Autor Wątek: T27 Kombi 2.0 D-4 sprzęgło sprężarki klimatyzacji  (Przeczytany 1624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madantek

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Cześć

muszę wymienić sprzęgło sprężarki klimatyzacji w Toyocie Avensis Kombi, rocznik 2012 (T27), 2.0 D-4D.
W ASO, niestety, samego sprzęgła kupić nie można, a jedynie całą sprężarkę, co jest dość kosztowne.
Namierzyłem takie sprzęgła w sieci, ale okazuje się, że są ich przynajmniej 2 rodzaje - mogą mieć 6 rowków lub 7 rowków, obie wersje mają różną średnicę kółka pasowego.
Tu właśnie  zaczynają się schody, bo opisy sprzedawców są mylące, a gdy zapytać o szczegóły to każdy chce nr części, którego niestety podać w tej chwili nie jestem w stanie - wiąże się to z demontażem całej sprężarki klimatyzacji.
Moje sprzęgło ma 6 rowków/żeberek -  ale wg. opisów sprzedawców taka wersja pasuje do silników benzynowych, natomiast wersja z 7 rowkami do silników wysokoprężnych.
Poszukiwania po numerze VIN nic nie dały - wszyscy odpowiedzieli, że nie mają odpowiedniej części.

Może ktoś z forumowiczów borykał się z podobnym problemem i wie coś więcej na ten temat?

W załączeniu zdjęcie poglądowe części.

Pozdrawiam


Offline pderk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: T27 Kombi 2.0 D-4 sprzęgło sprężarki klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 25-10-2020, 14:41:35 »
Poszukaj na toyodiy.com swojego auta i tak znajdziesz numer swojej sprężarki  <taniec>


 

Beesafe.pl