Autor Wątek: Czujniki chr piszczą po stłuczce  (Przeczytany 1316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmwis

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Czujniki chr piszczą po stłuczce
« dnia: 12-09-2019, 01:52:09 »
Mam problem z przednimi czujnikami parkowania, niedawno miałam stłuczkę - lekko uszkodzony zderzak i wygięta tablica, ramki zmieniłam od razu, wszystko jest na swoim miejscu. Od tego czasu kiedy np stoję na światłach czy w korku blisko jakiegoś samochodu czujniki cały czas piszczą i pokazuje jakby było cos przed samochodem. Czy da się jakoś wyłączyć te czujniki żeby tak ciagle nie piszczały? Jest na to jakiś sposób? Obejdzie sie bez wizyty w toyocie?

Offline pluto

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Czujniki chr piszczą po stłuczce
« Odpowiedź #1 dnia: 12-09-2019, 06:30:41 »
Być może czujnik leciutko zmienił swoje położenie i jest skierowany w dół i wówczas generuje fałszywe alarmy. Sprawdź położenie czujnika lub ewentualnie go wymień może został uszkodzony.
W ostateczności można wyjąć kostkę przy czujniki aby nie pikał, ale nie oto chyba chodzi  :wallbash:
Toyota Yaris Hybrid Selection Style MY2022
Honda HR-V e:HEV Advance 2022r. 131KM Crystal Red Metallic 0,9 kWh
Mercedes GLC FL 200D 4Matic Business Edition 2019r. 163KM Mojave metalik

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czujniki chr piszczą po stłuczce
« Odpowiedź #2 dnia: 12-09-2019, 08:55:59 »
Czy da się jakoś wyłączyć te czujniki żeby tak ciagle nie piszczały?

 Tak - da się w menu pomiędzy zegarami (do końca w prawo i na sam dół - jeśli dobrze pamiętam, zresztą są piktogramy to ogarniesz). Spróbuj je ewentualnie przetrzeć, sprawdź czy są na swoich miejscach - jeśli optycznie wyglądają ok no to ASO.

Offline Stefan1234

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czujniki chr piszczą po stłuczce
« Odpowiedź #3 dnia: 12-09-2019, 10:22:50 »
Sprawdź czy tablica nie jest za nisko.
U mnie piszczały jak deszcz padał, przesunięcie tablicy rejestracyjnej w górę pomogło.
Toyota C-HR 1.2 CVT


 

Beesafe.pl