Autor Wątek: Android Auto Wireless  (Przeczytany 49624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Android Auto Wireless
« dnia: 05-09-2020, 08:42:11 »
Jak część z Was wie od pewnego czasu testuję Android Auto Wireless i działa to moim zdaniem *naprawdę* spoko.
Gdyby ktoś był zainteresowany to właśnie wystartowała kampania crowdfundingowa:

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless/x/24265926#/

Oprócz bycia (chyba jedynym w Polsce) betatesterem tego rozwiązania nic mnie tak naprawdę z projektem nie łączy. Nie mam z tego żadnych profitów gdyby ktoś miał mi zarzucać reklamę ;)

Docelowe urządzonko będzie mniejsze niż Rock Pi S na którym testuję. Będzie też odpalać się szybciej, bo nie będzie karty SD.
Generalnie będzie po prostu jeszcze lepsze, a już teraz jest super używalne.

Offline gamex

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Samochód:: Corolla 2.0 TS
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #1 dnia: 05-09-2020, 08:57:49 »
Trzymam kciuki za projekt. Klienta we mnie mają.

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #2 dnia: 05-09-2020, 09:03:07 »
Trzymam kciuki za projekt. Klienta we mnie mają.
No to masz tam przycisk "BACK IT" ;)

Ja mogę jedynie zaświadczyć, że nie jest to kupowanie kota w worku jak to czasem bywa z crowdfundingowymi projektami.
To już na chwilę obecną działa. Kwestia zmniejszenia płytki i wpakowania w obudowę ;)

Offline toranaga

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 729
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #3 dnia: 05-09-2020, 09:13:02 »
Czy przy takim rozwiązaniu masz dostępne do użycia gniazdo USB? Na przykład możesz przy podłączonym  AA słuchać muzyki z pena?
Corolla TS 1.8 Hybrid 122KM,2019,Executive,Phantom Brown poprzednio:
Corolla 1,6 132KM,CVT,sedan,2014
Corolla 1,6 125KM,sedan 2006
Corolla 1,4 86KM Liftback 1998
Włącz Kuba Wątły TV, niezależne Medium Obywatelskie.

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #4 dnia: 05-09-2020, 09:16:25 »
Czy przy takim rozwiązaniu masz dostępne do użycia gniazdo USB? Na przykład możesz przy podłączonym  AA słuchać muzyki z pena?
No raczej nie możesz. Tę kostkę się wpina tam gdzie normalnie wpiąłbyś telefon.

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #5 dnia: 05-09-2020, 09:17:39 »
Dzięki za cynk! Kasa na projekt przelana  :good:
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline majestic0000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #6 dnia: 05-09-2020, 11:13:43 »
Czy przy takim rozwiązaniu masz dostępne do użycia gniazdo USB? Na przykład możesz przy podłączonym  AA słuchać muzyki z pena?
No raczej nie możesz. Tę kostkę się wpina tam gdzie normalnie wpiąłbyś telefon.
A użycie huba na to nie pozwoli bo wydaje mi się że da radę
Corolla 2020 TS 2.0HSD Comfort + Style + Tech
silver diamond

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #7 dnia: 05-09-2020, 12:18:09 »
Czy przy takim rozwiązaniu masz dostępne do użycia gniazdo USB? Na przykład możesz przy podłączonym  AA słuchać muzyki z pena?
No raczej nie możesz. Tę kostkę się wpina tam gdzie normalnie wpiąłbyś telefon.
A użycie huba na to nie pozwoli bo wydaje mi się że da radę
Nie mam huba pod ręką żeby przetestować.

Offline krk_man

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #8 dnia: 05-09-2020, 13:29:13 »
Czy przy takim rozwiązaniu masz dostępne do użycia gniazdo USB? Na przykład możesz przy podłączonym  AA słuchać muzyki z pena?
No raczej nie możesz. Tę kostkę się wpina tam gdzie normalnie wpiąłbyś telefon.
A użycie huba na to nie pozwoli bo wydaje mi się że da radę

Sprawdziłem wersję po kablu z hubem

Uruchomienie AA wyłącza u mnie następujące źródła dzwieku:

bluetooth
usb

W obu przypadkach jeżeli był odtwarzany dźwięk z powyższego źródła zatrzymuje odtwarzanie

Zostawia dostępne radio
Toyota Corolla TS 2.0 HSD Comfort + Tech + Style + AAWireless

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #9 dnia: 05-09-2020, 13:39:32 »
Jak zapytałem deweloperów AAWireless o opcję jednoczesnego AA i USB to właśnie mieli wątpliwości czy stacja na to pozwoli. Jak widać nie pozwoli i to czy AA będzie po kablu czy bezprzewodowo nie ma znaczenia.

Offline Hered

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #10 dnia: 06-09-2020, 13:31:24 »
Możesz zrobić jakieś fotki albo nagrać wideo jak to działa? Bardzo mnie to zainteresowało :) I jak to jest z Indiegogo - jak teraz przeleje hajs, to po zakończeniu projektu w ramach tego wsparcia dostanę urządzenie tak?

Offline dawidos160

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #11 dnia: 06-09-2020, 16:36:34 »
I jak to jest z Indiegogo - jak teraz przeleje hajs, to po zakończeniu projektu w ramach tego wsparcia dostanę urządzenie tak?

Tak ;) De facto te 55 usd to jest po prostu kupienie tego urządzenia - przelej nam teraz 55 dolców,żebyśmy mieli za co wyprodukować Twoje urządzenie,a my Ci je wyślemy jak już je zaczniemy produkować

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #12 dnia: 06-09-2020, 16:59:33 »
Możesz zrobić jakieś fotki albo nagrać wideo jak to działa? Bardzo mnie to zainteresowało :) I jak to jest z Indiegogo - jak teraz przeleje hajs, to po zakończeniu projektu w ramach tego wsparcia dostanę urządzenie tak?
https://www.youtube.com/watch?v=Ov7TSfWXjqc - krótkie demo
Słychać momentami "zgrzyt" audio, ale nie wiem tak naprawdę czy przez AAWireless czy dostęp do netu - zwłaszcza ten późniejszy przy Replaio, bo zaraz na początku po zestawieniu połączenia rzeczywiście jest przycinka zazwyczaj, ale jest jeszcze szansa, że w finalnym produkcie się tego pozbędą. Na razie prace trwają nad tym, by ogarnąć jak najwięcej modeli aut. Kosmetykę zostawiają na deser.

No i to jest demo prototypu, więc do końca się tym sugerować nie można ;)



Offline EliEli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #13 dnia: 06-09-2020, 17:10:25 »
I jak to jest z Indiegogo - jak teraz przeleje hajs, to po zakończeniu projektu w ramach tego wsparcia dostanę urządzenie tak?

Pamiętaj o ryzyku związanym z crowdfundingiem typu Indiegogo czy Kickstarter: może się okazać że produkt otrzymasz ze sporym opóźnieniem (częste) a do tego wciąż może to być beta.
Mi zdarzyło się tak dwa razy na kilka projektów:
- Pebble watch - świetny zegarek jak na tamte czasy, niestety edycja Kickstartera miała błąd, który powodował że ekran odpinał się i zegarek wyświetlał krzaki. Wymienili na nowy bo sam zegarek jest nierozbieralny. Opóźnienie w dostawie to około jeśłi pamiętam 7 miesięcy.
- Argus - kamera bezprzewodowa z automatycznym wykrywaniem ruchu i nagrywaniem. Miała działać 180 dni na bateriach, niestety w praktyce były to 2-3 tygodnie. A baterie to C123A - cholernie drogie. W kolejnym modelu ta firma zaoferowała baterie wbudowaną oraz ładowarkę solarną. Szkoda że wypięli się na użytkowników, którzy sfinansowali produkcję pierwszego modelu. Opóźnienie było ale w okolicach 2 miesięcy
- Amiigo - bransoletka monitorująca puls, kroki, sen i SpO2 - na owe czasy rewelacja. Szkoda że rok opóźnienia, potem sprzęt się dość szybko rozpadał i obiecali go wymieniać ale dość szybko się zwinęli. Wiele osób w ogóle nie dostało swojego sprzętu a po paru miesiącach wyśledzili że kolesie użyli pieniędzy z kampanii do nakręcenia biznesu, który sprzedali większemu inwestorowi z planem wypuszczenia identycznego ale bardziej dopracowanego pod każdym względem produktu. Jak się sprawa wydała, to łaskawie zaoferowali drobną zniżkę dla fundatorów pierwszej wersji przy zakupie sprzętu pod nową marką - ale pod warunkiem płatności z góry. Nie muszę mówić że nikt nie dał się nabrać...

Niby płacisz kartą kredytową i w teorii można zrobić chargeback jeśli nie otrzymasz produktu ale w praktyce wydawcy kart nie zgadzają się jeśli jest to tego typu kampania.

Trzymam kciuki za tych gości od AAwireless - aczkolwiek z doświadczenia wiem, że majfriendy błyskawicznie wypuszczą podróbkę jak tylko dostaną w łapki działający egzemplarz.

Offline fenio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 205
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota New Global Architecture
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #14 dnia: 06-09-2020, 17:36:04 »
Sam raz na kickstarterze się naciąłem i popłynąłem na 100 dolców, ale tutaj ryzyka braku finalnego produktu się nie spodziewam.
Po pierwsze mają już działające rozwiązanie na istniejącym sprzęcie. To nie jest *pomysł* tylko coś co już naprawdę działa. Można zobaczyć na moim filmiku.

Są też dogadani z Radxa (goście od Rock Pi S) i mają dostać zmodyfikowaną płytkę pod to. Co ważne modyfikacja to *uproszczenie* płytki, a nie jej rozbudowa. Tak naprawdę trzeba wypieprzyć port ETH, USB-A i GPIO żeby płytkę zmniejszyć.

Raczej bym się obawiał o obsuwy jeśli ktoś się w pierwszych 3k osób nie załapie, bo na tyle sztuk są z Radxa dogadani, a na więcej trzeba będzie czekać do stycznia / lutego. Więc jak ktoś chce mieć na gwiazdkę to raczej musi się w tych pierwszych 3k znaleźć :)


 

Beesafe.pl