Autor Wątek: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?  (Przeczytany 47071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tko

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #180 dnia: 14-09-2020, 10:13:31 »
ja do moich wszystkich dotychczasowych samochodów z silnikiem benzynowym zawsze lałem AMSOIL . Jestem z niego bardzo zadowolony. Zatem do toyoty 1.6 beznzyna kupiłem AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W-20 ASM . Za 4.8 L zapłaciłem 238 zł. z przesyłką .
Toyota Corolla Sedan 1.6 Comfort + Tech 2019 r.
Kia Picanto 1.0 2019 r.
Mercedes SLK 2.3 1996 r.

Offline krrafi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #181 dnia: 14-11-2020, 16:24:42 »
ja do moich wszystkich dotychczasowych samochodów z silnikiem benzynowym zawsze lałem AMSOIL . Jestem z niego bardzo zadowolony. Zatem do toyoty 1.6 beznzyna kupiłem AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W-20 ASM . Za 4.8 L zapłaciłem 238 zł. z przesyłką .
Czy będzie ten AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W-20 ASM odpowiedni do silnika 1.2 Corolla TS?
Toyota Corolla TS 1.2 116 KM Comfort

Offline tko

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #182 dnia: 15-11-2020, 10:21:56 »
Czy będzie ten AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W-20 ASM odpowiedni do silnika 1.2 Corolla TS?
nie wiem czy będzie pasował. Proponuję spytać sprzedawcę. Zawsze tak robię, podając parametry silnika, sprzedawca dobiera mi olej.
Toyota Corolla Sedan 1.6 Comfort + Tech 2019 r.
Kia Picanto 1.0 2019 r.
Mercedes SLK 2.3 1996 r.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9426
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #183 dnia: 15-11-2020, 10:26:56 »
Wymień na zalecany i po zalecanym okresie, nie ulegaj "sponsorowanym" wpisom i pochodnym.
Ja jestem kierowcą od 37 lat, a od 21 kupuję auta "salonowo" nowe i zawsze stosuję się do interwałów z KS, nigdy nie miałem z tego powodu problemów.
Czasem z doświadczenia i poleceń serwisantów stosuję olej o większej lepkości, ale to moja decyzja (w przypadku Nissana decyzja ASO bo padały łańcuchy z powodu zbyt" rzadkiego" oleju) w moich autach i NIGDY na tym nie wyszedłem źle.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2020, 10:33:33 wysłana przez Krisman »

Offline tko

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #184 dnia: 15-11-2020, 16:07:23 »
Wymień na zalecany i po zalecanym okresie, nie ulegaj "sponsorowanym" wpisom i pochodnym.
Ja jestem kierowcą od 37 lat, a od 21 kupuję auta "salonowo" nowe i zawsze stosuję się do interwałów z KS, nigdy nie miałem z tego powodu problemów.
czuję się wywołany do odpowiedzi bowiem to na mój wpis odnośnie oleju Amsoil zareagował kolega Kraffi pytając czy ten olej pasuje do silnika w jego samochodzie. Zatem po pierwsze tytuł niniejszego wątku brzmi: "Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki polecacie?". Tytuł wątku nie brzmi np. : "Dlaczego nie można używać innego oleju jak olej Toyoty?" Stąd skoro również Toyota dopuszcza możliwość stosowania innego oleju w samochodzie na gwarancji niż olej Toyoty to nie widzę problemu by na forum ten temat poruszyć. Po wtóre zawsze uczono mnie, że jak brakuje argumentów ad rem to stosuje się argumenty ad personam w stylu np. nie ulegaj sponsorowanym wpisom .... Skąd kolega Krisman wywiódł wniosek, że jestem w jakiś sposób powiązany ze sprzedażą tego oleju tego nie wiem. Tym bardziej, że na pytanie kolegi Kraffiego czy ten olej pasuje do jego silnika odpowiedziałem, że nie wiem, niech skonsultuje to ze sprzedawcą. Zatem jeżeli kolega Krisman ma jakieś dowody na to, iż jestem "sponsorem" to proszę o ich podanie. Inaczej proszę takich insynuacji nie czynić, gdyż świadczą raczej o piszącym. Odwoływanie się natomiast do faktu, iż się jest 37-letnim kierowcą nie na wiele się zda, gdyż ilość lat posiadania prawo jazdy nie stanowi automatycznie o nieomylności w temacie motoryzacji. Dajmy na to moja mama (rocznik 32) prawo jazdy ma już ponad 60 lat i nic z tego nie wynika, gdyż jeździła sporadycznie. Ja mam prawo jazdy zaledwie 30 lat i przejechane w tym okresie ponad milion km, a i tak uważam, że nie jestem żadnym ekspertem w zakresie motoryzacji. Tym bardziej, że jestem humanistą, a nie umysłem ścisłym. Zatem na przyszłość Kolego Krisman więcej merytorycznych argumentów a mniej bicia piany.
Toyota Corolla Sedan 1.6 Comfort + Tech 2019 r.
Kia Picanto 1.0 2019 r.
Mercedes SLK 2.3 1996 r.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9426
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #185 dnia: 16-11-2020, 12:44:04 »
Nieprecyzyjnie się wypowiedziałem za co przepraszam, absolutnie nie miałem Ciebie czy kogokolwiek personalnie na myśli. Chodziło mi o masę sponsorowanych  wpisów, artykułów itp. w internecie ale i na forach dotyczących tego a nie innego oleju, dodatków, konieczności lub jej braku  wcześniejszej wymiany itd.
Także jeżeli Wziąłeś to do Siebie i Poczułeś się urażony to za to bardzo przepraszam.
Olej Amsoil jest mocno "promowany" w wielu miejscach i to jest fakt.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2020, 12:57:45 wysłana przez Krisman »

Offline tezar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 53

b5tc

  • Gość
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #187 dnia: 17-11-2020, 11:39:04 »
Cooo? Wymiana oleju po dotarciu przy 1000 km? A dlaczego? A na co to komu? Przecież są fabrycznie dotarte.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595

Offline jaykob

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #189 dnia: 17-11-2020, 16:21:04 »

Offline tko

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #190 dnia: 18-11-2020, 16:01:29 »
Także jeżeli Wziąłeś to do Siebie i Poczułeś się urażony to za to bardzo przepraszam.
ok, dziękuję za klasę. Skoro to nie było do mnie to również Ciebie przepraszam, jeżeli mój wpis Cię w jakikolwiek sposób uraził.
Toyota Corolla Sedan 1.6 Comfort + Tech 2019 r.
Kia Picanto 1.0 2019 r.
Mercedes SLK 2.3 1996 r.

Offline gandw

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #191 dnia: 20-11-2020, 11:00:13 »
Cooo? Wymiana oleju po dotarciu przy 1000 km? A dlaczego? A na co to komu? Przecież są fabrycznie dotarte.

Na pewno producenci samochodów odpalają silniki i docierają je godzinami na taśmie produkcyjnej  :grin:  I z każdego silnika idzie taka rureczka wydechowa która łączy się stopniowo z innymi rurkami tworząc w końcu jeden wielki komin na dachu fabryki Toyota  :grin:
Corolla TS 1.2T Comfort+Tech

Offline gogolec

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #192 dnia: 20-11-2020, 11:37:30 »
Z tego co mi wiadomo (tak uczono w szkołach samochodowych 30 lat temu) to temat docierania silników jest dość niejasny z powodu zaszłości z dawnych lat.
Kiedyś produkowane silniki były pasowane ze znacznie mniejszą dokładnością niż teraz (mówię oczywiście o standardowych seryjnie produkowanych silnikach).
Teraz obróbka metali technologia jest o tyle wyższa że spasowanie elementów jest o wiele większe.
Stąd wniosek taki że kiedyś każdy standardowy seryjny silnik wyjeżdzający z fabryki w pierwszym okresie eksploatacji powinien być precyzyjnie docierany aby zapewnić jego jak najdłuższą możliwą eksploatację, teraz jest nieco inaczej - producenci nie naciskają już tak na docieranie silnika lecz i tak na wszelki wypadek zalecają nie obciążanie go na maksa w pierwszym okresie eksploatacji.
A co do opiłków to widziałem już parę nowych aut (pracuję w dużej firmie która dysponuje dość znaczną flotą różnych pojazdów), które po 1000km zjeżdżały na serwis i 1 wymianę oleju i faktycznie zdarzały się przypadki z opiłkami w oleju - ale nie jest to zasada i bywały też takie w których olej był idealnie czysty.
Ja osobiście wymieniam olej zgodnie z książka serwisową na przeglądach i tyle.



b5tc

  • Gość
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #193 dnia: 20-11-2020, 13:11:52 »
Cooo? Wymiana oleju po dotarciu przy 1000 km? A dlaczego? A na co to komu? Przecież są fabrycznie dotarte.

Na pewno producenci samochodów odpalają silniki i docierają je godzinami na taśmie produkcyjnej  :grin:  I z każdego silnika idzie taka rureczka wydechowa która łączy się stopniowo z innymi rurkami tworząc w końcu jeden wielki komin na dachu fabryki Toyota  :grin:

Heh ;) Chodziło mi o to o czym pisał kolega wyżej. W takim razie osoby, które wymieniały olej przy 1-2k km, mogłyby się podzielić jak sytuacja wygląda w silnikach Corolli.

Offline shag

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po ilu km pierwszy raz wymienić olej i jaki poleciacie?
« Odpowiedź #194 dnia: 15-12-2020, 13:26:01 »
A mi wczoraj bez pytania zalali olejem 5W30 ;-( (Corolla TS 1,8 HYB pierwsza wymiana oleju po 15 tys. km) Nie wiem czy nie będę się domagał ponownej wymiany. Napisałem do TMPL aby zajęli stanowisko w tej sprawie. Smutek że nawet takie rzeczy trzeba pilnować.
Corolla TS 1.8 Hybrid 122KM 2020  Trek Edition
poprzednio:
Corolla Liftback 2.0 D 72KM Liftback 1999


 

Beesafe.pl