Autor Wątek: Cena samochodu a zniżki  (Przeczytany 1344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lucasgudz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Cena samochodu a zniżki
« dnia: 08-09-2020, 10:01:11 »
Cześć,

Zamówiłem samchód na początku lipca, a odbiór mam w październiku. Właśnie zauważyłem, że w oficjalnym cenniku Toyoty ceny zostały obniżone (https://pdf.sites.toyota.pl/spec-corolla-ts-kombi-2020.pdf). W umowie mam zapisane, że jeśli pomiędzy zamówieniem a odbiorem cena auta zostanie obniżona, to ta obniżka zostanie uwzględniona w ostatecznej cenie samochdu. Czy to właśnie jest ta sytuacja, kiedy powinienem dostać samochód taniej, czy to tylko liczy się jako jakaś promocja i nie będzie ona miała wpływu na cenę mojego samochodu?

Offline dawidos160

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #1 dnia: 08-09-2020, 10:54:27 »
Dzięki za cynk - trzeba zadzwonić do sprzedawcy,bo 6k w dół na Executive to nie w kij dmuchał

Offline lukikow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla e21 1.8
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #2 dnia: 08-09-2020, 11:33:26 »
Braliście auta za ceny katalogowe? Żadnych zniżek?
Corolla TS 1.8 HSD, 2021, Executive, Manhattan Grey

Offline dawidos160

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #3 dnia: 08-09-2020, 13:05:41 »
Ze zniżkami natomiast otrzymałem informację,że możliwe,że jak wejdą niższe ceny to coś jeszcze spadnie. Nie oczekuję nagle -6k  natomiast zawsze fajnie coś jeszcze urwać

Offline lucasgudz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #4 dnia: 08-09-2020, 13:35:00 »
Oczywiście nie kupowałem po cenie katalogowej. Natomiast sprzedawca mnie informował, że jeśli bazowa cena (katalogowa) spadnie, to wtedy też zostanie to uwzględnione i zapłacę odpowiednio mniej podczas odbioru auta. Wydaje mi się, że taki zapis jest też na umowie, ale to sprawdzę dopiero wiczorem, jak będę w domu. Obietnice obietnicami, natomiast ciekaw jestem jak wygląda praktyka :). I czy ta obniżka nie jest traktowana jako promocja i nie będzie się liczyć (na stronie 4 cennika jest to pokazane, jakby to była jakaś promocja - stara cena jest przekreślona i pokazana jest nowa cena).

Moje pytania wynikają stąd, że pierwszy raz kupuję nowy samochód i po prostu się nie znam :).

Wieczorem jak będę w domu, to upewnię się czy w związku z tematem jest jakiś zapis w umowie.

Offline Felek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #5 dnia: 08-09-2020, 15:00:00 »
Też mam już umowę - od wczoraj. Otrzymałem stosowne zniżki na auto, ale nie miałem świadomości o tych promocjach. Dziś w trakcie rozmowy z dealerem okazuje się, że on je już uwzględnił. Oczywiście wątpliwości pozostaną bo jednak w mojej ofercie figuruje stara cena bazowa auta, a nie ta po zniżkach. Nadmienię, że moja zniżka wynosi około 10% (executive, kolor, vodafone) względem starej ceny i około 4% względem nowego cennika. To nasze pierwsze salonowe auto i trudno jest mi tu twardo dyskutować z dealerem - to tak jakby te zniżki stały się jawne i są dostępne dla każdego niezależnie od zdolności negocjacyjnych.

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #6 dnia: 08-09-2020, 19:56:46 »
Wydaje mi sie że ceny zeszły do poziomu rocznika 2019.Czyli wyprzedaż się zaczęła

Offline dawidos160

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Cena samochodu a zniżki
« Odpowiedź #7 dnia: 08-09-2020, 20:34:09 »
Też mam już umowę - od wczoraj. Otrzymałem stosowne zniżki na auto, ale nie miałem świadomości o tych promocjach. Dziś w trakcie rozmowy z dealerem okazuje się, że on je już uwzględnił. Oczywiście wątpliwości pozostaną bo jednak w mojej ofercie figuruje stara cena bazowa auta, a nie ta po zniżkach. Nadmienię, że moja zniżka wynosi około 10% (executive, kolor, vodafone) względem starej ceny i około 4% względem nowego cennika. To nasze pierwsze salonowe auto i trudno jest mi tu twardo dyskutować z dealerem - to tak jakby te zniżki stały się jawne i są dostępne dla każdego niezależnie od zdolności negocjacyjnych.

Mam podobnie tyle,że z VIPem około 11% - bez VIPa miałem mniej jakieś 8,5% więc dobre negocjacje ;)


 

Beesafe.pl