Autor Wątek: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km  (Przeczytany 11047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9426
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #15 dnia: 12-10-2020, 15:13:52 »
Co tu na do rzeczy koncert życzeń? Producent określił "rzepakowy" to powinni mieć rzepakowy i zero problemów.
A oni wlali słonecznikowy i do tego nie pytając klienta o zgodę?
To po co jechać do ASO, skoro nie przestrzegają wytycznych gwaranta?
Ja rozumiem, że nie chcę 0w16 (bo nie chcę) to na moją wyraźną prośbę leją np. 0w20 czy jeszcze lepiej 5w30 (bo to moje auto a te oleje też są dopuszczone) ale nie lanie z beki tego co ma najniższą cenę i najwyższą marzę bez pytania o zgodę.



Offline Marek88

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #16 dnia: 12-10-2020, 15:39:11 »
Ja jak się umawiałem na serwis to się zapytałem jaki olej leja i powiedzieli ze maja 0w20 i na moje życzenie zamówili 0w16 i taki zalali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bierut

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #17 dnia: 12-10-2020, 20:01:05 »
Pytanie do tych co byli na przeglądzie i zażyczyli sobie/zażądali oleju 0W16:
Czy dopłacaliście za ten luksus?
Ja jestem umówiony na wizytę i serwis uprzedził o wyższej cenie.
Moim zdanie takie praktyki są delikatnie mówiąc nie fair.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9426
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #18 dnia: 12-10-2020, 20:22:50 »
Nowocześniejszy równa się droższy (ja go za darmo bym nie zalał) ale jeśli chcesz koniecznie ten olej, to bodajże na stronie z akcesoriami (? ) jest teraz oferta lepszych w cenie tańszych, więc sprawdź.

Offline dpitera

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #19 dnia: 12-10-2020, 20:35:05 »
Powtórzę się bo widzę, że to nie wybrzmiało zbyt dobitnie.

Wysłałem do serwisu zapotrzebowanie na wymianę oleju i dokładnie napisałem czego oczekuję.
Przyjeżdżam a oni....ale my nie mamy takiego oleju....i co nam pan zrobi......dokładnie jak z tym płaszczem w szatni.

Jacky......to jak inaczej mam wyrazić to...jak to piszesz.....życzenie klienta mam paść na kolana i błagać?
Wcześniej umówić wymianę...napisałem za pośrednictwem serwisu myToyota jakiego oleju konkretnie sobie życzę i poprosiłem o umówienie spotkania.

Zaraz po nowym roku mam przegląd więc chyba napisze podanie z wyprzedzeniem by się przygotowali i utoczyli mi trochę tego 0W16.

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9426
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #20 dnia: 12-10-2020, 20:56:03 »
Nie wiem czy dla nich "zdanżysz" ;) może lepiej już pisz, albo NAJLEPIEJ kup sam olej, zapłacisz połowę i wymienią to czego oczekujesz (mam nadzieję, że pana Henia z aparatem nie zawołają  i na tablicy Cię nie umieszczą :)

https://www.youtube.com/watch?v=4NXeA6M0oXc

Offline Bierut

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #21 dnia: 13-10-2020, 11:28:55 »
W Markach mają już 0W16 z beczki praktycznie w cenie 0W20. Tak więc dla mnie problem rozwiązany.

Offline Jacky

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 155
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #22 dnia: 13-10-2020, 21:24:55 »
Jacky......to jak inaczej mam wyrazić to...jak to piszesz.....życzenie klienta mam paść na kolana i błagać?
Ja dzwoniłem i pytałem o wymianę oleju 0W16. Pan sprawdził i powiedział, że obecnie nie mają, proponują 0W20, a jeśli mi zależy na 0W16 to zaprasza na jutro, to zdążą sprowadzić. Zgodziłem się i otrzymałem 0W16.

Offline WM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #23 dnia: 15-10-2020, 21:57:49 »
Zmieniłem olej i oczywiście mimo wskazówek w zleceniu w serwisie zaproponowali mi olej 0W-20 a jak nieodpowiedna to dowiedzenia bo innego nie mamy.

Do wiadomości w instrukcji jest taki zapis:
Silnik samochodu jest fabrycznie napełniony  olejem o lepkości SAE 0W-16, zapewniającym
najniższe  zużycie  paliwa  i dobre  własności  rozruchowe
w niskich temperaturach.
Jeżeli olej SAE 0W-16 nie jest dostępny,  można  zastosować olej  SAE  0W-20.  Jednak  podczas kolejnej wymiany oleju silnikowego powinien zostać zastąpiony olejem SAE 0W-16.

...i już tam więcej nie pojadę, bo brak szacunku do wymagań w zleceniu jest krótko mówiąc olewaniem klienta.
Po co mnie umawiają skoro nie mogą zapewnić tego co jest optymalne.
Pozorowania dla Toyota Bielany

Również zminiłem olej po ok. 6 tysiącach km. Gdybym nie zapytał się jaki olej będzie wlany to miałbym 0W20. Konsultant poinformował mnie, że do wszystkich hybryd wlewany jest 0W20. Gdy powołałem się na instrukcję to powidziano mi, że to pomyłka producenta ponieważ w polskich warunkach lepszy jest 0W20 co oczywiście jest nieprawdą. W końcu uparłem się, że ma być 0W16 i poprosiłem o pozostawienie w bagażniku bańki z pozostałym 0.5 l. Żenujący poziom obsługi serwisowej, nie polecam Toyoty Radość, już tam więcej nie pojadę. Nie polecam na forum.

Offline WM

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #24 dnia: 15-10-2020, 22:04:11 »
W Markach mają już 0W16 z beczki praktycznie w cenie 0W20. Tak więc dla mnie problem rozwiązany.
O ile wiem to 0W16 nie mają z beczki, tym bardziej chyba w cenie 0w20. Tak powiedzino mi w serwisie w sierpniu br. Może coś się ostatnio zmieniło albo ... wlano jednak 0w20. Mogę być oczywiście w błędzie.

Offline Bierut

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #25 dnia: 16-10-2020, 08:12:31 »
13 października zrobiłem tam przegląd. Jest olej 0W16 z beczki w cenie 65 zł/l gdy 0W20 kosztuje 64 zł/l. Ja poprosiłem o właściwy olej. Pracownik z obsługi nie do końca wiedział o dostępności tego oleju. Dopiero telefon do magazynu rozwiał jego wątpliwości.

Offline Marek88

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #26 dnia: 16-10-2020, 20:03:51 »
13 października zrobiłem tam przegląd. Jest olej 0W16 z beczki w cenie 65 zł/l gdy 0W20 kosztuje 64 zł/l. Ja poprosiłem o właściwy olej. Pracownik z obsługi nie do końca wiedział o dostępności tego oleju. Dopiero telefon do magazynu rozwiał jego wątpliwości.
To jak robilem przeglad to za olej 0w16 zaplacilem 300zl za 5l to wychodzi 60zl za litr to taniej niż z beczki w Warszawie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bierut

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #27 dnia: 17-10-2020, 10:20:41 »
Muszę doprecyzować, litr 0W16 kosztuje ok. 61 zł. Ja z rabatem zapłaciłem mniej 248 zł za 4,5 ltr.

Offline RaphauG

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #28 dnia: 21-11-2020, 10:40:16 »
Ja na drugi przegląd umówiłem się z zastrzeżeniem że zabieram swój olej - serwis nie robił problemu.
Nabyłem drogą kupna Motul 0W16 (4l +1l) cena ok 170pln.
Za 3msc zrobię to samo ;)

Offline ADIEEE

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatkowa wymiana oleju po kilku tys. km
« Odpowiedź #29 dnia: 14-02-2021, 19:55:25 »
Wymieniłem olej po 3 tys. Z ciekawości wziąłem "zużyty" filtr oleju rozciąłem go, aby sprawdzić czy będą opiłki, itp.
Filtr był czysty więc ta wymiana oleju to raczej jest robiona na siłę.



 

Beesafe.pl