Autor Wątek: naprzemienne błędy: check engine, check VSC check 4X4  (Przeczytany 5033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miedzioryt

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
WITAM
PROSZĘ o pomoc - dotyczy rav 4, rocznik 2008 r., 2.0. benzyna

od paru miesięcy pojawia się ikonka silnika i trójkąt oraz naprzemienne trzy błędy: check engine system, check 4x4 i check VSC

Pojechałem na stacje, to komputer pokazuje, że błąd lambdy. Po skasowaniu błędu jeżdzę ok. 2 miesiące i znowu się to pojawia. Raz było tak, że samo zgasło chyba po 2 tygodniach. Ale generalnie po skasowaniu błędu, znowu się pojawia po kilku tygodniach.
Tankuje tylko dobre paliwo 95 na lotosach.


Proszę o pomoc, czy ktoś miał poobny problem i co to może byc i ile może kosztować naprawa?

Offline flymore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
Odp: naprzemienne błędy: check engine, check VSC check 4X4
« Odpowiedź #1 dnia: 30-06-2020, 18:04:26 »
montowales jakis modol podkrecajacy moc silnika?
Mialem podobny problem spodowoany modulem ale w roczniku 2014.

Offline radmik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: naprzemienne błędy: check engine, check VSC check 4X4
« Odpowiedź #2 dnia: 30-06-2020, 19:30:53 »
Ja miałem to samo i za pierwszym razem okazało się, poleciał katalizator. Potem po wymianie też te same kontrolki się zapalały i winowajcą okazał się dziurawy środkowy tłumik. Po wymianie jak ręką odjął. A spalanie nie skoczyło lekko do góry?
Rav 4 2.0

Offline miedzioryt

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: naprzemienne błędy: check engine, check VSC check 4X4
« Odpowiedź #3 dnia: 30-06-2020, 21:45:57 »
nic nie podkręcałem.
Po zaświeceniu tych kontrolek nie mam utraty mocy, jedzie normalnie.
Raz miałem tak, że samo się zapaliło i po paru tygodniach zgasło samo. A tak to, jechałem na serwis, kasowali, i ponownie sie zapalało ale dopiero po kilku tygodniach, a nie od razu. nie wiem o co chodzi. boje się, że zabule jak za zboże....


 

Beesafe.pl