Autor Wątek: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?  (Przeczytany 47007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline phantom

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #15 dnia: 06-02-2020, 14:47:56 »
Tak jest w istocie, że producenci muszą stosować kosmiczne oleje i technologie po to, aby ich nowinki technologiczne wprowadzane "dzięki" Unii Europejskiej działały (rzeczony start stop) kosztem długowieczności silnika...
Z drugiej strony hybryda też co chwila wyłącza i włącza silnik na przemian - a podobno są solidne i trwałe. W sumie jak stoi człowiek w korku to po co ten silnik ma pracować i zjadać benzynę.

Offline Monte

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #16 dnia: 06-02-2020, 17:44:23 »
Nie wiem, ja nie kupiłem hybrydy bo nie mam do niej przekonania, auto traktuje bardzo osobiście, a hybryda jest stworzona moim zdaniem jako auto użyteczne  :-)
Jeszcze ciut grosza może i bym na nią wygospodarował, ale ja lubię auta 100% spalinowe.
Nie wiem jak tam jest, czy silnik jest wkręcany na obroty jak jest zimny bo np. potrzebna jest większa moc i jest spalinowy dołączany, czy jest to pomyslane mądrze i jest często dogrzewany/często uruchamiany. Hybryda ma inne specyfikacje dotyczące oleju, chyba 0W16 czy cos? Cholera wie.
Wiadomo, ze zimny rozruch szkodzi najbardziej, kiedy olej zdąży zlecieć z elementów, które sa nim smarowane - czyli wtedy kiedy silnik osiagnie temp otoczenia.
Jako ciekawostkę jeszcze zapodam, wyczytaną gdzieś tam, ze oleje tej samej klasie lepkości ale innych producentów mogą mieć inne parametry (inne parametry np. tarcia) dlatego, jeśli kombinujemy z olejami to jednak lepiej kupić ten olej moim zdaniem marki Toyota i pozwolić im go wlać do silnika, bo jednak może i rozlewa im to jakiś Shell, to inżyniery go przetestowali i są do niego przekonani. Tak uważam.  :-)

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #17 dnia: 06-02-2020, 17:52:16 »
W swoich hybrydach Toyota zaleca 0W20 właśnie (jest w ogóle 0W16? pytam poważnie, bo nie słyszałem o takim). Z jednej strony specyfika pracy układu hybrydowego (takiego konstrukcji Toyoty) nie wymaga oleju o wyższej lepkości (ktoś na forum nawet wklejał wykresy z pomiarów temperatury silnika w Auris II HSD i nie grzeje się to za mocno), a z drugiej strony rzadszy olej to mniejsze opory ruchu w samym silniku, co też (chociaż tylko minimalnie) przekłada się na zużycie paliwa.

Offline tkf

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #18 dnia: 06-02-2020, 17:54:23 »
Ja zmieniłem dla wewnętrznego spokoju na taki jaki jest w instrukcji.
Aso zdziwiło się, ale problemu nie robili.
ASO zdziwiło się, że chciałeś zmienić olej zgodnie z ich zaleceniami? :-)

Offline Lucjusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #19 dnia: 06-02-2020, 19:00:06 »
A jak ASO podchodzi do własnego oleju? Można swój przywieźć? Jeździłem 3 lata Suzuki Baleno z silnikiem wolnossącym 1.2 i tam wg instrukcji producent zalecał 0w16 albo 0w20 zaś dopuszczał 5w30. W ASO Suzuki w całej chyba Polsce lali z beczki Shella 5w30. Ja, po lekturze forum Suzuki i grzebaniu w necie kupowałem olej Motul 0w20 i w zamkniętych butelkach wraz z paragonem wiozłem na wymianę. Prawie za każdym razem dziwili się, że leje 0w20 ale ponoć nawet Suzuki Motor Poland twierdziło,  że należy lać to co w instrukcji.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2020, 19:01:46 wysłana przez Lucjusz »

Offline phantom

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #20 dnia: 06-02-2020, 19:12:02 »
Dzisiaj umówiłem się na wymianę i powiedziała mi babka przez telefon ze mogę przynieść swój jak chce

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #21 dnia: 06-02-2020, 19:17:47 »
W fabryce leją bardzo dobre oleje, ja w sowjej Corolli czekam do min. 10 tysięcy z wymianą..... Po tysiącu szkoda spuszczać tak dobry olej, choćby z uwagi na to, że silnik układa się po 6/8 tysiącach a nie po tysiącu czy dwóch.
Toyota Corolla SD 2018

Offline Dragster

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 505
  • Samochód:: RAV4 Plug-In
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #22 dnia: 06-02-2020, 19:48:21 »
Do hybryd Toyota teraz zaleca 0w16 (przynajmniej do DF 2.0). Na taki też wymieniłem po 5kkm.  Usługa w ASO ~500zł. Co ciekawe interwał przedłużyli mi do 20kkm więc o kolejne 15kkm. I tak wymienię przy 15kkm :)
Toyota RAV4 Style, Plug-In Hybrid

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #23 dnia: 06-02-2020, 20:09:55 »
Do hybryd Toyota teraz zaleca 0w16 (przynajmniej do DF 2.0). Na taki też wymieniłem po 5kkm.  Usługa w ASO ~500zł. Co ciekawe interwał przedłużyli mi do 20kkm więc o kolejne 15kkm. I tak wymienię przy 15kkm :)

500zl to sporo... :o Mi krzyknęli 270zl (robocizna, olej i filtr) ale ja mam 1.6 PB

Offline norbert_p

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #24 dnia: 06-02-2020, 20:20:56 »
I mnie w serwisie krzyknęli około 500 zł za wymianę oleju i filtra. Około 350 zł to olej i filtr. Reszta to robocizna. W internecie olej Motul 0W/16 (4l + 1l) to niecałe 200 zł z przesyłką. Wiem, że Motul to bardzo dobry olej. A ten w serwisie? Auto to hybryda 2.0.

Offline Dragster

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 505
  • Samochód:: RAV4 Plug-In
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #25 dnia: 06-02-2020, 20:22:35 »
360zł olej. Jakiej firmy to jest nie wiem ale nie sądzę by był takiej samej jakości jak waterdexos z Opla :)
Toyota RAV4 Style, Plug-In Hybrid

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #26 dnia: 06-02-2020, 21:32:01 »
Ja polecam ENEOS Premium ultra OW-20  bardzo dobry olej i japoński w dodatku ! Ja jadę do ASO i zaworze i mówię ze chce ten olej wlać i tyle !

Offline rip

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #27 dnia: 06-02-2020, 21:43:01 »
Już kiedyś pisałem po mojej wymianie przy 1500km, więc tylko wkleję.
Silnik 2.0.
Finalnie zapłaciłem 80zł po zamianie punktów.


507zł brutto

Ceny jednostkowe:
Filtr: 48,25 zł
Uszczelka: 6,80 zł
Olej 0W16: 69 zł 1L - weszło 4.3 L
Robocizna: 155 zł
TS 2.0

Offline phantom

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #28 dnia: 06-02-2020, 21:46:34 »
W fabryce leją bardzo dobre oleje, ja w sowjej Corolli czekam do min. 10 tysięcy z wymianą..... Po tysiącu szkoda spuszczać tak dobry olej, choćby z uwagi na to, że silnik układa się po 6/8 tysiącach a nie po tysiącu czy dwóch.
A jaki leja w fabryce do 1.8 hybrid 0W20 czy 0W16

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #29 dnia: 07-02-2020, 05:13:45 »
W fabryce leją bardzo dobre oleje, ja w sowjej Corolli czekam do min. 10 tysięcy z wymianą..... Po tysiącu szkoda spuszczać tak dobry olej, choćby z uwagi na to, że silnik układa się po 6/8 tysiącach a nie po tysiącu czy dwóch.
A jaki leja w fabryce do 1.8 hybrid 0W20 czy 0W16


Ja nie miałem na myśli SAE tylko jakość oleju.
Toyota Corolla SD 2018


 

Beesafe.pl