Autor Wątek: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go  (Przeczytany 53319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #120 dnia: 25-10-2020, 18:00:07 »
Mam jeszcze pytanie na ile skomplikowany jest montaż bo pewnie tył radia to nie 1-1 z oryginałem. Czy kable są na tyle dobrze opisane aby właściwie je podłączyć (część pewnie na zasadzie pasujących pinów). Może jest jakaś instrukcja co z czym połączyć (np. canbus). Mam nadzieję że nie trzeba mieć większego doświadczenia w elektronice. Znalazłem trochę filmików jak zdemontować stare radio ale ani jednego z montażem nowego (gdzie co się wpina)
« Ostatnia zmiana: 25-10-2020, 18:04:11 wysłana przez madro »

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #121 dnia: 26-10-2020, 08:20:51 »
To co jest w instrukcji obsługi i naklejce na radiu w zupełności wystarczy aby bez problemu podłączyć to radio. Nie ma takiej opcji aby pomylić podłączenia kabli bo kształty złączek są tak dopasowane że jest tylko możliwe właściwe podłączenie. Tak było w moim przypadku. Natomiast jest mały problem z zamontowaniem radia w kokpicie. Radio w przesyłce jest zamontowane troszkę za wysoko i trzeba je przykręcić jak najniżej w stosunku do wyświetlacza , przy czym trzeba uważać aby nie rozłączyć taśmy łączącej radio z wyświetlaczem. Ja właśnie niechcący zwolniłem zatrzask mocujący taśmę i miałem problemy z uruchomieniem. Skontaktowałem się ze sprzedawcą , opisałem problem , a ten napisał mi co mam sprawdzić aby uruchomić radio . Montaż opisywany jest we wcześniejszych postach w tym wątku przez forumowiczów.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #122 dnia: 31-10-2020, 10:02:13 »
Jakość dżwięku o wiele lepsza od oryginału.
Ciekawi mnie jeszcze Twoje Marek08 odczucie odnośnie porównania z oryginałem, dźwięku na radiu FM. W innym wątku na temat tego nowego Radia gilal pisał że dźwięk jest trochę gorszy i woli korzystać z radia internetowego. Wasze radia się trochę różnią więc może w tej nowszej wersji nie ma tej różnicy.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #123 dnia: 31-10-2020, 11:03:05 »
W moim odczuciu jakość dżwięku w radiu FM jest lepsza od oryginalnego radia toyoty. Łapie też więcej stacji w mojej okolicy - jest jakby czulsze. Ale to są moje spostrzeżenia i odczucia.

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #124 dnia: 31-10-2020, 20:49:56 »
Nie, jakość dźwięku w odtwarzaniu stacji radiowych jest o wiele lepsza od oryginału. Nie ma porównania. Może złe to opisałem, sorki. Wolę stacje radiowe internetowe bo większy jest wybór
Wczoraj odebrałem rav4 i już sięzzastanawiam nad wymianą radyjka

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #125 dnia: 04-11-2020, 14:49:42 »
Witam. Cieszyłem się tym radiem dwa miesiące i do dziś je zachwalałem. Jednak w końcu przyszło zderzenie z rzeczywistością i ryzykiem związanym z zakupami na alliexpres. Po krótce opiszę co mnie spotkało. Jak być może wiecie z poprzednich moich wpisów miałem drobne problemy z tym radiem . Pierwszy raz z działaniem zestawu głośnomówiącego który został rozwiązany po kontakcie ze sprzedawcą i zaleconą przez niego aktualizacją systemu i MCU. Jednak po pewnym czasie zauważyłem że po tej aktualizacji pojawiła się na krańcu wyświetlacza u góry migająca jasna linia na pół długości ekranu, do tego sprzęt ze trzy razy się zawiesił i aby zaczął działać należało wyłączyć zapłon i ponownie go włączyć. Po tym zabiegu radio długo się uruchamiało tak jak po restarcie. Skontaktowałem się ze sprzedawcą i ten ponownie podesłał mi linki do aktualizacji systemu i MCU. Aktualizacja systemu poszła bez przeszkód , natomiast podczas aktualizacji MCU w pewnym momencie pojawił się ciemny ekran i tak już pozostało. Nagrałem filmik jak to radio teraz działa.  https://www.youtube.com/watch?v=U-pRMYT_F3o&t=18s&ab_channel=Suchar20 . Opisałem sprzedawcy jaki problem powstał po zalecanej przez niego aktualizacji , ten wysłał mi zdjęcie z dwoma punktami połączeń które mam sprawdzić  - rozłączyć i ponownie połączyć te taśmy. Ten zabieg nic nie zmienił i radio dalej działa tak jak na tym nagranym filmiku. Postanowiłem w końcu zareklamować to radio u sprzedawcy i poprosiłem o podanie sposobu naprawy gwarancyjnej w serwisie lub wymiany na nowy - na jego stronie z tym radiem pisze że jest jeden rok gwarancji - jednak ten dobry jak dotąd kontakt urwał się i sprzedawca odczytuje moje wiadomości ale nie odpisuje, po prostu mnie lekceważy. Z tego wynika że warunki gwarancji to jedna wielka ściema , a on jest zwykłym oszustem. Na alliexpres działa tylko ochrona kupującego tylko do czasu zaakceptowania przesyłki. Gdy ją zaakceptujemy sprzedawca dostanie kasę a my możemy wówczas pożegnać się z uczciwością chińczyków. Można walić głową w mur .  :wallbash:  Żeby było śmieszniej podczas rozmowy z bratem ten odradzał mi aktualizację twierdząc że "lepsze jest wrogiem dobrego" . I jak widać miał rację. Nadal twierdzę że tego typu radia to świetna alternatywa dla oryginalnego radia, ale jak widać po moim przypadku jest obarczona wielkim ryzykiem. Kończąc , mam pytanie do forumowiczów czy znacie jakiś serwis , albo osobę prywatnie zajmującą się podobnymi naprawami . Jak tak to prosiłbym o namiary. A dla chętnych na zakup tego radia mam radę aby pomyśleć i rozważyć wszystkie za i przeciw bo jak się okazuje chińczyk inaczej pojmuje słowo gwarancja.

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #126 dnia: 04-11-2020, 15:40:43 »
Witaj
U mnie radyjko pracowało prawie 2 lata i nic z nim się nie działo. Teraz mam rav4  :cheesy:
Przykro mi to czytać bo sam tego sprzedawcę polecałem. Zawsze odpisywał i nie miałem z nim problemu. Raz też tak miałem, że wiadomości były odczytane, ale nic nie było odzewu. Ale po kilku dniach  normalnie już odpisywał. Może i u Ciebie jest podobnie.
Mam nadziej, że gość odpisze i rozwiążesz ten problem.

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #127 dnia: 04-11-2020, 17:24:14 »
Ja tez z tym sprzedawca nie mialem problemow, reagowal natychmiast. Mialem uszkodzony kabel (cala wiazka) i wyslal mi dwa razy bo za pierwszym nie doszedl. Za drogim razem kabel i Canbus, Canbus za darmo. Wiec polecilbym go kazdemu. Moze jeszcze sie odezwie, moze kontaktuje sie z producentem?

Przy zalaczeniu radia pojawia sie cos na display-u czy wogole nic?
Stalo to sie po wgraniu MCU?Jaki numer byl tego MCU?


A to juz probowales:
https://www.youtube.com/watch?v=J5RgatweiP8
« Ostatnia zmiana: 04-11-2020, 17:41:32 wysłana przez Banan61 »

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #128 dnia: 04-11-2020, 21:02:24 »
To co dzieje się po załączeniu radia widać na filmiku który nagrałem.  https://www.youtube.com/watch?v=U-pRMYT_F3o&t=18s&ab_channel=Suchar20  Ekran tylko lekko się rozjaśnia . Awaria ta stała się podczas wgrywania MCU, na ekranie pojawiły się napisy nie wiem czy takie same jak na tym filmiku do którego podałeś link jednak zaraz zginęły i już się nic nie pojawiło Była to wersja MTCE_HA_V3.62.  Próbowałem przytrzymać restart ale nic to nie dawało. Poczekam jeszcze parę dni może się odezwie. A jak nie, to będę bogatszy o nowe doświadczenia związane z uczciwością chińczyków i biedniejszy o prawie dwa klocki. Ponowie jeszcze swoje pytanie czy znacie jakieś firmy zajmujące się naprawą takich chińskich sprzętów ?

Offline gilal

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #129 dnia: 04-11-2020, 21:18:25 »
Poczekaj jeszcze. Myślę, że sprzedawca odezwie się. Myślę, że na nowo trzeba soft wgrać. Ale zobaczymy co "przyjaciel" powie. Jak się odezwie i wyjdzie z tego  problemu to dobrą będzie miał opinie.
Jeżeli chodzi o naprawę to nawet się nie zastanawiaalem nad tym. Tu raczej padło coś systemowo przy instalacji.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #130 dnia: 05-11-2020, 07:13:17 »
No to teraz mam problem  :|. Już miałem zamawiać radyjko ale czekałem na 11.11 (dzień wyprzedaży na alli) i tu taki ambaras z niezawodnością i gwarancją. Tak na próbę napisałem do tego sprzedawcy o zapewnienie w jaki sposób udziela gwarancji, bo się okazuje że sprzęt bywa zawodny i klienci mają problemy. W moim przypadku szybko odpisał ( Dziękuję za wiadomość, nasza gwarancja wynosi 1 rok, jeśli masz problem, możemy zająć części lub nowe urządzenie ) ,ale właściwie takiej  odpowiedzi można się było spodziewać przed zakupem. Trzymam kciuki Marek08 aby udał Ci się rozwiązać problem i czekam na dobre wiadomości.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #131 dnia: 05-11-2020, 08:37:58 »
madro Ja przed zakupem też się dowiadywałem o faktycznych parametrach - bo na stronie podają różne dane , o gwarancje też pytałem.  Tu się sprawdza zasada "papier wszystko przyjmie" a rzeczywistość jest całkiem inna. Poczekam jeszcze parę dni może się odezwie w co już raczej nie wierzę. Kontakt jest bardzo dobry do czasu gdy nie jest to związane z kosztami które mogą ponieść.  Na nich magiczne słowa reklamacja , wymiana czy zwrot działa jak czerwona płachta na byka i kontakt znika.

 gilal a jak wgrać na nowo soft jak nic się nie wyświetla na ekranie , tylko ekran lekko się rozjaśnia po uruchomieniu. Kiedyś gdy zajmowałem się telewizja satelitarną wiele razy reanimowałem tunery satelitarne które ludzie uwalali przez wgranie niewłaściwego softu. Wówczas tuner podłączało się pod komputer kablem RS232 Null Modem i robiło się aktualizacje które przywracały je do stanu używalności. Na pewno są jakieś kable łączące radio z komputerem do takich celów , ale gdzie je zdobyć?

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #132 dnia: 05-11-2020, 08:54:08 »
Musisz wejsc w "recovery mode" bo inaczej nic nie zrobisz. Probuj az sie uda , chyba ze bedzie display uszkodzony to nic nie zrobisz.
O takiej sytuacji czytalem gdzies na forum XDA , ktos wgrywal MCU i system padl (teoretycznie). Dlaczego tak sie stalo? odpowiedzieli mu ze nieprawidlowo wgrywal MCU. Jak prawidlowo wgrywac MCU nepisalem w innym watku - czyli wgrywa sie razem z .cfg plikiem. Trzeba wejsc w "ustawienia fabryczne" code 126 i na dole masz buton i Ci na usb lub sd zrobi kopie ustawien.
Jak napisalem, tu jedynym sposobem jest wejsc w "recovery mode". Gdzies czytalem, ze idzie tez gdzies sie na plycie wlutowac i tak ozywic ale nie pamietam gdzie to bylo.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #133 dnia: 05-11-2020, 09:16:50 »
MCU wgrywałem według instrukcji sprzedawcy. Przy pierwszej aktualizacji MCU jak i przy drugiej. Za pierwszym razem nie było problemów, a za drugim to efekt widać na nagranym filmiku.
Problem to jak wejść w recovery mode ?  Na filmiku widać że po uruchomieniu klikając na ślepo w miejsce gdzie na ekranie startowym jest radio można je uruchomić , także zmieniać stacje czyli dotyk działa , ekran jak widać lekko się rozjaśnia po uruchomieniu. Raczej na ślepo nie wejdzie się w ustawienia fabryczne.

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aplikacje w Toyota Touch 2 witg Go
« Odpowiedź #134 dnia: 05-11-2020, 09:31:38 »
W MCU masz ustawienia takze i dla displey-a. Do "recovery" wejdziesz tylko przez przycis "reset" Jezeli displey jest ok to wejdziesz, jezeli display jest uszkodzony to nic nie zrobisz.
Wcisnij reset i zalacz radio, przytrzymaj reset tak dlugo jak na filmie. Nic Ci nie pozostaje jak probowac. Jak Ci sie uda to wgraj ten MCU + cfg plik. Moge go podrzucic, ja mam kopie swoich ustawien.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2020, 09:39:10 wysłana przez Banan61 »


 

Beesafe.pl