Autor Wątek: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?  (Przeczytany 18212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #15 dnia: 27-08-2020, 09:46:57 »
No i mnie to wlasnie dopadlo. Rano jade do roboty i nagle auto nie chce jechac, wyswietlil sie blad " polowa mocy". Do warsztatu, zczytali i problem z zaworami. Auto bylo w warsztacie 2 dni, powidzieli ze to nagar na zaworach. Mam jeszcze rok gwarancji - przejechane 56tys.
Wczesniej byly objawy, ze na pedale gazu czulem tzw. "waszbret" efekt
« Ostatnia zmiana: 27-08-2020, 09:53:16 wysłana przez Banan61 »

Offline Hisss

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #16 dnia: 28-08-2020, 11:31:59 »
Czytam i również zaczyna mnie to martwić, coraz więcej takich raportów na forum...

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #17 dnia: 28-08-2020, 20:03:17 »
Dobrze że nie kupiłem tego badziewia <zalamka>
RAV4 2.5 hybrid

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #18 dnia: 31-08-2020, 10:06:59 »
Jestem po rozmowie z kierownikiem serwisu,popatrzyliśmy statystyki  awarii związanych z odkładaniem się nagaru i powiem Wam że nie ma powodów do paniki w skali ogólnopolskiej.Regularnie zmieniać olej,nie lać paliwa na stacjach przy marketach i nie dopuścić żeby auto jeździło tylko 5minutowe krótkie odcinki a jeśli już musimy to chociaż raz w.miesiacu zrobić małą.trase dynamiczniej żeby nagar się wypalił

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #19 dnia: 31-08-2020, 15:37:33 »
Leje tylko poliwo na Shell-u, auto na gwarancji wiec przeglady regularne, nie robie krotkich odcinkow bo do roboty mam tam i z powrotem 120km (w tym 100km na autostradzie).
No i niestety - sie przytrafilo.

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #20 dnia: 31-08-2020, 22:23:47 »
Moim zadaniem mamy jeszcze za niskie przebiegi aby o tym rozmawiać.
Jeżeli problemu wystąpi i w jakiej skali dowiemy się za kilka lat.
 Nie ma co się martwić na zapas.  :-)

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #21 dnia: 31-08-2020, 22:43:40 »
No i mnie to wlasnie dopadlo. Rano jade do roboty i nagle auto nie chce jechac, ...

Efekty odkładania nagaru nie są odczuwalne tak nagle... Podejrzewam że zadziało się u ciebie coś innego co miało na to wplyw. Poza tym trafność diagnoz ASO dzielę na 0,5  :grin:
« Ostatnia zmiana: 31-08-2020, 22:45:39 wysłana przez Grzesiek C-HR »

Offline natalaaaxo

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #22 dnia: 05-03-2021, 12:56:47 »
Zbieranieo się nagaru na zaworze dolotowym w silnikach benzynowych z wtryskiem bezpośrednim to gruby temat na osobny wątek. Turbo tu nie ma znaczenia. W Toyocie powiedziano mi że ten temat ich silników nie dotyczy...
Niby dlaczego? Zobaczymy za kilka lat...

A tak z ciekawości zapytam, skąd ma się wziąć nagar na zaworach dolotowych ? Wydechowe to co innego....

Krople oleju przedostające się do kolektora  i na zawory dolotowe przez odmę NIE są zmywane przez strumień paliwa (jak jest w wtrysku pośrednim), czego efektem jest zatykanie końcowego fragmentu układu dolotowego przez zwęglone osady olejowe - nagar. Gromadzący się tak nagar utrudnia przepływ powietrza doprowadzające do zmniejszenia mocy silnika.

Toyota twierdzi że ten problem ich nie dotyczy ponieważ Lexusy jeżdżą już od lat na takich silnikach. Jednakże silniki Lexusach posiadają podwójny (mega drogi) wtrysk paliwa pośredni i bezpośredni - jednocześnie, co faktyczne niweluje gromadzenie się tego nagaru
 :-)


Witam, we wrześniu brałam samochód toyota chr 1,2 turbo - poleasingowy rocznik 2016. Po dwóch tygodniach pojawił sie blad silnika. Okazało sie ze zbiera sie nagar. Wtedy przebieg to ok 42500
Problemy pojawiły się jeszcze dwa razy. Wlasnie siedze w serwisie ... co robic w takich sytuacjach ? Nie ukrywam ze jestem zalamana , bo nie mam ochoty jezdzic co dwa miesiace na serwis.
Takze odnosząc sie do poprzedniego komentarza, to rzeczywiscie toyota moze tylko twierdzić ze ten problem ich nie dotyczy. Rzeczywistość jest inna :/

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #23 dnia: 05-03-2021, 18:44:41 »
Nie żartuje, jedz do prof. Chrisa. W serwisie nic nie poradzą i będą ci głupie rzeczy wciskać.
Toyota Corolla SD 2018

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #24 dnia: 11-03-2021, 20:54:45 »
Witam, we wrześniu brałam samochód toyota chr 1,2 turbo - poleasingowy rocznik 2016. Po dwóch tygodniach pojawił sie blad silnika. Okazało sie ze zbiera sie nagar. Wtedy przebieg to ok 42500
Problemy pojawiły się jeszcze dwa razy. Wlasnie siedze w serwisie ... co robic w takich sytuacjach ? Nie ukrywam ze jestem zalamana , bo nie mam ochoty jezdzic co dwa miesiace na serwis.
Takze odnosząc sie do poprzedniego komentarza, to rzeczywiscie toyota moze tylko twierdzić ze ten problem ich nie dotyczy. Rzeczywistość jest inna :/

Witam,
Widzie że zdobywa Pani doświadczenie w kontaktach z ASO Toyota...  :wallbash:
Faktycznie nie zawszę są przejemnie. Kupno używanego samochodu niesie ze sobą pewne ryzyko...  Niestety wygląda na to że kupiła Pani egzemplarz że skrajnie zaniedbanym silnikiem :cry:. Poprzedni właściciel może jeździł na krótkich dystansach z niedogrzanym silnikiem, może nie było wymienianego oleju w silniku lub był zalewany niewłaściwym, może była niewykryta usterka w układzie zapłonowym powodujaca jazdę na zbyt bogatej mieszańce, może coś jeszcze lub suma tego wszystkiego. To powoduję przedwczesnie gromadzenie się nagaru.

Życzę powodzenia w skutecznym usunięciu usterki i przywrócenia radości z posiadania tego pięknego auta. :good:

Offline ostry2407

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #25 dnia: 12-03-2021, 14:07:20 »
Proponuję zastosować płukankę do silnika Oilem ReleaseTech Power Cleaner Longlife i wlać do rozgrzanego oleju i jezdzić spokojnie tak 1000km. Przed zmianą oleju wlać jeszcze płukankę ARCHOIL AR2820 i niech silnik pochodzi z 20-30min od czasu do czasu delikatnie podnosić obroty tak do 1500. Zlać wszystko i zalać nowym olejem Toyota Tgmo 0w20 i po kłopocie. Auto jest po gwarancji więc wymianę oleju zrobić w zaufanym warsztacie. Oryginalny filtr oleju można sobie kupić w Aso. Olej kupić na necie bo dużo taniej niż w Aso.
https://allegro.pl/oferta/toyota-advance-fuel-economy-0w20-5l-oryginalny-8791294965
« Ostatnia zmiana: 12-03-2021, 14:19:58 wysłana przez ostry2407 »

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #26 dnia: 12-03-2021, 22:52:35 »
to może coś od siebie dodam mam nalatane 62 tys nie wiem czy brak kłopotów wynika z tego że leje 98 , kiedyś gdzieś się naczytałem ze peugotowe 1,2 purtech padają jak muchy od nagaru który robi się od niskooktanowego paliwa . ale coś w tym jest że aso peugota sugeruje użytkownikom 1,2 przejście na 98 i co jakiś czas płukanie silnika a raczej dodatek który czyści komorę spalania , nie pamiętam nazwy tego dodatku ale podobno serwis peugota ma go na półkach :grin:

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #27 dnia: 13-03-2021, 10:02:41 »
U mnie na liczniku 51000 km.
Spalanie średnie na poziomie 6 l.
Dynamika i moc na niezmiennym poziomie.
Wszystko ok.
Jestem zadowolny  <taniec>

Offline Hisss

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #28 dnia: 15-03-2021, 12:30:57 »
hmm ciekawe z tym spalaniem - jestem jeszcze przed pierwszą wymianą oleju, ale u mnie średnie zużycie od nowości pokazuje w granicach 7.8 - 8.0 - ostatnimi miesiącami 80% jazdy to trasa , skąd wy macie takie niskie spalanie? u mnie najechane 7500tyś km

na drogach krajowych max do 90-100, na autostradach jeżdzę przepisowo, 140-150 licznikowe, nigdy nie udało mi sie zejść niżej niż 7.5 w zakresie całego średniego spalania

czy pierwsza wymiana oleju pomaga w kontekście spalania?
dodam, że zalewam tylko 98 oktanów
« Ostatnia zmiana: 15-03-2021, 12:35:00 wysłana przez Hisss »

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.2 turbo , jakie macie przebiegi ?
« Odpowiedź #29 dnia: 15-03-2021, 22:50:17 »
Wartości spalania podane w katalogu przez Toyotę są jak najbardziej do osiągnięcia przy pewnym traktowaniu auta. Trzeba się tego nauczyć co nie jest łatwe.
Jazda silnikiem downsizingowym wybitnie zależy od warunków jazdy i temperamentu kierowcy.
Poczytaj artykuły ma ten temat... na początek wystarczy i próbuj. To jest jak gra- za każdym razem poprawiaj wynik spalania, to wciągające :-)
Korzystaj z momentu obrotowego silnika- zamiast wysokich obrotów, często zmienaij biegi, przewiduj sytuacje na drodze, jak naj mniej hamuj, pozwól autu się toczyć po dynamicznym rozpędzeniu idt. Próbuj , próbuj a spokojne zjedziesz że spalaniem ...
Nie sądzę aby taka eko jazda dawała dużą radość z jazdy ale spalanie będzie wyraźnie niższe.


Sorry za  :offtopic:


 

Beesafe.pl