Autor Wątek: Dziwny dźwięk z klimatyzacji  (Przeczytany 1242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian_ole

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« dnia: 05-09-2020, 23:39:22 »
Na wstępie dzień dobry wszystkim.

Do tej pory występowałem tu jako obserwator / gość bez konta.
Teraz jestem już "pełnoprawnym" posiadaczem Toyoty CH-R więc witam raz jeszcze klubowiczów i od razu piszę z pierwszym pytaniem / problemem.

Czy w Waszych CH-R też występuje dziwny dźwięk po załączeniu klimatyzacji? Ciężko go opisać. Metaliczny / nieregularny. 
W pierwszym momencie myślałem, że coś obciera na klockach, ale nie. Po wyłączeniu klimatyzacji dźwięk praktycznie od razu ustaje.
Dość irytujące, szczególnie w hybrydzie, która przecież przy niskich prędkościach i jazdy po mieście jest ultra cicha.

To normalne? Ten "typ" tak ma? Może ktoś ma jakiś pomysł co to jest i od czego zależy i czy można to jakoś wyeliminować?

W moim drugim samochodzie wyposażonym w klimę takiego efektu nie mam... i dodam, że ten samochód jest 10 lat starszy i daleko mu do segmentu premium ;)

Informacyjnie - moja CH-R to 2020 rocznik, hybryda 1.8. Sel. Nie jest to demówka, jestem pierwszym właścicielem. Ogólnie nowa sztuka bez żadnych przygód.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam


Offline Damian_ole

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 06-09-2020, 20:35:31 »
Widzę, że trwa milczenie... a każda odpowiedź jest dobra.

Jeżeli Wy tak nie macie - to znaczy, że u mnie jest coś źle i muszę się wybrać do ASO.
... a jeżeli macie podobne obserwacje to też OK, przynajmniej będę wiedział, że to normalne...

Będę więc wdzięczny za jakikolwiek odzew :)

Offline mch

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 06-09-2020, 21:24:36 »
Nie wiem czy mówimy tym samym, dopiero niedawno to usłyszałem, może dlatego, że do tej pory zawsze u mnie coś zaczynało grać po uruchomieniu silnika. Chwilę po uruchomieniu klimatyzacji słychać takie delikatne... czy ja wiem.. szeleszczenie? Zastanawiam się, czy to nie jest ten system nanoe, który mam na wyposażeniu. Ten dźwięk słychać przez jakieś 30 sekund, potem znika.

Będę miał pierwszy przegląd w styczniu, to poproszę o sprawdzenie układu.

Offline emigrant

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris HSD 2015
Odp: Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 06-09-2020, 22:14:23 »
@Damian_ole

W matki Yarisie HSD 2015 jest ten sam dźwięk co u Ciebie. Strasznie brzydki dźwięk, jakby coś się popsuło. To chyba normalne. Chyba? W każdym razie klima działa poprawnie jak trzeba. 

Offline Damian_ole

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 06-09-2020, 23:25:14 »
No u mnie klima też chłodzi i działa normalnie, ale dźwięk ( ten szmer ) nie odpuszcza i jest słyszalny cały czas.
Nie jest to bardzo głośne, bo jest ciche i radio skutecznie go zagłusza, ale chyba nie o to chodzi :P

Pewnie zrobię wycieczkę do ASO i zobaczymy co oni na to.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoimi wrażeniami akustycznymi z użytkowania klimy w Toyocie to bardzo chętnie przeczytam jak to u innych wygląda.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Dziwny dźwięk z klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 07-09-2020, 00:43:10 »
Proponuje podejść do lodówki i sprawdzić czy wydaje dzwieki kiedy schładza wnętrze. W hybrydzie sprężarka jest elektryczna więc tak jak slychac lodówke tak i słychać sprężarkę. W klasycznym aucie sprężarki nie słychać bo zagłusza ją silnik spalinowy co nie oznacza, że nie wydaje ona żadnych dźwięków. Tylko współczuć pracownikom ASO jakimi pierdołami klienci zawracają im głowę :)


 

Beesafe.pl