Autor Wątek: Bagażnik rowerowy  (Przeczytany 2721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RyszardW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Bagażnik rowerowy
« dnia: 15-02-2020, 18:44:57 »
Mam pytanie jaki typ bagażnika na rowery na tylną klapę pasowałby do mojej Yariski Verso  2004r 1,3 l ,Tak żeby nie kolidowało ze światłami i przepisami o ruchu drogowym.Może macie jakieś doświadczenie lub użytkujecie .Proszę o podpowiedz .Ryszard

Offline dlugi1982

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2020, 19:34:13 »
obojętnie co założysz wydaje mi się,że będą koligować bo rower jest szerszy w poprzek niż yariska a na dach to raczej nie za bardzo bo będzie bardzo wysoko środek ciężkości i będziesz czuł każdy podmuch boczny wiatru.Nawet boks jak założysz to "merda" yariską we wszystkie strony!

Offline RyszardW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #2 dnia: 16-02-2020, 10:31:09 »
Masz rację na dach odpada zbyt wysoko .Problemy z założeniem i to telepanie .Może ktoś jednak korzysta i ma jakieś doświadczenie .R

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2020, 19:40:29 »
Ja to wożę w środku. Po części dlatego kupiłem ten samochód bo świetnie się rower mieści do środka :)

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #4 dnia: 17-02-2020, 14:10:19 »
Co to to to :) ten samochód dla 2 osób jest idealny na takie wypady. 2 rowery to pikuś, pies to pryszcz no i wchodzi jak do domu a nie skacze pół metra w górę, jakiś mebel, żaden problem. Mam Corolle i takiego Yarka własnie na takie wypady. W corolli hatchback przewiezienie 2 rowerów to szuka a tu to sama przyjemność. Zresztą 3 osoby + 3 rowery to też żaden problem. Genialny mały wielki samochód.
A z rowerami na dachu to jeszcze po drodze wyskoczy jakiś wiadukt pod którym się nie zmieści ;) a na serio to sam z siebie jest wysoki a plus rowery na dachu to jednak złe połączenie.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2020, 14:14:56 wysłana przez eref »

Offline RyszardW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #5 dnia: 17-02-2020, 16:24:14 »
Wykonałem taki statyw do wnętrza ,mocowany w miejscu tylnych foteli .Po odkręceniu przednich kół daje się dobrze zamocować .Tak jeździłem z 2 rowerami ale jest trochę zachodu z odkręcaniem kół i ponownym przykręcaniem .Zachciało mi się trochę komfortu .Jak nie znajdę nic odpowiedniego to zostanę przy dawnym rozwiązaniu .R

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bagażnik rowerowy
« Odpowiedź #6 dnia: 18-02-2020, 13:57:51 »
Pewnie kwestia wielkości kół bo szosa na 28' wchodzi świetnie, MTB 26' też nie robi problemu, po skosie i jest. Jak woziłem dwa rowery to zawsze na leżąco. Nigdy nie chciałem ściągać przedniego koła bo z tym różnie bywa. Muszę od brata pożyczyć 29' i zobaczyć jak to wchodzi do środka.


 

Beesafe.pl