Autor Wątek: Rav4 V System multimedialny  (Przeczytany 118179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doswiadczony

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #105 dnia: 30-10-2020, 19:36:36 »
Nie ma wielkiej różnicy w Android i systemach, wszystkie płyty główne z chin, różnica w ilości pamięci, szybkości procesora i DSP. Ekrany trochę różnią się, natomiast dla IPS 10 cali czy 1024x600, czy 1280x720, oprócz dynamicznej grafiki nie będzie istotnych różnic. Trzeba pamiętać, iż jakość fabrycznych kamer jest słaba.

Ja osobiście mam radyjko na Android 8x i wszystko jest OK, szybko, płynnie i bezprzewodowo. Peryferia też są podobne w rożnych systemach, nawet końcówki do podłączenia audio, usb, wzmacniaczy i tp. są identyczne. 

Offline zadamczy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #106 dnia: 30-10-2020, 22:37:48 »
Szanowni Koledzy
Opisywałem poniższe fakty na dwóch innych wątkach, ale bez specjalnego oddźwięku. Próbuję zatem TU.

To co opisałem w pliku pdf, zamieszczonym pod linkiem:
https://we.tl/t-jMWuNujuLK
to dopiero dobry początek z "trybem pulpitu ("śmieszny tryb").

Kiedy po dość pobieżnej lekturze w internecie o tym trybie, i uwzględniając moje niewielkie umiejętności, doinstalowałem na komórkę tylko jedną aplikację, pod nazwą "Taskbar 6.0" wg ustawień tej aplikacji z tej strony:
https://www.xda-developers.com/taskbar-samsung-dex-desktop-mode-android-10/
moja komórka po połączeniu kabelkiem USB zamieniła moje radio w RAVce (hybrid koniec 2018) na istnego potwora. Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić z wrażenia, aby Wam donieść, ale każda aplikacja jest dostępna z komórki na ekranie i chyba wszystkie są aktywne. Zalogowałem się nawet do NC+ GO i oglądałem TV.

Działania wykonywałem na postoju (w garażu) i mam nadzieję, że podczas jazdy nic się nie zmieni (oczywiście TV nie należy oglądać podczas jazdy).

ZAPOMNIJECIE O MIRRORLINKACH.
ZAPOMNIJŚCIE O ANDROIDZIE AUTO I INNYCH CUDACH.
ONE SĄ KAPRYŚNIE, a Toyota robi nam łaskę, i każe jeszcze za to płacić, aby poprawić nam trochę komfort.
SPRÓBUJCIE Z TRYBEM PULPITU, ZACZYNAJĄC OD LEKTURY Z POWYŻSZYCH LINKÓW.
WSZYSTKO JEST ZA DARMO!!!!!!!!!!!
TO NIE JEST ŻADEN PIC.

Przypomnę, że mój tel. to S9+, android 10 (zablokowany przed 1 czerwca aby nie stracić mirrorlinka), RAV4 z nawigacją (system nie zmieniany od zakupu samochodu).

Oczywiście konieczna jest wymiana doświadczeń, bo pojawiają się drobne problemy z rozdzielczością, jakimś szerokim paskiem z dołu, ale to chyba jest przez nas do przeskoczenia.

Miłej zabawy, jeśli ktoś spróbuje.

Offline Old_Marynarz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #107 dnia: 30-10-2020, 22:54:45 »
Hmmmm (?)

Offline zadamczy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #108 dnia: 30-10-2020, 23:38:45 »
Hmmmm (?)

Wiem.

Każdy boi się ryzyka, że sknoci coś w komórce albo w radiu auta.
Nie ma tego ryzyka, bo w "Opcjach programisty" włączenie trzech opcji:
 
"Wymuś zmianę rozmiaru okien aktywności",
"Włącz dowolny rozmiar okien" i
"Wymuś tryb pulpitu" (potem koniecznie należy uruchomić telefon ponownie),

nie powoduje żadnych reperkusji w funkcjonowaniu telefonu (w każdej chwili możemy to odkliknąć i po ponownym uruchomieniu telefonu mamy tak jak wcześniej). To tylko powoduje, że jak podłączymy komórkę przez USB do systemu multimedialnego Toyoty (uruchamiając system Toyoty przez mirrorlink) to po uruchomieniu jakiejkowiek aplikacji mirorlinkowej wchodzimy do "trybu pulpitu" i pojawia się całkiem inny ekran na radiu.

Jeśli do komórki zainstalujemy aplikację TASKBAR 6.0, to zarządzamy tym trybem tak, jak chcemy. Odpalają się wszystkie aplikacje z telefonu, których ikony mamy na ekranie samochodu!!!!. Chyba wszystkie, choć wszystkich nie sprawdziłem.
Aplikacja troszkę zmienia ekran startowy w komórce (pojawia się na dole pasek z ostatnio uruchomionymi aplikacjami), ale w każdej chwili też można ją odinstalować.

Brak ryzyka. Mamy całą komórkę na ekranie samochodu. I TO ZA DARMO !!!

Skylog

  • Gość
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #109 dnia: 31-10-2020, 20:09:09 »
Nie ma wielkiej różnicy w Android i systemach, wszystkie płyty główne z chin, różnica w ilości pamięci, szybkości procesora i DSP. Ekrany trochę różnią się, natomiast dla IPS 10 cali czy 1024x600, czy 1280x720, oprócz dynamicznej grafiki nie będzie istotnych różnic. Trzeba pamiętać, iż jakość fabrycznych kamer jest słaba.

Ja osobiście mam radyjko na Android 8x i wszystko jest OK, szybko, płynnie i bezprzewodowo. Peryferia też są podobne w rożnych systemach, nawet końcówki do podłączenia audio, usb, wzmacniaczy i tp. są identyczne.

I w 100% się z Tobą zgadzam. Dlatego podałem jako rozwiązanie albo Twoją stację jako tą optymalną opcję, albo właśnie Dasaita MAX10 jako wersję wydaje się bliższą oryginałowi z kilkoma dodatkowymi opcjami. Kwestia budżetu. Mi się nie spieszy aczkolwiek wymiana wejdzie w grę, czekam na spokojnie na obniżkę cen może na cyber monday. Jednak rozdzielczość 1280 wydaje się sensowna, dodatkowo kilka dodatkowych opcji jak std USB, czy wbudowany mikrofon + dedykowany kabel pod JBL bo tutaj nie każda stacja to oferuje. Nie wiem jak wygląda ta kwestia przy innych stacjach. A czy android 8.1 czy 10.0 to bez różnicy, bo można wgrywać lunchery albo aktualizację, w końcu android to otwarty system.

Offline doswiadczony

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #110 dnia: 31-10-2020, 22:05:51 »
Mi się nie spieszy aczkolwiek wymiana wejdzie w grę, czekam na spokojnie na obniżkę cen może na cyber monday. Jednak rozdzielczość 1280 wydaje się sensowna, dodatkowo kilka dodatkowych opcji jak std USB, czy wbudowany mikrofon + dedykowany kabel pod JBL bo tutaj nie każda stacja to oferuje. Nie wiem jak wygląda ta kwestia przy innych stacjach. A czy android 8.1 czy 10.0 to bez różnicy, bo można wgrywać lunchery albo aktualizację, w końcu android to otwarty system.

Ceny nie będą spadać, rekompensatą będą lepsze parametry :good:
W sumie może z 10 systemów oglądałem poprzednio i raczej wszystkie posiadają fabryczne usb oraz dodatkowe wyjścia, a także wiązkę do podłączenia "JBL". Mikrofon na pokładzie wbudowany bądź zewnętrzny. Więc nie bardzo rozumiem o co chodzi...

Przed chwilą sprawdziłem stację o której szczegółowo pisałem i już pojawił się upgrade do "spro plus". https://pl.aliexpress.com/item/4000786983545.html
Teraz w ofercie ekran IPS 1280x720 oraz 3G ram. @Skylog chyba miałeś nosa, a w dodatku super oferta na 11.11 Być może warto sprawdzić inne rozwiązania które także powinni być upgradowane.

Naprawdę podziwiam chińczyków, i częściowo rozumiem teraz toyote która postawiła na jakość auta, a multimedia zostawiła w tyle, bo i tak chińczyków nie wyprzedzi.

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #111 dnia: 31-10-2020, 22:27:06 »
Po wczorajszym odbiorze auta i ja już się zastanawiam nad wymianą multimediów

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #112 dnia: 02-11-2020, 08:16:08 »
Witajcie
Ktoś może montował już to urządzenie  do swojego rava?
https://pl.aliexpress.com/i/4001228035034.html
Ciekawe czy dobrze współpracuje z kamerami 360° i JBL. Bo w Dasaita do JBL,a trzeba dołożyć jeszcze kilka przewodów. A itak tego jest sporo

Offline trocha

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #113 dnia: 02-11-2020, 10:03:45 »
Hmmmm (?)

Wiem.

Każdy boi się ryzyka, że sknoci coś w komórce albo w radiu auta.
Nie ma tego ryzyka, bo w "Opcjach programisty" włączenie trzech opcji:
 
"Wymuś zmianę rozmiaru okien aktywności",
"Włącz dowolny rozmiar okien" i
"Wymuś tryb pulpitu" (potem koniecznie należy uruchomić telefon ponownie),

nie powoduje żadnych reperkusji w funkcjonowaniu telefonu (w każdej chwili możemy to odkliknąć i po ponownym uruchomieniu telefonu mamy tak jak wcześniej). To tylko powoduje, że jak podłączymy komórkę przez USB do systemu multimedialnego Toyoty (uruchamiając system Toyoty przez mirrorlink) to po uruchomieniu jakiejkowiek aplikacji mirorlinkowej wchodzimy do "trybu pulpitu" i pojawia się całkiem inny ekran na radiu.

Jeśli do komórki zainstalujemy aplikację TASKBAR 6.0, to zarządzamy tym trybem tak, jak chcemy. Odpalają się wszystkie aplikacje z telefonu, których ikony mamy na ekranie samochodu!!!!. Chyba wszystkie, choć wszystkich nie sprawdziłem.
Aplikacja troszkę zmienia ekran startowy w komórce (pojawia się na dole pasek z ostatnio uruchomionymi aplikacjami), ale w każdej chwili też można ją odinstalować.

Brak ryzyka. Mamy całą komórkę na ekranie samochodu. I TO ZA DARMO !!!
ten tryb pulpitu to nie jest przypadkiem tylko samsungowa opcja? Być może dlatego nikt jeszcze się tym na forum nie przejął. Plus to, że większość ludzi ma już android auto. Dodatkowo obstawiam, że jeżeli to w ogóle działa podczas jazdy to i tak będzie kłopotliwe w przypadku jakichś przerwań (przychodząca rozmowa itp.).
Co do kapryśności działania AA, to szczerze mówiąc nie zauważyłem. Minusem na ten moment jest brak dostępności alternatywnych nawigacji, ale to w przeciągu 2-3 miesięcy zacznie się najprawdopodobniej zmieniać.

Offline Czeresnia

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #114 dnia: 02-11-2020, 15:56:42 »
W ogole ktos rozkminial jak te zamiany systemow multimedialnych sa bezpieczne ? bo one maja bezposredni dostep do systemow samochodu i teoretycznie mozna bylo by zhakowac auto i sprowadzic na przeciwny pas podczas jazdy ? czy tylko mnie ponosi wyobraznia?  :o

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #115 dnia: 02-11-2020, 15:57:42 »
W ogole ktos rozkminial jak te zamiany systemow multimedialnych sa bezpieczne ? bo one maja bezposredni dostep do systemow samochodu i teoretycznie mozna bylo by zhakowac auto i sprowadzic na przeciwny pas podczas jazdy ? czy tylko mnie ponosi wyobraznia?  :o
Science fiction.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline gad0804

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 222KM
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #116 dnia: 02-11-2020, 16:37:07 »
Science fiction.
Nie zupełnie, już to zrobili studenci jednej z amerykańskich uczelni - tam bardzo wiele samochodów ma dostęp do sieci. Dokładnie nie pamiętam co tam namieszali, ale udowodnili że jest to możliwe. Zauważcie, że jest ostrzeżenie w instrukcji LDA, że samochód może podążyć za innym wbrew intencji  kierowcy, więc jeżeli system tak może, to po włamaniu można systemowi to nakazać. Oczywiście są zabezpieczenia, ale przecież wszystkie systemy samochodowe są oparte na linuxie, a nie na jakimś specjalizowanym programie maszynowym.
Na szczęście to tylko teoretyczne rozważania :)

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #117 dnia: 02-11-2020, 16:38:39 »
Nie wariujmy. Proponuje kupic Nokie 3310 bo wam zaraz ukradna tozsamosc i wezmą kredyty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #119 dnia: 02-11-2020, 19:10:26 »
Ja coraz bardziej myślę o tym radyjku. Tylko czy będzie wszystko aktywne

https://pl.aliexpress.com/i/4001228035034.html


 

Beesafe.pl