Autor Wątek: Nowa corolla 1.6 sedan  (Przeczytany 27470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jastrząb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nowa corolla 1.6 sedan
« Odpowiedź #165 dnia: 14-09-2020, 20:22:45 »
Czołem. Pytanie do użytkowników 1,6 z manualną skrzynią biegów. Czy mierzyliście sobie przyspieszenie? Po kilku próbach mój najlepszy wynik to 11 sekund, a to nijak się ma do 9,7 w katalogu. Ogólnie jestem trochę rozczarowany dynamiką, te 132 konie jednak powinny się lepiej zbierać. Ja wiem, że to wolnossący, ale jednak. No i czasem drgną obroty na jałowym, też mnie to trochę dziwi, bo podobno bardzo kulturalnie ten silnik powinien pracować. Już myślę sobie, czy któraś świeca nie była wadliwa, ale chyba komputer by to pokazał? Przejechałem 10 tys.km jak dotąd.  Zadowolony natomiast jestem ze spalania, w trasie w 2 os. potrafię i do 5,4 zejść.
Przyśpieszenia nie testowałem, ale autko potrafi się nieźle zebrać, jednak musisz mieć co najmniej 4k obrotów, a to wiąże się z niskimi biegami i ciągnięciem silnika do góry. co do drgania na biegu jałowym to może objaw pracującej klimy?
Wiem wiem, już się nauczyłem nim jeździć, wiem, że lubi obroty ale to nadal nie jest to, dlatego interesują mnie pomiary innych. A co do klimy, to może być słuszna uwaga, poobserwuję.


 

Beesafe.pl