Autor Wątek: Rav4 V System multimedialny  (Przeczytany 114646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #90 dnia: 26-10-2020, 20:43:06 »
O w końcu na temat. Czy możesz się pochwalić jaki sprzęt montowałeś i jaka jest jakość dźwięku.

Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #91 dnia: 27-10-2020, 09:19:20 »
2. jeśli tak działa ASO Toyoty to mam nadzieję, że to jakieś wyjątki typu jedyny serwis w promieniu 200km i mogą sobie pozwolić na olewanie klienta; ja do tej pory korzystałem (i ciągle korzystam) z serwisu Hondy i nie spotkałem żadnego Pana Wieśka (a mam porównanie, bo mojego używanego civica serwisowałem w warsztatach niezależnych), który by ogarnął lepiej niż w ASO (inna sprawa, że nie każdy ma czas czy ochotę analizować ofertę 50 serwisów w okolicy, bo może ktoś ogarnia lepiej niż w ASO - nie przeczę, że coś takiego nie jest możliwe). Do tego ankiety zadowolenia wysyłane przez importera mają chyba wielką moc, co sprawia, że mechanicy w ASO nie mają wszystkiego w dupie, bo może być po premii itd; co innego Pan Wiesiek, który żyje od jednego zbłąkanego klienta do kolejnego i ma gdzieś czy ktoś do niego wróci, bo zaraz pojawi się kolejny naiwniak, który myśli, że przyjanuszy 50% na obsłudze i będzie ta sama jakość...

Pozwolę się delikatnie nie zgodzić. Przerobiłem ASO  Saaba, Audi, Toyoty, Forda, Opla - po wszystkich poprawiałem. Najmniej po Fordzie. Każdy wciskał mi niestworzone historie.
Mechanik ASO ma wszystko w dupie, po łbie za ankiety dostaje jego kierownik i na tym się kończy. Oczywiście jako kierownik możesz mechanikowi zagrozić zwolnieniem i co? Sądzisz że się przejmie? A sądzisz, że kierownik znajdzie kogoś na jego miejsce? Sorry, to że płacisz i wypełniasz ankiety, nie znaczy że ty jesteś Panem w serwisie. Jesteś interesantem, który musi tydzień czekać na miejsce w na podnośniku.
Natomiast Pana Wieśka boli od razu.
Jako że od 15 lat pół zawodowo zajmuję się motoryzacją od strony tuningu (ale nie takim jak spojlerki czy końcówki wydechu), trochę temat znam. I Pana Wieśka nie trzeba szukać przez pół dnia, szczególnie w erze globalnej wiosce.

Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #92 dnia: 27-10-2020, 09:25:56 »
Cytat: Kiełek w Wczoraj o 19:38:58

    Wzmacniacz do hybrydy to jednak ne jest za dobry pomysł, imho. Za mały akumulatorek.


mam zamontowany zewnetrzny wzmacniacz (wersja bez jbl) i nie zauważyłem problemu z akumulatorem.

ponadto, wersja z jbl ma 8-kanałowy wzmacniacz o mocy 800W i nie sądzę by miała inny akumulator.

Radziłabym nie słuchać radia na "wyłączonym" silniku. Nie wiem jak podłączony jest wzmacniacz w wersji z JBL, ale wiem po jakim czasie zdechł mi akumulator LV przy niewielkich zabawach.

Offline diesel_power

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 327
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #93 dnia: 27-10-2020, 10:05:15 »

Mechanik ASO ma wszystko w dupie, po łbie za ankiety dostaje jego kierownik i na tym się kończy.

To nie do końca tak działa, a przynajmniej nie we wszystkich markach - znam z pierwszej ręki przypadek gdzie ASO Skoda dostało "po premii" od centrali za kiepskie wyniki ankiet, tym samym ucierpiał każdy pracownik, nie tylko kierownik.

Offline diesel_power

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 327
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #94 dnia: 27-10-2020, 10:07:48 »
JBL ma lepsze głośniki i wzmacniacz wielokanałowy. Sama stacja nie jest mocniejsza, ma tylko sygnał dla wzmacniacza.

Sondowałem rynek. I na tą chwilę są 2 opcje albo kierunek doświadczonego i budżetowa stacja Teyes CC2 dostępna poniżej 1000zł. Wszystko działa jak obszernie zostało to opisane.

Druga opcja to DASAITA MAX 10. Cena z dodatkowym okablowaniem pod JBL i wysyłką z niemiec to od 1650zł do 1850zł. Na korzyść tego rozwiązania przemawia:
- wyższa rozdzielczość niż std zestawu, HD 1280x720 (trzeba sprawdzić bo są 2 wersje, ta tańsza ma 1024x600 to i tak lepiej niż std bo ta ma 800x400)
- wszystko działa fabrycznie. Tzn kamera cofania, JBL, port USB nad tacką (chyba jedyne takie radio posiadające przejsciówkę). Jedynie nie podłączony jest mikrofon, ale stacja ma wbudowany. A jakby sygnał był za słaby to jest i zewnętrzny który gdzieś by się podłączyło
- android 10 z bezprzewodowym Carplay i przewodowym AA
- wbudowany procesor dźwięku, z opinii wynika że jakość dźwięku nawet na zwykłych głośnikach to dzień a noc
- radio posiada "przejsciówkę" CANBUS dla Toyoty, więc wszystko działa jak w oryginale + TPMS z pomiarem ciśnienia na wyświetlaczu

Brzmi jak reklama, ale nią nie jest. Po prostu chodzi mi po głowie wymiana tej naprawdę słabej stacji jaką mamy w standardzie na coś lepszego. A ta opcja wydaje się na tą chwilę najlepsza, bo z opinii wynika że jest nabliższa oryginałowi a do tego posiada całą masę ulepszeń wynikających z android 10.0.

Czy wymieniłeś już głośniki lub planujesz to robić? Wymieniasz stację ze względu na jakość dźwięku czy chcesz więcej funkcji/lepszy obraz?

Skylog

  • Gość
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #95 dnia: 27-10-2020, 10:38:25 »
Mam JBL więc nie potrzebuję lepszej jakości dźwięku, JBL gra dobrze, szczególnie po wygrzaniu. Jedyne co mi nie pasuje w tym systemie to to że przy większym poziomie głośności, tak powyżej 40 system się wtrąca i ja to czuję że przycisza bas. Słabe to i się zastanawiam czy nowa stacja z wbudowanym DSP (takim prawdziwym a nie systemowym) pomoże w tej kwestii. Zakładam że JBL jest tak ustawiony żeby grał czysto, stąd jak się słucha za głośno, to za wszelką cenę dąży to tego żeby głośniki nie charczały.

A myślę o wymianie stacji głównie z dwóch powodów, pierwsze jakość obrazu, dwa że owszem działa u mnie AA idealnie, ale to ciągłe podłączanie telefonu słabe. To takie 2 główne powody. Bo całe auto czuć że kosztowało niemało, ale ten system... niestety umniejsza RAVce i jak się cieszę napędem, tak multimedia mnie zawodzą. A cała reszta możliwości androida 10 w aucie to taka wisienka na torcie.

Offline piotr67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: LexusNX300h
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #96 dnia: 27-10-2020, 12:31:25 »
O w końcu na temat. Czy możesz się pochwalić jaki sprzęt montowałeś i jaka jest jakość dźwięku.

- DLS MC6.2 na przednie drzwi i tweetery pod przednia szybę
- DLS M526 do tylnych drzwi
- wzm. DLS CCi44-40

Offline Kiełek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1347
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #97 dnia: 27-10-2020, 12:52:51 »
Poczytaj wątek o modyfikacjach - Rav4 V Nasze modyfikacje, jest tam sporo o głośnikach.

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #98 dnia: 27-10-2020, 13:03:27 »
Już kojarzę ten zestaw. Więc nie ma problemu z nadmiernym rozładowywaniem akumulatora przez wzmacniacz?

Offline piotr67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: LexusNX300h
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #99 dnia: 27-10-2020, 13:20:34 »
Już kojarzę ten zestaw. Więc nie ma problemu z nadmiernym rozładowywaniem akumulatora przez wzmacniacz?

Nie ma. ale też nie słucham radia przy wyłączonym silniku.

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #100 dnia: 27-10-2020, 13:23:14 »
A gdzie zamawiałeś ten zestaw, bo wzmacniacza nie mogę w PL znaleźć?

Offline lwh

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #101 dnia: 30-10-2020, 10:18:00 »
Witam czy ma ktoś schemat elektryczny przewodów tylnej kamery?

Offline lechu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #102 dnia: 30-10-2020, 15:06:30 »
Używa ktoś może takiej stacji multimedialnej?
https://www.sklep.caraudioteam.pl/gms-9981-navix-rl858-1din-toyota-rav-4-2019-2g16g-android-90-dsp-p-7785.html
Czy ma to jakieś znaczenie, że pracuje na Androidzie 9 a nie 10? Gdzieś czytałem, że dopiero Android 10 obsługuje połączenia bezprzewodowe?
« Ostatnia zmiana: 30-10-2020, 15:15:01 wysłana przez lechu »

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #103 dnia: 30-10-2020, 15:48:14 »
Zapytaj uzytkownika mechu na priv. Meszynski serwis.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Czeresnia

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Rav4 V System multimedialny
« Odpowiedź #104 dnia: 30-10-2020, 17:27:21 »
Mam JBL więc nie potrzebuję lepszej jakości dźwięku, JBL gra dobrze, szczególnie po wygrzaniu. Jedyne co mi nie pasuje w tym systemie to to że przy większym poziomie głośności, tak powyżej 40 system się wtrąca i ja to czuję że przycisza bas. Słabe to i się zastanawiam czy nowa stacja z wbudowanym DSP (takim prawdziwym a nie systemowym) pomoże w tej kwestii. Zakładam że JBL jest tak ustawiony żeby grał czysto, stąd jak się słucha za głośno, to za wszelką cenę dąży to tego żeby głośniki nie charczały.

A myślę o wymianie stacji głównie z dwóch powodów, pierwsze jakość obrazu, dwa że owszem działa u mnie AA idealnie, ale to ciągłe podłączanie telefonu słabe. To takie 2 główne powody. Bo całe auto czuć że kosztowało niemało, ale ten system... niestety umniejsza RAVce i jak się cieszę napędem, tak multimedia mnie zawodzą. A cała reszta możliwości androida 10 w aucie to taka wisienka na torcie.

Odzucasz ta opcje ?
https://pl.aliexpress.com/i/4001248809081.html?spm=a2g17.12057483.0.0.3b602e43dE5Lej

Cena zaporowa ale lepiej wyglada niz tych 2ch co podales, ale pytanie czy bebechy sa tak samo dobre jak tamtych i czy okablowanie tez.


 

Beesafe.pl