Autor Wątek: Rav4 V System multimedialny  (Przeczytany 114599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skylog

  • Gość
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #75 dnia: 18-10-2020, 22:02:14 »
Przepraszam za post pod postem. Czy ktoś z użytkowników forum montował Teyes albo Dasaite bądź inne radio do RAV4 z wielkopolski albo z miejscowości oddalonych od Poznania nie więcej jak 200km. Pytam bo szukam takiego radyjka żeby móc obejrzeć, sprawdzić między innymi rozdzielczość i czy wszystko działa.

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #76 dnia: 26-10-2020, 16:18:03 »
Orientuje się może ktoś, czy przy zestawie JBL montowana jest stacja multimedialna ze wzmacniaczem, czy to raczej tylko lepsze głośniki?

Skylog

  • Gość
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #77 dnia: 26-10-2020, 16:41:44 »
JBL ma lepsze głośniki i wzmacniacz wielokanałowy. Sama stacja nie jest mocniejsza, ma tylko sygnał dla wzmacniacza.

Sondowałem rynek. I na tą chwilę są 2 opcje albo kierunek doświadczonego i budżetowa stacja Teyes CC2 dostępna poniżej 1000zł. Wszystko działa jak obszernie zostało to opisane.

Druga opcja to DASAITA MAX 10. Cena z dodatkowym okablowaniem pod JBL i wysyłką z niemiec to od 1650zł do 1850zł. Na korzyść tego rozwiązania przemawia:
- wyższa rozdzielczość niż std zestawu, HD 1280x720 (trzeba sprawdzić bo są 2 wersje, ta tańsza ma 1024x600 to i tak lepiej niż std bo ta ma 800x400)
- wszystko działa fabrycznie. Tzn kamera cofania, JBL, port USB nad tacką (chyba jedyne takie radio posiadające przejsciówkę). Jedynie nie podłączony jest mikrofon, ale stacja ma wbudowany. A jakby sygnał był za słaby to jest i zewnętrzny który gdzieś by się podłączyło
- android 10 z bezprzewodowym Carplay i przewodowym AA
- wbudowany procesor dźwięku, z opinii wynika że jakość dźwięku nawet na zwykłych głośnikach to dzień a noc
- radio posiada "przejsciówkę" CANBUS dla Toyoty, więc wszystko działa jak w oryginale + TPMS z pomiarem ciśnienia na wyświetlaczu

Brzmi jak reklama, ale nią nie jest. Po prostu chodzi mi po głowie wymiana tej naprawdę słabej stacji jaką mamy w standardzie na coś lepszego. A ta opcja wydaje się na tą chwilę najlepsza, bo z opinii wynika że jest nabliższa oryginałowi a do tego posiada całą masę ulepszeń wynikających z android 10.0.

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #78 dnia: 26-10-2020, 16:49:36 »
Chciałbym dać do zrobienia jakiś zestaw audio i boję się, żeby nie nawalili mi jakiegoś sprzętu, który będzie rozładowywał akumulator na tyle, że będę miał kłopoty z rozruchem samochodu. Nie bardzo znam się na elektronice, ale mam też obawy, czy w firmach caraudio mają pojęcie o działaniu elektroniki w hybrydach. Chcę się dowiedzieć na co zwrócić uwagę zlecając montaż audio. Budżet to ok. 4 tys. Nie brałem JBL, bo nie podobało mi się jak gra ten zestaw.
« Ostatnia zmiana: 26-10-2020, 16:54:38 wysłana przez lechu »

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #79 dnia: 26-10-2020, 17:10:54 »
Skylog, nie boisz się utraty gwarancji? Świetna sprawa ten zestaw DASAITA MAX 10. Jeśli by nie było problemu z gwarancją to na pewno się na niego zdecyduję.

Offline tomeksp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1209
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #80 dnia: 26-10-2020, 17:13:54 »
Skylog, nie boisz się utraty gwarancji? Świetna sprawa ten zestaw DASAITA MAX 10. Jeśli by nie było problemu z gwarancją to na pewno się na niego zdecyduję.
Jakby coś się zepsuło  to przed wyzytą podmienisz radio.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #81 dnia: 26-10-2020, 17:37:45 »
Niby tak, ale może być sytuacja, gdzie jakiś nadgorliwy serwisant zauważy to podczas przeglądu i będą chcieli cofnąć gwarancję.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #82 dnia: 26-10-2020, 17:46:12 »
Cofnąć na co, na radio? Jeśli się boisz to wyślij zapytanie, ale jedyne co możesz stracić to na radio i ew.  na skutki awarii/uszkodzeń przy montażu i związanych z montażem.
Nie stracisz gwarancji na cały samochód


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline tomeksp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1209
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #83 dnia: 26-10-2020, 17:51:56 »
Serwisowi nie zależy na tym, żebyś tracił gwarancję. Po co? Żebyś nie przyjeżdżał na przeglądy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #84 dnia: 26-10-2020, 17:56:03 »
Ludzie są różni. Podpytam jeszcze u źródła. Na dzień dzisiejszy  bardziej chodzi mi o uwagi dotyczące montażu systemu caraudio. Czy mogą być jakieś problemy z rozładowywaniem akumulatora po podłączeniu wzmacniacza?

Offline anyone

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 531
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #85 dnia: 26-10-2020, 18:26:37 »
Serwisowi nie zależy na tym, żebyś tracił gwarancję. Po co? Żebyś nie przyjeżdżał na przeglądy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

mi się skończyła gwarancja a jeżdżę do ASO...
pomijając wyższą cenę samochodu przy odsprzedaży to jednak ASO (zwłaszcza przy hybrydach) chyba powinno zapewniać lepszą obsługę niż jakiś randomowy warsztat...

zatem nie wydaje mi się, że ASO będzie przedłużało Ci gwarancje i potencjalnie traciło kilka tysięcy na naprawie, żeby zarobić kilka stówek na przeglądach...

Offline tomeksp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1209
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #86 dnia: 26-10-2020, 18:27:53 »
Ale jak się wkurzysz, to zmienisz aso.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #87 dnia: 26-10-2020, 19:38:58 »
1. Wzmacniacz do hybrydy to jednak ne jest za dobry pomysł, imho. Za mały akumulatorek.
2. Obsługa serwisowa hybrydy to nie jest jakiś rocket science...  Pan Heniek może tego nie ogarnie, ale pan Wiesiek, który z warsztatem jest w miarę na czasie niejednokrotnie zrobi to lepiej niż mechanik w ASO, który ma wszystko w dupie, bo czy klient przyjedzie czy nie, to pensja będzie...
3. Faktycznie pieczątki ASO mają magiczną moc sprawiającą, że auto jest bardziej koszerne dla kupujących - nie ma co z tym dyskutować. Choć de facto wiele nie znaczą, ale...

Offline anyone

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 531
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #88 dnia: 26-10-2020, 20:19:46 »
2. jeśli tak działa ASO Toyoty to mam nadzieję, że to jakieś wyjątki typu jedyny serwis w promieniu 200km i mogą sobie pozwolić na olewanie klienta; ja do tej pory korzystałem (i ciągle korzystam) z serwisu Hondy i nie spotkałem żadnego Pana Wieśka (a mam porównanie, bo mojego używanego civica serwisowałem w warsztatach niezależnych), który by ogarnął lepiej niż w ASO (inna sprawa, że nie każdy ma czas czy ochotę analizować ofertę 50 serwisów w okolicy, bo może ktoś ogarnia lepiej niż w ASO - nie przeczę, że coś takiego nie jest możliwe). Do tego ankiety zadowolenia wysyłane przez importera mają chyba wielką moc, co sprawia, że mechanicy w ASO nie mają wszystkiego w dupie, bo może być po premii itd; co innego Pan Wiesiek, który żyje od jednego zbłąkanego klienta do kolejnego i ma gdzieś czy ktoś do niego wróci, bo zaraz pojawi się kolejny naiwniak, który myśli, że przyjanuszy 50% na obsłudze i będzie ta sama jakość...

Offline piotr67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: LexusNX300h
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #89 dnia: 26-10-2020, 20:24:03 »
Wzmacniacz do hybrydy to jednak ne jest za dobry pomysł, imho. Za mały akumulatorek.

mam zamontowany zewnetrzny wzmacniacz (wersja bez jbl) i nie zauważyłem problemu z akumulatorem.

ponadto, wersja z jbl ma 8-kanałowy wzmacniacz o mocy 800W i nie sądzę by miała inny akumulator.


 

Beesafe.pl