Autor Wątek: Nowa corolla 1.6 sedan  (Przeczytany 27605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline toranaga

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 729
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #15 dnia: 02-12-2019, 20:34:14 »
 No tak, przecież Ty  wyjeżdżasz na osławione autostrady niemieckie.<zalamka> I tam dajesz upust swoim kompleksom. 
Mam nadzieję, że nie spotkam Cię na swojej drodze. :thumbdown:
Corolla TS 1.8 Hybrid 122KM,2019,Executive,Phantom Brown poprzednio:
Corolla 1,6 132KM,CVT,sedan,2014
Corolla 1,6 125KM,sedan 2006
Corolla 1,4 86KM Liftback 1998
Włącz Kuba Wątły TV, niezależne Medium Obywatelskie.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1085
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #16 dnia: 02-12-2019, 21:59:11 »
Spokojnie tam proszę na wątku. !

Są lotniska to kto chce może sobie poszaleć swoim pojazdem między lądowaniami  to i adrenalina mu się może podniesie a reszta jeździ sobie drogami i stara się to czynić w miarę możliwości zgodnie z przepisami. :)

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1085
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #17 dnia: 02-12-2019, 22:03:34 »
Heh - też mam taki pomysł (plan) aby przejść z mojej  Corollki 1,6  na hybrydę 1,8 no ale czekam na jej najbliższy lift bo wypada aktualną jeszcze pojeździć.  Czyli za około 3 lata do realizacji - no chyba, że już elektryki Toyoty będą w cenie hybryd to trzeba będzie się zastanowić.

Offline maxpio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #18 dnia: 07-12-2019, 10:56:04 »
Mam prośbę do forumowiczów w wątku o corolli 1.6/2019 TNGA proponuję dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi tylko i wyłącznie tego modelu. Być może ta wersja 1.6/2019 powoduje, że jesteśmy w mniejszości na forum Toyoty i tym bardziej wszystkie informacje są ważne i pomocne.

Offline maxpio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #19 dnia: 11-12-2019, 20:04:08 »
Obserwuję w swoim aucie  /corolla 1.6/ , że wskaźnik płynu w układzie chłodzenia po rozgrzaniu auta nie jest idealnie na środku ale tak ok.  2-3 mm odchylony w lewo. Czy też tak macie? I druga sprawa -  jak wygląda u was przełączenie na trzeci bieg? / manualna skrzynia /
Ja wyczuwam lekkie drgania drążka zmiany biegów, może to  synchronizator ?

Offline j_w_pan_P

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #20 dnia: 11-12-2019, 20:16:03 »
Co do drążka zmiany biegów po Twoich postach to obserwowałem i nic takiego nie zauważyłem. Po wrzuceniu trójki specjalnie trzymałem rękę na drążku i nic nie wyczułem. Jeśli chodzi o temperaturę płynu to zobaczę ale w moim poprzednim aucie (Ford) było tak samo jak opisujesz. Tak miało być. Tak było wyskalowane. Max. temp to 120 stopni. Zgodnie z instrukcją obsługi powinno pokazywać 1-2 mm poniżej połowy.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2019, 20:22:11 wysłana przez j_w_pan_P »

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #21 dnia: 12-12-2019, 05:35:53 »
jak wygląda u was przełączenie na trzeci bieg? / manualna skrzynia /
Ja wyczuwam lekkie drgania drążka zmiany biegów, może to  synchronizator ?

Z 3 biegiem u mnie ok. A jak u Ciebie wygląda sprawa 1 biegu. Wchodzi zawsze jak w masło czy masz delikatne zachaczenie/opór? Może tak ma być? Pytam bo na ten temat jestem bardzo wyczulony po przygodach z 1 biegiem w mondeo mk4.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2019, 06:20:49 wysłana przez Portowiec »

Offline maxpio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #22 dnia: 12-12-2019, 19:29:22 »
Nie jedynka jest ok. żadnych oporów i haczeń ale trójka tak jak pisałem. Ja też jestem wyczulony na skrzynię biegów. Wcześniej miałem Astrę K ze skrzynią M32 i właśnie przez tą skrzynię sprzedałem auto bo już od nowości coś było nie tak aż skończyło się na wymianie łożysk. Co do Corolli muszę uczyć się od nowa puszczania sprzęgła. Do tej pory gdy puszczałem sprzęgło naciskałem jednocześnie pedał gazu i było ok. a  teraz w Corolli najlepiej jak całkowicie puszczę sprzęgło i naciskam pedał gazu i wtedy mam płynną jazdę. Nie jestem nowicjuszem miałem kilkanaście aut ale okazuje się że trzeba zmienić przyzwyczajenia. Teraz trochę o spalaniu jazda miejska / miasto 60 tys. /  trochę trasy codziennie do pracy i z powrotem łącznie 50 km prędkość 70-100, komputer pokazuje spalanie 6.8 l. Noo chyba nie jest źle Opel w tych warunkach 6.1 litra ale był lżejszy o 200 kg.

Offline j_w_pan_P

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #23 dnia: 15-12-2019, 22:18:35 »
Przejechane kolejne 500 km z czego blisko 200 autostradą, 200 drogami krajowymi i 100 po mieście. Jeśli chodzi o jazdę po mieście to spalanie kreci się koło 6,7. w trasie około 6,1 ( w tym autostrada ale bez szaleństwa - 120 km/h)
Czasami problem w wrzuceniem jedynki. Wydaje mi się , że jeszcze nie wyczułem  :o. Kilka razy pod światłami zdarzyło mi się spowolnić ruszanie całego pasa z powodu konieczności dwu-krotnego wrzucania jedynki. Myślę, ze to przez pośpiech przy wrzucaniu biegu bo na parkingu itp problemów takich nie miałem.
Reasumując jestem z auta zadowolony.

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #24 dnia: 16-12-2019, 09:51:53 »
Przejechane kolejne 500 km z czego blisko 200 autostradą, 200 drogami krajowymi i 100 po mieście. Jeśli chodzi o jazdę po mieście to spalanie kreci się koło 6,7. w trasie około 6,1 ( w tym autostrada ale bez szaleństwa - 120 km/h)
Czasami problem w wrzuceniem jedynki. Wydaje mi się , że jeszcze nie wyczułem  :o. Kilka razy pod światłami zdarzyło mi się spowolnić ruszanie całego pasa z powodu konieczności dwu-krotnego wrzucania jedynki. Myślę, ze to przez pośpiech przy wrzucaniu biegu bo na parkingu itp problemów takich nie miałem.
Reasumując jestem z auta zadowolony.

Z jedynką mam podobnie. Czasami wszystko jest idealnie. Może faktycznie kwestia wyczucia.

Offline JakubM83

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #25 dnia: 16-12-2019, 10:53:19 »
Autko odebrane
Ogólnie super
spalanie po wawie 7.4 wiec niezle;-)
Jednak niepokoi mnie jedna sprawa
jadąc na wprost musze minimelnie kontrować kierownice w lewo?
czy tez tak macie?

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #26 dnia: 16-12-2019, 11:21:44 »
Autko odebrane
Ogólnie super
spalanie po wawie 7.4 wiec niezle;-)
Jednak niepokoi mnie jedna sprawa
jadąc na wprost musze minimelnie kontrować kierownice w lewo?
czy tez tak macie?
Nic takiego nie zauważyłem. Sprawdzę dzisiaj i dam Ci znać.

Offline jerryy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #27 dnia: 16-12-2019, 13:37:46 »
Witam
Przejechałem w poprzedniej toyotce na tym silniku jakieś 75 tys km i mam kilka spostrzeżeń do jego skrzyni biegów.
1. Silnik 1.6 jest tak elastyczny, że może kusić aby "zmieniać wyższe biegi co dwa", czyli np. z "3" na "5" czy z "4" na "6".
Praktyka ta prowadzi niestety do "rozregulowywania" się całej skrzyni i problemów z wrzucaniem wszystkich biegów ... Powrót do wrzucania biegów "po kolei" niweluje ten problem.
2. Czasami jak "jedynka" płynnie nie chce wejść sprawdza się wrzucenie na sucho "dwójki" i z  niej "jedynki" bez wyprzęglania sprzęgła.

Pozdrawiam

Offline j_w_pan_P

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #28 dnia: 16-12-2019, 20:59:13 »
Ściąga w jedną stronę? U mnie czegoś takiego nie ma. Może to kwestia kół? Złe wyważenie? A może niedopompowana opona? Ale w tym drugim przypadku zadziałał by chyba czujnik?

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #29 dnia: 17-12-2019, 14:35:56 »
Witam
Przejechałem w poprzedniej toyotce na tym silniku jakieś 75 tys km i mam kilka spostrzeżeń do jego skrzyni biegów.
1. Silnik 1.6 jest tak elastyczny, że może kusić aby "zmieniać wyższe biegi co dwa", czyli np. z "3" na "5" czy z "4" na "6".
Praktyka ta prowadzi niestety do "rozregulowywania" się całej skrzyni i problemów z wrzucaniem wszystkich biegów ... Powrót do wrzucania biegów "po kolei" niweluje ten problem.
2. Czasami jak "jedynka" płynnie nie chce wejść sprawdza się wrzucenie na sucho "dwójki" i z  niej "jedynki" bez wyprzęglania sprzęgła.

Pozdrawiam

Co masz na myśli na sucho?


 

Beesafe.pl