Jeśli Ci to pomoże to tak to wygląda...zamazałem tylko dane "osobowe" mojego wozu. Ostatnia pozycja to VIN jak widzisz  :-)

Dasz radę wkleić obrazek w wiekszej rozdzielczości? :)

U mnie w odpowiedzi dla nowego zamówienia nie ma vinu, w estimated delivery mam 'ncoWithoutFactory', więc pewnie jeszcze nie wyprodukowany :(.


Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #24 dnia: 20-08-2019, 22:08:35 »
Dasz radę wkleić obrazek w wiekszej rozdzielczości? :)
U mnie w odpowiedzi dla nowego zamówienia nie ma vinu, w estimated delivery mam 'ncoWithoutFactory', więc pewnie jeszcze nie wyprodukowany :(.

Tu w powiększeniu https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a2c84c203aab75c8

'ncoWithoutFactory' oznacza sposób w jaki zostało złożone zamówienie - NCO - non covered orders, zamówienie specjalne zawierające samochody, które nie znalazły się w regularnym planie produkcji. Przy zamówieniu NCO może ulec zmianie czas dostawy samochodu.  Taki mi wyjaśniała Toyota Motor Poland opóźnienie w dostawie mojego samochodu.
W tym trybie zamówienia mogą zajść opóźnienia w dostawie.
Toyota C-HR 2.0 Hybrid Dynamic Force  AWD-i GR SPORT Premiere Edition

Offline adis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #25 dnia: 20-08-2019, 22:39:32 »
Tu w powiększeniu https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a2c84c203aab75c8

'ncoWithoutFactory' oznacza sposób w jaki zostało złożone zamówienie - NCO - non covered orders, zamówienie specjalne zawierające samochody, które nie znalazły się w regularnym planie produkcji. Przy zamówieniu NCO może ulec zmianie czas dostawy samochodu.  Taki mi wyjaśniała Toyota Motor Poland opóźnienie w dostawie mojego samochodu.
W tym trybie zamówienia mogą zajść opóźnienia w dostawie.

Dzięki za screen i objaśnienie, faktycznie czytałem na tym forum na temat nco. Zawsze to będą mogli przedłużyć termin bo klient za bardzo nawymyślał przy zamawianiu  :grin:. A tak serio to pewnie nco jest każdym zamówieniem oprócz zwykłej wersji active  :-).

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #26 dnia: 21-08-2019, 21:01:01 »
A ja Panowie muszę sobie ponarzekać. Zamówiłem auto 29.06 i dalej cisza, ani terminu, ani VINu, nic totalnie.
Czekać można ale do kiedy ? Maksymalny termin wydłużyli do 30.09
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #27 dnia: 21-08-2019, 21:22:43 »
A ja Panowie muszę sobie ponarzekać. Zamówiłem auto 29.06 i dalej cisza, ani terminu, ani VINu, nic totalnie.
Czekać można ale do kiedy ? Maksymalny termin wydłużyli do 30.09


Jak przyrównam swój okres oczekiwania do daty twojego zamówienia to wychodzi, że gdzieś początkiem października go odbierzesz :-(
Na dniach pewnie będzie produkowany. Droga z GB do PL zajmuje od 1 do 1,5 miesiąca.
Uszy do góry...doczekasz się  :-)
Toyota C-HR 2.0 Hybrid Dynamic Force  AWD-i GR SPORT Premiere Edition

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #28 dnia: 21-08-2019, 21:49:53 »
To mnie Kolega pocieszył.
W takim razie będę ostro negocjował cenę opon i felg na zimę. Spore opóźnienie sie zapowiada i muszę coś mieć z tego.

Co prawda czekam na 1.2 TS Comfort Style + Tech Imperial Red więc może coś szybciej.
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline Pedros

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #29 dnia: 22-08-2019, 07:24:05 »
Ja zamawiałem 10.06. Wczoraj jeszcze VINu nie było, dziś już się pojawił, więc dostawa coraz bliżej  :grin:
« Ostatnia zmiana: 22-08-2019, 07:33:54 wysłana przez Pedros »
C-HR 2.0 2023


 

Beesafe.pl