Autor Wątek: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety  (Przeczytany 18223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Cześć wszystkim :-). Jestem nowy na tym forum  :-). Szukam porady co kupić. Nową Corolle w sedanie executive i pakiet vip 1.8h czy chr lifting  selection 1.8h? A może dolozyc do 2.0 ?Co będzie mniej traciło na wartości corolla czy chr? Jeździłem już chr 2.0 i piękna sprawa ale obawiam się że to nowy silnik i nie wiadomo jak z jego awaryjnoscia natomiast 1.8 to już sprawdzona konstrukcja. Dzięki za wszystkie porady  :-)

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #1 dnia: 20-01-2020, 11:53:26 »
Jak Ci się nie śpieszy to poczekaj na premierę najnowszego Tucsona,zacne autko się szykuje a z awaryjnoscia 1,8 to musisz pogadać z mechanikami w Toyocie,oni mają dostęp do biuletynów wewnętrznych gdzie są opisane wszystkie przypadki awarii w Polsce,pytanie czy zechcą się z Tobą podzielić ta wiedzą...

Offline acor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #2 dnia: 21-05-2020, 13:09:32 »
Wracam do tematu. Co sądzicie na temat porównania c-hr vs corolla. Myślałem o zakupie c-hr 1,2 turbo ale jazda próbna corollą hatchback mocno skomplikowała sprawę wyboru. C-hr jest w sumie lepiej wyposażony, lepiej się do niego wsiada i wysiada ale w moim odczuciu jazda corollą jest o wiele przyjemniejsza. Sprawia wrażenie szybszej, co wynika na pewno z mniejszej masy ale największą różnicę widzę w trakcji. Corolla o niebo lepiej trzyma się drogi, widać to szczególnie wyraźnie na rondach. Mam też wrażenie, ze lepiej hamuje. A czy ktoś z Was też wybierał spośród tych dwóch modeli?

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #3 dnia: 21-05-2020, 14:24:51 »
Mam corollę TS 2.0 i to jest bardzo dobry wybór.Przed zakupem zastanawiałem się nad Chr bo mi się też podoba,ale nie pasuje jako samochód rodzinny.Z tyłu jest taki przytłaczający i ciemny.Bagażnik dużo mniejszy niż w Corolli.Nie prowadziłem chr a więc nie oceniam go pod tym względem.Corolla prowadzi się świetnie.Co do silnika to petarda a czy będzie się psuła wątpię.Wyposażenie to w zależności co kto potrzebuje ja mam comfort tech style i ma wszystko co jest potrzebne aby wyglądał super i prowadził się jeszcze lepiej i bezpiecznie.Tak że ja postawiłem na Corollę i jestem mega zadowolony z wyboru

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #4 dnia: 21-05-2020, 16:56:08 »
Co to za silnik 2.0? Wolnossący? Ile koni?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #5 dnia: 21-05-2020, 18:50:02 »
Wejdż na stronę toyoty i poszukaj .To ten sam silnik  dwu litrowy który jast montowany w nowych chr koni ma 184 .Jest tez w lexusach..Benzyna

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #6 dnia: 21-05-2020, 19:37:14 »
Wolałem dostać podane na talerzu ;-)

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #7 dnia: 21-05-2020, 20:28:10 »
Czy wystarczy czy czkasz na drugie danie i :beer:

Offline acor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #8 dnia: 21-05-2020, 20:32:07 »
Nie wierzę, naprawdę nikt nie miał dylematu: corolla czy c-hr? Niby różne samochody a jednak łączy je bardzo wiele. Ja skłaniam się jednak ku corolli, znacznie mniej ekstrawagancji ale jazda przyjemniejsza.

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #9 dnia: 21-05-2020, 20:54:15 »
Widzę że n8e czytałeś mojegio posty Ja miałem i postawiłem na Corolle

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #10 dnia: 21-05-2020, 22:30:35 »
To jest raczej pytanie czy chcesz SUVa/ala SUVa, czy normalny samochód. Ja chciałem SUVa/ala SUVa, więc wybór miałem między RAV-4 a C-HR. Wybrałem C-HR HSD, 2.0, Selection + JBL + NAVI i jest super :)
SAP ABAP Certified Developer

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #11 dnia: 21-05-2020, 22:40:13 »
Ale to jest temat czy  chr czy corolla a nie RAW. To Inn klasa

Offline acor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #12 dnia: 21-05-2020, 22:49:23 »
Masz rację, ja chyba lubię zwykle auta. Chociaż zachwyciła mnie ostatnio jazda volvo xc90, ale to jedna ze służbówek w naszej firmie, przy moich rocznych przebiegach taki wydatek to byłby absurd.  p.s. Pawle.Kwa czytałem Twoje posty, dziękuję, ale sam zaznaczyłeś, ze c-hr nie jeździłeś a ja właśnie w jeździe dostrzegam największą przewagę corolli. Dlatego ciekawy jestem potwierdzenia moich odczuć przez osoby, które jeździły obydwoma modelami.

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #13 dnia: 21-05-2020, 22:58:33 »
Ok chr to mała terenówka a  corolla to zwykły osobowy samochód  pewnie każdym jeździ naczej. Musisz wybrać czy siedzieć wyżej czy przy asfalcie

Offline ciapus4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa CH-R vs Nowa Corolla Subiektywne opinie. Wady i zalety
« Odpowiedź #14 dnia: 22-05-2020, 21:11:22 »
Ok chr to mała terenówka a  corolla to zwykły osobowy samochód  pewnie każdym jeździ naczej. Musisz wybrać czy siedzieć wyżej czy przy asfalcie

Oooo, właśnie trafny koment, nie można cherki porównać do corolki, to jak kajak i rower wodny ;-)


 

Beesafe.pl