Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Schemat instalacji elektrycznej do CHR  (Przeczytany 841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ferdynand CHR

• Prawie Toyot
  • Samochód: Toyota CHR
Schemat instalacji elektrycznej do CHR
« dnia: 26-08-2020, 12:54:01 »
Instaluje w mojej Toyocie CHR system alarmowy, który w momencie dokonywania kradzieży wysyła SMS-a na moją komórkę z opisem stanu faktycznego i dokładną pozycją auta na gogle maps, a także z możliwością wyłączenia silnika i zatrzymania samochodu, przy pomocy rozkazu z komórki. Muszę wyłączyć jakiś ważny obwód zarządzający zapłonem lub silnikiem, dlatego potrzebuję schemat instalacji elektrycznej Toyoty CHR ? Hybryd. Odcięcia pompy paliwowej nie planuję, bo złodzieje omijają pompę podłączając własny zbiornik 2-litrowy z benzyną bezpośrednio do obwodu wtryskiwaczy paliwa. Takiego schematu szukałem po całym Internecie nawet japońskim, ale nie jestem w tym taki dobry. Byłem też w wielu warsztatach Toyoty, gdzie mają dostęp na Internecie do takich schematów, ale tu w Niemczech nie udzielają takich informacji nawet za pieniądze. Bardzo proszę kogoś o udostępnienie mi możliwością dojścia do takiego schematu, W zamian podzielę się doświadczeniem związanym z zainstalowaniem dobrego systemu alarmowego, który już u mnie działa, a także innymi ciekawostkami z tej dziedziny. Nadmieniam, że już jedną CHR-kę mi skradziono w Warszawie i to tylko dlatego, że sprzedawca nie poinformował mnie, bo nie wiedział, że kluczyk ma opcję wyłączania i wtedy kradzież na tzn. walizkę nie może mieć miejsca.

Offline Zibimysz

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Będzie CHR
Odp: Schemat instalacji elektrycznej do CHR
« Odpowiedź #1 dnia: 29-08-2020, 00:10:26 »
Schematem nie poratuje. Jak włączyć opcję wyłączenia kluczyka?

Offline martinez07

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 29-08-2020, 09:56:45 »
Masz taką możliwość w komputerze w aucie.
Na ekranie wybierasz "ustawienia" potem "pojazd" i "system elektronicznego kluczyka" dajesz na "nie" i od tej pory używasz wyłącznie przycisków na pilocie w celu otwarcia/zamknięcia auta. Masz to przecież rozpisane w instrukcji na stronie 764.

Offline serfer66

• Prawie Toyot
  • Samochód: C-HR
« Odpowiedź #3 dnia: 30-08-2020, 12:41:05 »
www.toyota-tech.eu cała toyota w szczegółach.
Aplikacja Carmin Std tylko schematy

Pozdrawiam

Offline Ferdynand CHR

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 31-08-2020, 09:44:11 »
Schematem nie poratuje. Jak włączyć opcję wyłączenia kluczyka?

Witam! Wyłączanie kluczyka polega na wciśnięciu i przytrzymaniu górnego przycisku na kluczyku (kłódka zamknięta) i dwukrotnym wciśnięciu dolnego przycisku (kłódka otwarta). W tym czasie dioda na kluczyku zaświeci 4 razy, co oznacza, że kluczyk jest wyłączony i żaden złodziej nie otworzy Toyoty CHR systemem na tzn. walizeczkę. Chcąc uaktywnić kluczyk wystarczy przy otwieraniu auta wcisnąć przycisk z otwartą kłódką. Pozdrawiam   

Offline Ferdynand CHR

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 31-08-2020, 10:22:04 »
Witam wszystkich Klubowiczów Toyoty!
Wszedłem na stronę: toyodiy.com, gdzie można znaleźć schematy elektryczne do CHR i wszystko, czego do CHR dusza zapragnie, ale nie wiem, jak to ściągnąć na mój komputer. Zrzuty ekranu mnie nie satysfakcjonują. Chciałbym ściągnąć cały tan program, ale nie wiem jak. Hakerem nie jestem, ale zapłaciłbym za ściągnięcie tego programu, bo jest extra.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31-08-2020, 10:27:31 wysłana przez Ferdynand CHR »