Autor Wątek: Homologacja bagażnika dachowego i haka  (Przeczytany 27392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MateuszWwa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #45 dnia: 21-03-2021, 23:26:26 »
Kurcze , tez bym bardzo chcial jak w swojej camry, nie rozumiem tego zupelnie, skoro do rav pozwalaja to czemu tu nie, moc ta sama, skrzynia tez. Ja chce pociągnąć tylko lekka lodz wioslowa czyli max 400kg z przyczepą. ...

Offline deMarco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #46 dnia: 22-03-2021, 11:10:30 »
Kurcze , tez bym bardzo chcial jak w swojej camry, nie rozumiem tego zupelnie, skoro do rav pozwalaja to czemu tu nie, moc ta sama, skrzynia tez. Ja chce pociągnąć tylko lekka lodz wioslowa czyli max 400kg z przyczepą. ...

Jeżeli chodzi o hybrydy z przednim napędem to RAV4, Camry, Lexus ES 330h mają ten sam silnik spalinowy i prawie tą samą przekładnię P710. Różnica polega na tym że w RAV4 w układzie przeniesienia napędu pomiędzy dyferencjałem a osią napędową skąd generowany jest napęd (suma napędu elektrycznego i spalinowego) zastosowano inny stopień przeniesienia napędu (koła zębate o innej ilości zębów). W RAV4 jest coś około 3.9 do 1 , a w Camry i Lexus ok. 3.45 do 1, stąd ten sam układ da różną prędkość obrotową i moment obrotowy na osie. Stąd teoretycznie osie kół RAV4 będą wolniej się kręciły, lecz posiadały większy moment obrotowy (kolokwialnie większą siłę) przy tych samych warunkach pracy układy hybrydowego niż w Camry i Lexus. Oczywiście pomijam tu średnicę kół samochodu - bo to kolejna przekładnia.
Na youtube jest fajny filmik. Polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=O61WihMRdjM

Oddzielną sprawą jest dodatkowy napęd dla hybrydy AWD - dodatkowy silnik i jeszcze większa moc. Więcej można pociągnąć.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2021, 11:12:17 wysłana przez deMarco »

Offline deMarco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #47 dnia: 22-03-2021, 11:19:27 »
Kurcze , tez bym bardzo chcial jak w swojej camry, nie rozumiem tego zupelnie, skoro do rav pozwalaja to czemu tu nie, moc ta sama, skrzynia tez. Ja chce pociągnąć tylko lekka lodz wioslowa czyli max 400kg z przyczepą. ...

O różnicy napędu napisałem wcześniej.
Ale może tu jeszcze dochodzą rozwiązania konstrukcyjne podwozia. Niby płyta ta sama, ale inne rozliczenie mocowania i nacisku na tył samochodu. W RAV4 dodatkowo kontra trakcji uwzględnia jazdę z przyczepką - włącza sią odpowiedni tryb. Może tutaj jest problem?

Offline wass

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #48 dnia: 02-04-2021, 21:08:49 »
Na wstępie witam serdecznie wszystkich Użytkowników. Jest to mój pierwszy post na grupie toyoty ever :-), choć z marką mam do czynienia długo.
Ale do rzeczy.  Moją camry TNGA kupiłem w maju 2019 bedąc jednym z pierwszych jej odbiorców w kraju. Sporo już w związku z tym przeszedłem i pozwolę sobie podzielić sie wiedzą ku korzyści wszystkich na forum.
Co do bagażnika dachowego. Problem praktycznie nie istnieje. Owszem Thule wycofał swoja ofertę w do tego modelu w Europie, ale nie dajmy sie zwariować. Jeśli chodzi o blachy to ten sam samochód na całym świecie.
Poza tym jak piszę Thule wycofał swoją ofertę. Wiem, bo kupiłem wingbara na tyle wcześnie, że był jeszcze dostępny w oficjalnym sklepie Thule w Polsce.
Poza tym nie tylko ta jedna firma jest na świecie. Zirytowany dużą głośnością belek w moim poprzednim aucie do nowego chciałem zakupic Whistbara. Niestety mój stary box ma za wąskie uchwyty do tej belki i skończyło się jak się skończyło. Bagażniki te, obecnie pod nazwą Yakima są dostępne w Polsce. Podobnie bardziej budżetowe oferty jak np Cruz.
I wg mnie tyle w temacie  :grin:.

Swoją drogą auto jest bardzo słabo przygotowane pod rodzinną eksploatację i na narty. W mojej specyfikacji zakupu (mam VIP Ex) stoi jak byk, że siedzenia rozkładaja się 60/40. Do tej pory czekam na uczciwe rozwiązanie problemu przez Toyota Motor Polska. Ostatnio pojawiło sie światełko w tunelu - może zamontują mi otwór na narty jak wejdzie do sprzedaży werdsaj liftngowa. bo ofert wymiany oparcia kanapy nie potraktowałem poważnie. Ale powiem szczerze. kupując takie auto spodziewałem się trochę lepszej obsługi klienta. Cóż.....

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #49 dnia: 02-04-2021, 21:17:55 »
Czesc Wass! Z innej beczki. Nie masz w specyfikacji tez Carplay albo Android Auto? Albo takiej zapowiedzi przez sprzedającego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline wass

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #50 dnia: 02-04-2021, 21:23:11 »
Nie, nie mam. A bardzo szkoda. Te opcje mają pojawić się po  liftingu podobnie jak otwór na narty (pewnie pokłosie mojej awantury...).

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #51 dnia: 02-04-2021, 21:27:44 »
Nie, nie mam. A bardzo szkoda. Te opcje mają pojawić się po  liftingu podobnie jak otwór na narty (pewnie pokłosie mojej awantury...).
Tak sobie mysle ze ten otwor pojawi sie dlatego ze TMPL nie zaleca montazu boxa na dachu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline MateuszWwa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #52 dnia: 04-04-2021, 23:14:44 »
Ciekawe czy mozna zmodyfikowac tylna kanapę o podgrzewanie i podlokietnik ktory sie otwiera tak jak w toyocie mirai. Chetnie bym sobie dorobil otwor na narty i podgrzenie mojej tylnej kanapy, ale nie chce rezygnować z kanapy vip.

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #53 dnia: 04-04-2021, 23:25:53 »
Ciekawe czy mozna zmodyfikowac tylna kanapę o podgrzewanie i podlokietnik ktory sie otwiera tak jak w toyocie mirai. Chetnie bym sobie dorobil otwor na narty i podgrzenie mojej tylnej kanapy, ale nie chce rezygnować z kanapy vip.
Podgrzewanie kanapy z tylu zrobi Ci kazdy jeden tapicer. Wlacznik nalazy kupic z Ukrainy lub zamowic w ASO. W 1200-1400zl sie zmiescisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1920
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #54 dnia: 05-04-2021, 08:15:36 »
Ciekawe czy mozna zmodyfikowac tylna kanapę o podgrzewanie i podlokietnik ktory sie otwiera tak jak w toyocie mirai. Chetnie bym sobie dorobil otwor na narty i podgrzenie mojej tylnej kanapy, ale nie chce rezygnować z kanapy vip.
Żona też nie ogarnia dla czego ten podłokietnik nie ma schowka  :wallbash:

Offline Radomirrrrr

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #55 dnia: 08-04-2021, 18:10:33 »
Musze poszukać linka. Ale ogólnie rzecz biorąc one tylko są przeznaczone do bagaznikow rowerowych bo w hybrydzie to jedyna opcja. Jak czytałem to nie można  camry w hybrydzie niczego ciągnąć.

Czy udało sie komuś coś ustalić w sprawie haka i jego montażu na terenie Polski?

Offline MateuszWwa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #56 dnia: 17-04-2021, 23:39:56 »
Nie, ale wczoraj znow szukalem info o haku dla naszej wspaniałej camry i wyswietlilo mi ze w usa w wersji hybrid 2.5 proponują hak do 400kg.... Naprawdę na lods wedkarska by mi starczyło... Zlitujcie sie tam w toyocie Polska :) ryb nie lowicie? :)

Offline Marcin G.

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #57 dnia: 17-05-2021, 15:46:39 »
Panie i Panowie

wątek troche przygasł. jak ogarniacie przewóz rowerów w koncu? kilka osób nosilo sie z zamiarem zakupu roof racków - czy sa jakies nowe doswiadczenia w tym temacie? jakies zdjecia moze?

Lato idzie - ile mozna po Wawie jezdzic tym rowerem..

Offline wass

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #58 dnia: 17-05-2021, 23:14:40 »
Ja pakuję na dach. Belki Thule, uchwyty mam stare Taurusa, ale zadowolony z nich jestem. Jeździłem do 120km/h także po drogach ekspresowych - bez problemu.
Zdjęć nie mam. Zrobię, przy następnym montażu.
ale osobiście najbardziej by mi leżał hak.

Offline Marcin G.

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Homologacja bagażnika dachowego i haka
« Odpowiedź #59 dnia: 17-05-2021, 23:37:06 »
Ja pakuję na dach. Belki Thule, uchwyty mam stare Taurusa, ale zadowolony z nich jestem. Jeździłem do 120km/h także po drogach ekspresowych - bez problemu.
Zdjęć nie mam. Zrobię, przy następnym montażu.
ale osobiście najbardziej by mi leżał hak.
a jakby ci przyszlo pojechac 140 km/h bo na przyklad wyprzedzasz i cos jedzie z naprzeciwka albo poprostu masz taką ochote to robi sie niebezpiecznie? 120 to jest jakis limit przy rowerach na dachu?


 

Beesafe.pl