Autor Wątek: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany  (Przeczytany 12867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« dnia: 07-09-2020, 21:06:39 »
Witam.
Przymierzam się do zakupu CHR 1.2 Turbo.nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór.Zastanawiałem się również na Mitsubishi ASX 02.0 ?
W przypadku CHR 1.2 maly silnik do tego turbo duży samochód waga ponad 1400 kg? Gwarancja 3 lata? I co dalej jak to oceniacie? ASX  2.0 silnik wiele lat na rynku? Gwarancja 5 lat?
Proszę o wasze uwagi i wskazania ?

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #1 dnia: 07-09-2020, 22:44:35 »
też miałem chęć kupna toyoty , przetestowałem chr i corollę , z tym silnikiem o którym piszesz. Fajnie sie jeździło ,ale jazda autostrada 140-150 km/h pokazało spalanie 11 litrów!!!
Nie wiem czy czytałeś co użytkownicy tego forum piszą o tym silniku.
Ja definitywnie zrezygnowałem z toyoty , napaliłem się na Qashqaia 1.3 140KM, ( bardzo dobrze wyposażony  i demonstracyjny można kupić za ok. 85tys )ale niedługo ma wejść nowy model ,czekam żeby go zobaczyć i wtedy zdecyduję .
Hyundai Tucson tez niedługo pokaże zupełnie nowy pojazd , więc warto jeszcze poczekać.
Rozważam równiez nowa Mazdę 3 , niestety bardzo droga w zakupie , ale demo juz sie znajdzie za 85tysiaków.
Jak lubisz markę Mitsubishi to rozważ zakup eclips-cross, z zewnątrz prezentuje sie świetnie , ale nie jechałem.

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-eclipse-cross-zakup-online-promocyjna-wersja-invite-ID6CWRmr.html#fc3a2f76bb

Widzę że szukamy w podobnych markach , gdybyś coś przetestował to napisz mi prywatnego meila , jakie masz przemyślenia. Wyślę ci prywatnego meila na twoje konto. Jakby co to tez podziele się swoimi , spostrzeżeniami z testów autami którymi do tej pory jechałem
RAV4 2.5 hybrid

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #2 dnia: 07-09-2020, 23:25:12 »
Witam.
Przymierzam się do zakupu CHR 1.2 Turbo.nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór.Zastanawiałem się również na Mitsubishi ASX 02.0 ?
W przypadku CHR 1.2 maly silnik do tego turbo duży samochód waga ponad 1400 kg? Gwarancja 3 lata? I co dalej jak to oceniacie? ASX  2.0 silnik wiele lat na rynku? Gwarancja 5 lat?
Proszę o wasze uwagi i wskazania ?

Zdecydowanie wolałbym ASX'a niż tego CHR'a, chociażby za ilość miejsca z tyłu, rozmiar bagażnika i stopień przeszklenia kabiny - jeśli mówimy o rzeczach, na które normalny człowiek patrzy. A jeśli mówimy o takich, na które ja patrzę, to zdecydowanie bardziej mnie przekonuje ta wolnossąca dwulitrówka niż nadmuchany silnik z kosiarki, bo cała reszta jest - w moje ocenie - tak samo nijaka.

Jedyne co, to jeśli zamierzasz dłużej pojeździć, trzeba go od razu zabezpieczyć od spodu, bo fabrycznie jest dramat i klientowi już w salonie przy wydaniu auta powiedzieli, żeby to zrobił  :grin:  Tu masz trochę więcej wizualnie czym szanowny producent uraczył kupujących ten wyrób samochodopodobny: https://www.youtube.com/watch?v=4W7VyfhYwao&t=8s
3VZ.pl



Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #3 dnia: 08-09-2020, 07:38:57 »
0bejrzałem film o zabazpieczeniu podwozia w nowym ASX 2019 rok.To co zobaczyłem uświadomiło mi , że stan auta oferowany klientom jako nowe jest wysoce odbiegający od tego jak powinien być przygotowany i zabezpieczony samochód dla klienta.klient świadomy pewnie dodatkowo musi wydać w dobrym warsztacie dodatkowo oko.1500 zł aby móc użytkować ten samochód..co o tym sądzicie?

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #4 dnia: 08-09-2020, 09:13:50 »
ja myślę że jak firma wyprodukowała tak oszczędnie samochód , to pokazuje klientom że ma ich w du..........

Mit ,,japończyków ,, skończył sie jakieś 15 lat temu , teraz jadą wyłącznie na swoim image :wallbash: :wallbash:
RAV4 2.5 hybrid

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3497
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #5 dnia: 08-09-2020, 10:35:01 »
Mitsubishi znika z rynku europejskiego. Ja bym sie nie pakowal w ASX juz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #6 dnia: 08-09-2020, 19:45:09 »
Dziękuję za Wasz? pomoc i rady.Po obejrzeniu tego filmu jestem zostrożny.Nie chciałbym wpaść w problemy kupujac nowe auto i zaraz wydawać dużo za jego konserwację.
W dalszym ciągu mam dylemat czy silnik 1.2 w tak ciężkimaucie ok 1400 kg to dobry wybór czy moze lepiej kupic kilku letnie CHR hybrydę z silnikiem 1.8 litra? Może takie rozwiazanie byłoby przez Was lepsze? Co o tym sądzicie?

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3497
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #7 dnia: 08-09-2020, 19:47:05 »
Dziękuję za Wasz? pomoc i rady.Po obejrzeniu tego filmu jestem zostrożny.Nie chciałbym wpaść w problemy kupujac nowe auto i zaraz wydawać dużo za jego konserwację.
W dalszym ciągu mam dylemat czy silnik 1.2 w tak ciężkimaucie ok 1400 kg to dobry wybór czy moze lepiej kupic kilku letnie CHR hybrydę z silnikiem 1.8 litra? Może takie rozwiazanie byłoby przez Was lepsze? Co o tym sądzicie?
1.2 radzi sobie jak najbardziej ok. Nie jest to wyscigowka ale daje rade. Idz i sie przejedz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #8 dnia: 08-09-2020, 23:15:40 »
0bejrzałem film o zabazpieczeniu podwozia w nowym ASX 2019 rok.To co zobaczyłem uświadomiło mi , że stan auta oferowany klientom jako nowe jest wysoce odbiegający od tego jak powinien być przygotowany i zabezpieczony samochód dla klienta.klient świadomy pewnie dodatkowo musi wydać w dobrym warsztacie dodatkowo oko.1500 zł aby móc użytkować ten samochód..co o tym sądzicie?

Nie chcę Cię martwić, ale nowe Toyoty są dokładnie tak samo zrobione i zabezpieczone jak ten ASX, a klient świadomy za 1500 nie kupi nawet materiałów na dobre zabezpieczenie podwozia, nie mówiąc o robociźnie.

Mnie silnik z kosiarki w aucie, które ma prawie półtorej tony nie urzekł. Wrzuć tam trochę bagażu, zapnij klimę, wsadź ze 3 osoby i spróbuj coś wyprzedzić. Prędzej to turbo wypluje łopatki niż będzie jechać. Jeśli Cię budżet nie trzyma, a koniecznie musi być Toyota Chry, to bierz HSD.

« Ostatnia zmiana: 08-09-2020, 23:17:41 wysłana przez marcin »
3VZ.pl



Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #9 dnia: 08-09-2020, 23:26:54 »
Dziękuję za Wasz? pomoc i rady.Po obejrzeniu tego filmu jestem zostrożny.Nie chciałbym wpaść w problemy kupujac nowe auto i zaraz wydawać dużo za jego konserwację.
W dalszym ciągu mam dylemat czy silnik 1.2 w tak ciężkimaucie ok 1400 kg to dobry wybór czy moze lepiej kupic kilku letnie CHR hybrydę z silnikiem 1.8 litra? Może takie rozwiazanie byłoby przez Was lepsze? Co o tym sądzicie?
1.2 radzi sobie jak najbardziej ok. Nie jest to wyscigowka ale daje rade. Idz i sie przejedz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

,,świetnie sobie radzi,, nie czytałes tematu z naszego forum??

https://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,49563.msg684165.html#msg684165
RAV4 2.5 hybrid

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3497
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #10 dnia: 08-09-2020, 23:32:11 »
Pisalem o wrazeniach z jazdy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #11 dnia: 09-09-2020, 13:12:50 »
Z ostatnich kolegów informacji wynika że 1.2 Turbo nie polecacie ze względu na ten silnik 1.2 który jest waszym zdaniem za słaby i problematyczny.
MOŻE WARTO rozważyć zakup ToyotyCHR 1.8 HYBRYDY NAWET KILIKULETNIEJ?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #12 dnia: 09-09-2020, 15:26:00 »
Czy1,2 jest problematyczny okaże się za parę lat,jaki masz budżet? Może rozważ CHr 2.0 w benzynie z USA, latałem,wariat.

Offline Banan61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #13 dnia: 09-09-2020, 15:42:19 »
Mnie juz przyszly mysli zeby przesiąść się na cos innego- moze Qashqai 1,3T 160. Przed CHR mialem Qashqai-a 1,5 ropniaka, kupiony 2011 i jezdzilem nim 8 lat.

Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #14 dnia: 09-09-2020, 17:18:01 »
Też ostatnie lata  to Qashqai 1.5 DCI.ale postaniłem że gdybym  wybral ponownie ten samochód z silnikiem 1.3 to nie byłobybto dobrym rozwiązaniem.


 

Beesafe.pl