Autor Wątek: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany  (Przeczytany 12883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Max101

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #15 dnia: 09-09-2020, 19:57:42 »
Na polskim rynku nie ma w HRC silników 2.0 są to wersje amerykańskie Toyoty.
Mam do Kolegów pytanie co z serwisowaniem u nas takiego samochodu? Czy może ktoś z Was jest użytkownikiem takiego auta? Jakie są orientacyjne koszty zakupu? Pomijam fakt że nie chciał bym kupić rozbitego auta?
Auta dostępne z takim silnikiem 2.0 benzyna to w tej chwili ASX  i Mazda X3?
Odnośnie zabezpieczenia antykorozyjnego to nie bez znaczenia i wplywu na korozję moze mieć podróż morska? I wpływ słonej wody.Ale nie zwalniać to powinno producenta z zabezpieczenia antykorozyjnego nowego samochodu?

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #16 dnia: 10-09-2020, 07:54:41 »
Jak nie ma... są! Hybrydowe 2.0 i jest naprawdę super (mam od lutego)...
SAP ABAP Certified Developer

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #17 dnia: 10-09-2020, 15:44:50 »
[...],dzisiaj mijałem jakaś cytrynę suvowata i wygląd mnie powalił,niestety znam połowę ludzi pracujących w salonie i serwisie citroena i raczej nie kupię Francuza :|
« Ostatnia zmiana: 10-09-2020, 17:01:51 wysłana przez marcin »

Offline Hisss

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #18 dnia: 11-09-2020, 11:04:11 »
Hej, kupiłem 1.2 C-hr i jestem mega zadowolony z tego silnika - wcześniej jeździłem wolnossakiem (Clio 2017, również kupione w salonie, zwykłe 1.2 bez turbo, sprzedałem po 2 latach ) i dla mnie różnica w dynamice ogromna. Mały silnik jak na wagę auta, ale naprawdę daje radę, w trybie Sport jak dla mnie dynamiczny i elastyczny. W ogóle nie czuć, że pod maską 1.2, nawet spory moment obrotowy, więc robi robotę. Z trwałością bym się tak bardzo nie martwił, powinien spokojnie polatać kilka ładnych lat, a za 5-6 i  tak planuję sprzedać.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #19 dnia: 11-09-2020, 22:18:52 »
Hej, kupiłem 1.2 C-hr i jestem mega zadowolony z tego silnika - wcześniej jeździłem wolnossakiem (Clio 2017, również kupione w salonie, zwykłe 1.2 bez turbo, sprzedałem po 2 latach ) i dla mnie różnica w dynamice ogromna. Mały silnik jak na wagę auta, ale naprawdę daje radę, w trybie Sport jak dla mnie dynamiczny i elastyczny. W ogóle nie czuć, że pod maską 1.2, nawet spory moment obrotowy, więc robi robotę. Z trwałością bym się tak bardzo nie martwił, powinien spokojnie polatać kilka ładnych lat, a za 5-6 i  tak planuję sprzedać.
Zależy ile będziesz ,,latał. U jednego z naszych forumowiczów kłopoty z tym silnikiem zaczęły sie przy przebiegu 56tys :wallbash: :wallbash:
RAV4 2.5 hybrid

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #20 dnia: 11-09-2020, 22:34:36 »
Jak już mamy ponarzekać na toyotę i 1,2 to niechlubny rekord należy do naszej koleżanki z wątku awaria 39000
Nigdzie nie mogę znaleźć nic w necie o shelowskich dodatkach do paliwa redukujących spalanie czy jak a powoli coś mi się układa albo jestem foliarzem i to wina 5g że się zbiera nam nagar

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #21 dnia: 13-09-2020, 13:35:37 »
Dzisiaj potestowalem sąsiada Skodę kamiku czy jakoś tak z silnikiem 1,0 i powiem Wam że to parodia ,auto pod górkę nie chcialo jechać,średnie spalanie 9litra,po mojej opinii prawdopodobnie sąsiad się jakiś czas do mnie nie odezwie

Offline plumer

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
    • plumeria - nasiona
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #22 dnia: 14-09-2020, 11:29:46 »
Mój kolega kupił auto i dziecią się robi nie dobrze po przejechaniu trasy na tylnich siedzeniach. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje? Pewnie przez te szyby.

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #23 dnia: 14-09-2020, 11:51:23 »
Jak już mamy ponarzekać na toyotę i 1,2 to niechlubny rekord należy do naszej koleżanki z wątku awaria 39000
Nigdzie nie mogę znaleźć nic w necie o shelowskich dodatkach do paliwa redukujących spalanie czy jak a powoli coś mi się układa albo jestem foliarzem i to wina 5g że się zbiera nam nagar

Hej
Nowie wieści z serwisu..nagaru nie za dużo , ale w dalszym ciągu nie potrafią zdiagnozować konkretnej przyczyny awarii.
....
Podjęłam decyzję.
Sprzedałam moją Tośkę ,
kupiłam 2020 rocznik
Dali mi preferencyjne warunki.

Odbiór do dwóch tygodni.

Opiszę moje pierwsze wrażenia jak już autko odbiorę.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #24 dnia: 14-09-2020, 11:52:18 »
To współczuję koledze jak chce traktować to auto jako rodzinne,nawet niektórym dorosłym robi się z tyłu niedobrze,powtórzę setny raz to auto dla singla i szpanera,ja z tyłu na siedzeniach wożę conajwyzej zakupy

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #25 dnia: 14-09-2020, 11:54:13 »
Jak już mamy ponarzekać na toyotę i 1,2 to niechlubny rekord należy do naszej koleżanki z wątku awaria 39000
Nigdzie nie mogę znaleźć nic w necie o shelowskich dodatkach do paliwa redukujących spalanie czy jak a powoli coś mi się układa albo jestem foliarzem i to wina 5g że się zbiera nam nagar

Hej
Nowie wieści z serwisu..nagaru nie za dużo , ale w dalszym ciągu nie potrafią zdiagnozować konkretnej przyczyny awarii.
....
Podjęłam decyzję.
Sprzedałam moją Tośkę ,
kupiłam 2020 rocznik
Dali mi preferencyjne warunki.

Odbiór do dwóch tygodni.

Opiszę moje pierwsze wrażenia jak już autko odbiorę.
I po takiej przygodzie dalej Toyota? Jaki silnik wybrałaś i wersję?

Offline Hisss

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #26 dnia: 14-09-2020, 12:38:49 »
Wow...chyba nie mieli wyjścia i wiedzieli, że gruba akcja....

Mam nadzieję, że nie straciłaś dużo na sprzedaży i rzeczywiście dali godne warunki zakupu rocznika '20

Swoją drogą, brawo za odwagę, ja bym już prawie na pewno szukał innego modelu ( albo czekał na nowego Tucsona )

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #27 dnia: 14-09-2020, 17:25:50 »
W październiku zaczyna się wyprzedaż rocznika 2020 i można dużo ugrać,z Toyoty wiem od właściciela salonu ze ruszyły mocno prace nad druga generacja,to jest ich hit sprzedażowy z tego co mówił i Japończycy chcą jeszcze bardziej zakręcić te auto

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #28 dnia: 14-09-2020, 21:43:55 »
No cóż
Nic nie poradzę na to ,że Toska bardzo mi się podoba..
Dlatego zdecydowałam się ponownie na CHr
Wszystko to samo, silnik, automat
tyle ,że rocznik 2020 .
Trochę ulepszony.Wersja STYLE

Wiem o wyprzedazy rocznika, ale nie mam czasu czekać, auto mi pilnie potrzebne.
Mam nadzieję, że ten egzemplarz okaże się bezawaryjny:)
Nawet kolor taki sam tylko już bez czarnego dachu.
...
« Ostatnia zmiana: 14-09-2020, 21:50:38 wysłana przez zoja »

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: C HR 1.2 Turbo nie jestem do końca przekonany
« Odpowiedź #29 dnia: 14-09-2020, 23:26:45 »
wyjątkowy z Ciebie optymista. Ciekawe jak się będzie sprawował nowy-stary Chr :o
RAV4 2.5 hybrid


 

Beesafe.pl