Autor Wątek: Trzeszczą hamulce  (Przeczytany 9420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vini

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeszczą hamulce
« dnia: 19-10-2019, 09:55:22 »
W ostatniej fazie hamowania, praktycznie przy zatrzymaniu, występuje dosyć głośny trzask/pisk hamulców.
Szczególnie irytujące, podczas jazdy w korkach.
Ktoś przerabiał podobny temat?
Serwis póki co, przewraca oczami.
Aktualnie 8300 km, zjawisko występuje praktycznie od początku.

Offline Autista77

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: 19-10-2019, 10:06:23 »
Staram się hamować bardzo delikatnie i możliwie jak najdłużej wytracać prędkość, więc moje hamulce prawie się nie nagrzewają, dlatego nic u mnie nie trzeszczy. W Mondeo , którym jeździłem poprzednio, hamulce lekko piszczały przy dohamowywaniu.

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: 19-10-2019, 10:33:19 »
W ostatniej fazie hamowania, praktycznie przy zatrzymaniu, występuje dosyć głośny trzask/pisk hamulców

Tarczy bym nie podejrzewał, natomiast mocno podejrzane są klocki a szczególnie ich materiał.
Toyota Corolla SD 2018

Offline Vini

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: 19-10-2019, 12:27:26 »
Muszę doprecyzować.
Zjawisko występuje, kiedy jest wilgotno i chłodno, czyli hamulce mokre i niezbyt rozgrzane.

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: 19-10-2019, 12:37:03 »
Jeśli ten stan przypomina np. Pierwsze hamowania po wyjeździe z myjni to ewentualnie można spróbować wymienić klocki. 
Toyota Corolla SD 2018

Offline Leeso

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: 21-10-2019, 13:46:12 »
W ostatniej fazie hamowania, praktycznie przy zatrzymaniu, występuje dosyć głośny trzask/pisk hamulców.
Szczególnie irytujące, podczas jazdy w korkach.
Ktoś przerabiał podobny temat?
Serwis póki co, przewraca oczami.
Aktualnie 8300 km, zjawisko występuje praktycznie od początku.

Hej!
Mam dokładnie takie same objawy. W korku jest to irytujące. Taki trzask z przedniego zawieszenia, czasem skrzypnięcie jak delikatnie puszcza się hamulec. Daj znać czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu. U mnie przebieg 6000 i również od początku podobne objawy.

Offline Leeso

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: 21-10-2019, 13:59:04 »
Staram się hamować bardzo delikatnie i możliwie jak najdłużej wytracać prędkość, więc moje hamulce prawie się nie nagrzewają, dlatego nic u mnie nie trzeszczy. W Mondeo , którym jeździłem poprzednio, hamulce lekko piszczały przy dohamowywaniu.

Chodzi tutaj o moment zatrzymania się a nie hamowanie. Występuje ten objaw od razu, nawet przy pierwszym zatrzymaniu się więc to zimne hamulce. To trzask jest a nie piszczenie.

Offline Hubert69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: 22-10-2019, 21:49:18 »
Mam to samo ....w serwisie oglądali i nic .... tak ma być . Niestety sporo jeżdżę w korkach i jest to odgłos mocno irytujący .  :wallbash:

Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: 23-10-2019, 10:21:47 »
Lekkie trzeszczenie pojawia się czasem podczas delikatnym dohamowywaniu przy toczącym się samochodzie jak napęd jest jeszcze podłączony. Tylko, że wg mojej opinii to jest normalne zachowanie samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. W paru samochodach z automatem, którymi kierowałem miałem bardzo podobny efekt podczas hamowania w opisanych pow. warunkach, trzeszczały im hamulce. To nie tylko toyota corolla oraz auris w którym też trzeszczały hamulce ale również w skodzie superb to występowało, w kijankach (niro, optima), w hyundajach ionicu czy tusconie oraz w pontiacu g6.

Rada - zdecydowaniej hamować.
Toyota Corolla HB 2.0 Hybrid Dynamic Force Executive + VIP

Offline Leeso

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: 23-10-2019, 15:02:39 »
Lekkie trzeszczenie pojawia się czasem podczas delikatnym dohamowywaniu przy toczącym się samochodzie jak napęd jest jeszcze podłączony. Tylko, że wg mojej opinii to jest normalne zachowanie samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. W paru samochodach z automatem, którymi kierowałem miałem bardzo podobny efekt podczas hamowania w opisanych pow. warunkach, trzeszczały im hamulce. To nie tylko toyota corolla oraz auris w którym też trzeszczały hamulce ale również w skodzie superb to występowało, w kijankach (niro, optima), w hyundajach ionicu czy tusconie oraz w pontiacu g6.

Rada - zdecydowaniej hamować.

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Powyższy hałas pojawia się w momencie zatrzymania samochodu (0km/h) a nie podczas delikatnego dohamowywania. Jakby zaciski i zawieszenie nie radziły sobie z przeciążeniami. Ciężko to opisać słowami. Może uda się kiedyś nagrać ten dźwięk. Jakoś jeździłem różnymi automatami i takie sytuacje nie występowały. Tutaj natomiast jest to bardzo dziwny objaw.

Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: 23-10-2019, 17:01:21 »
Jak ciężko tobie opisać to w ojczystym języku bo brakuje ci słów na dokonanie tego to faktycznie nagraj to. Szczególnie jak masz problem ze zrozumieniem tego co jest efektem dohamowania przy toczącym się samochodzie.
Toyota Corolla HB 2.0 Hybrid Dynamic Force Executive + VIP

Offline Vini

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: 23-10-2019, 18:25:29 »
Tylko, że wg mojej opinii to jest normalne zachowanie samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów.
Przynajmniej od 25 lat jeżdżę tylko automatami różnych marek, nigdy nie spotkałem podobnego zjawiska, że tu się mylisz.
Jestem przekonany, że to jest konsekwencja tego, że hybryda na początku hamuje elektrykiem (odzysk energii), a w ostatniej fazie używa hamulców.

Offline Leeso

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: 23-10-2019, 18:40:24 »
Skończyłeś już czy jeszcze chciałbyś poudawać pseudo specjalistę?
Współczuję, jeśli do tej pory byłeś zmuszony jeździć samochodami o wątpliwej jakości przedniego zawieszenia. Ale skoro potulnie odchodzisz z serwisu ze spuszczoną głową bo pan powiedział ?że tak ma być? to chyba jednak Ty masz problem.
Pozdrawiam mimo wszystko.

P.S. Następnym razem wykaż się chociaż minimalnym szacunkiem do drugiej osoby i napisz ?tobie? z dużej litery.

Offline toranaga

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 729
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #13 dnia: 23-10-2019, 19:40:43 »
Lesso - wydaje mi się, że powinieneś poskromić trochę swoje emocje i nie wyżywać się na innych forumowiczach. Spróbuj tak jak inni uczestniczyć w kulturalnej dyskusji nakierowanej chęcią niesienia pomocy i informacji innym. Napisałeś raptem 6 postów i już zaatakowałeś 2 osoby. Innych pouczasz jak się pisze, a sam nie wiesz jakich znaków należy użyć zaznaczając cytat. Trochę wyluzuj. <zolta>   
Corolla TS 1.8 Hybrid 122KM,2019,Executive,Phantom Brown poprzednio:
Corolla 1,6 132KM,CVT,sedan,2014
Corolla 1,6 125KM,sedan 2006
Corolla 1,4 86KM Liftback 1998
Włącz Kuba Wątły TV, niezależne Medium Obywatelskie.

Offline Danielsz77

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Trzeszczą hamulce
« Odpowiedź #14 dnia: 23-10-2019, 21:15:43 »
Cytuj (zaznaczone)
Czytaj proszę ze zrozumieniem. Powyższy hałas pojawia się w momencie zatrzymania samochodu (0km/h) a nie podczas delikatnego dohamowywania. Jakby zaciski i zawieszenie nie radziły sobie z przeciążeniami. Ciężko to opisać słowami. Może uda się kiedyś nagrać ten dźwięk. Jakoś jeździłem różnymi automatami i takie sytuacje nie występowały. Tutaj natomiast jest to bardzo dziwny objaw.

A nie masz przypadkiem wyciśniętego  przycisku "hold" 


 

Beesafe.pl