Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Android Auto Wireless  (Przeczytany 2124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apek

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Android Auto Wireless
« Odpowiedź #15 dnia: 06-09-2020, 17:44:50 »
Co do zwrotu pieniędzy wszystko jest opisane w regulaminie. Z tego co pamiętam, to do listopada można wnosić o zwrot, a później trzeba się zwracać do autora zbiórki. Nie planują niezrealizowania projektu ????, tzn. nie zebrania całej sumy. Wszystko jest w FAQ i innych.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII

Offline fenio

• Toyot Pełzający
  • **
    • Toyota New Global Architecture
« Odpowiedź #16 dnia: 07-09-2020, 07:27:33 »
Kasa na projekt uzbierana. Uprzedzam, że jak ktoś teraz kliknie to szanse na otrzymanie urządzenia w grudniu są raczej marne.

Offline Hered

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 07-09-2020, 08:24:03 »
Wczoraj przed snem zajrzałem na zbiórkę, było chyba 94%, ale przybywało tak szybko, że od razu się zapisałem  :-) dzięki!

Offline apek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 07-09-2020, 09:50:44 »
Mam takie pytanie. Otóż zastanawiałem się, czy nie zainwestować tych 55$, ale w mojej głowie zrodziły się pewne wątpliwości natury użytkowej. Teraz mam tak poprowadzony kabel, że wystaje mi końcówka z podłokietnika. Wchodzę do auta, podpinam telefon i włączam samochód. Nie zajmuje to wiele czasu. Gdy zniknie ekran "uwagi" od razu wyświetla mi się mapa Waze (bo z tej korzystam). Telefon się ładuje i wszystko działa. Po podróży wyłączam samochód i odłączam telefon. Tyle. Gdy kupię AAwireless, to telefon będzie się łączył z samochodem 30 sekund. Nie będzie się ładował. W komentarzach są pytania o bezpieczeństwo połączenia, pasmo WiFi 5 GHz, jednoczesne podpięcie telefonów do WiFi. Wszystko to będzie rozwiązane, ale przy dłuższej podróży, korzystając z map i internetu w telefonie bateria padnie, także i tak trzeba będzie podpiąć telefon do prądu. W takim razie gdzie jest sens wireless? Proszę nie przyjmować mojego komentarza jako krytyki lub czegoś innego, ale proszę o wyjaśnienie, jaka jest przewaga tego rozwiązania nad kablowym? Może czegoś nie dostrzegam. Z góry dziękuję.

Offline gamex

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 07-09-2020, 10:28:19 »
Jeżeli auto jest wyposażone w ładowarkę indukcyjną to wystarczy telefon położyć na półce a AA włączy się sam. W samochodzie bez ładowarki wyposażyłbym się w uchwyt z taką ładowarką https://www.youtube.com/watch?v=wt3wgK4q7aI

Offline Hered

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 07-09-2020, 11:24:29 »
W dłuższej trasie przy włączonych Google mapach, Yanosiku + Spotify to pewnie i tak będzie trzeba podłączyć kabel żeby nadążyć z ładowaniem. Ale to co mnie teraz irytuje to szybkie przejazdy po mieście, na średnie dystanse, gdzie wsiadam i wysiadam z telefonem i co chwilę muszę ten telefon podłączać, bo lubię mieć jednak zawsze ten interfejs AA :)

Offline MarioSl

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 07-09-2020, 11:27:28 »
ja używam kabla magnetycznego zarówno do Iphona jak i do samsunga s20. Dzięki czemu podpięcie polega na zbliżeniu do jednego kabla obojętnie jaki telefon. Jak dla mnie swietna sprawa

Offline jacool

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 07-09-2020, 14:08:54 »
RAV4 HYBRID COMFORT FWD

Offline wobo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 17-09-2020, 15:12:01 »
Ciekawa sprawa ten projekt, tylko pytanie czy to będzie zabawka do pierwszej aktualizacji Androida? Jakie będzie realne wsparcie produktu, jakość multimediów i tym podobne drobnostki? Jestem na tak co do projektu, bo być może obudzi rynek w tym temacie oraz wpływa pozytywnie na rozwój branży ale sam w niego nie zainwestuję. Nie wyobrażam sobie w nowym samochodzie montować jakichkolwiek "kostek" ulepszających :) Chciałbym również zauważyć, że od Androida 11 w kompatybilnych samochodach połączenie bezprzewodowe będzie dostępne dla wszystkich urządzeń działających na tej wersji systemu.

Offline wobo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 17-09-2020, 15:16:44 »
a oto źródło: https://www.android.com/android-11/
gdzie napisane jest:
"Connect Android to your car. Skip the cable. Hit the road without plugging in. Android Auto now works wirelessly with devices running Android 11?so you can bring the best of your phone on every drive."
oraz zastrzeżenie:
"Wireless connection requires a compatible vehicle. Availability varies by country. Device must support 5 GHz Wi-Fi, and if in the EU, comply with Short Range Device regulatory requirements."
Czy w Corolli TNGA jest Wifi 5GHz?

Offline lukikow

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 17-09-2020, 15:20:40 »
Może w wersji z navi.
Aktualnie:
Honda Civic VII 05 1.4
W drodze:
Corolla TS 1.8 HSD, 2021, Executive, Manhattan Grey

Online marek324

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 17-09-2020, 15:31:23 »
gdzie napisane jest:
"Connect Android to your car. Skip the cable. Hit the road without plugging in. Android Auto now works wirelessly with devices running Android 11?so you can bring the best of your phone on every drive."
oraz zastrzeżenie:
"Wireless connection requires a compatible vehicle. Availability varies by country. Device must support 5 GHz Wi-Fi, and if in the EU, comply with Short Range Device regulatory requirements."
Chłopie, nie chciałbym być złym prorokiem ale obsługa bezprzewodowego AA przez Androida to dopiero połowa sukcesu.
Drugą połową jest implementacja tego przez producenta samochodu.
W przypadku Toyoty obstawiam najbliższe 5 lat.

Offline apek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 17-09-2020, 21:03:10 »
Przecież po ta ta kostka, żeby AA działał bez przewodu. Teraz z tego co się orientuję, to w Toyocie nie ma możliwości bezprzewodowego AA, a ta przystawka to umożliwia. Więc nawet gdy będziesz miał telefon z Androidem 11, to samochód sam z siebie nie będzie wspierał tego standardu. Ta kostka to umożliwia nawet z wcześniejszymi wersjami Androida niż 11.

Offline Qbek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 19-09-2020, 00:13:03 »
gdzie napisane jest:
oraz zastrzeżenie:
nie ma jest tylko 2,4GHz. Przynajmniej u mnie  ale może w nowszych montowanych fabrycznie z AA
Corolla 2.0 TS Executive+VIP+JBL

Offline fenio

• Toyot Pełzający
  • **
    • Toyota New Global Architecture
« Odpowiedź #29 dnia: 19-09-2020, 08:00:06 »
To może jako informatyk związany z tym projektem i znający go troszkę od kuchni rozjaśnię trochę wątpliwości.

Ciekawa sprawa ten projekt, tylko pytanie czy to będzie zabawka do pierwszej aktualizacji Androida?

Jeśli masz na myśli fakt, że Google może próbować takie hacki blokować to owszem może. Natomiast będzie to trochę walka z wiatrakami. Ten projekt używa normalnego protokołu AAWireless, więc jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to blokowanie komunikacji z listą zdefiniowanych stacji multimedialnych ale... po pierwsze nie bardzo wiem po co mieliby to robić. Po drugie wtedy pewnie goście od tego projektu po prostu zaczną "udawać" inne modele stacji i taką blokadę ominą. No ale gdybam sobie trochę, bo naprawdę nie widzę sensu żeby to Google blokowało. Chyba, że producenci aut będą o to prosić, żeby napędzić sprzedaż nowszych modeli...
Sama blokada tego rozwiązania po stronie samochodu z kolei jest praktycznie niewykonalna, bo stacja nie ma pojęcia, że gdzieś dalej sygnał opuszcza kabel i leci przez WiFi.

Chciałbym również zauważyć, że od Androida 11 w kompatybilnych samochodach połączenie bezprzewodowe będzie dostępne dla wszystkich urządzeń działających na tej wersji systemu.

No i fantastycznie, ale ten projekt jest dla samochodów *niekompatybilnych* czyli na przykład naszych toyot. No i na marginesie jeśli z utęstknieniem czekasz na Androida 11 żeby mieć bezprzewodowe połączenie AA to serdecznie informuję, że kompletnie nie musisz czekać. Wchodzisz do ustawień AA na telefonie, włączasz opcje deweloperskie i aktywujesz w nich AAWireless. Wymagania? Android 9.

Z tego co wiem to nie ma, a nawet jeśli by było to jest to jedynie warunek konieczny, a nie wystarczający. Potrzebna jest jeszcze implementacja po stronie stacji multimedialnej. Czyli pi razy drzwi taki soft jaki znajduje się w projekcie AAWireless ;)

A co do 2.4GHz vs 5GHz. Wymóg 5GHz jest trochę wydumką Google. Prototyp AAWireless bangla na 2.4GHz i radzi sobie całkiem dobrze. Co prawda finalny produkt pewnie będzie miał jednak 5GHz, bo ludzie o to pytają, ale tak jak mówię nie ma technicznych przeciwskazań, by całość działała na 2.4GHz. No ale to będzie dobra wymówka dla producentów starszych stacji. Toyota pewnie stwierdzi, że nie da się dorobić obsługi AAWireless, bo stacja ma 2.4GHz i tym zamknie temat ;)