Autor Wątek: corolla TS vs octavia kombi  (Przeczytany 6459 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline chabciu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #15 dnia: 13-09-2020, 23:04:49 »
Jak pojeździsz nowymi 1.5 TSI to zobaczysz, że po dynamice nie ma śladu. Niestety do HSD 2.0 nie ma to podejścia.

Dość powiedzieć, że jeździłem Leonem 1.5 eTSI po dojechaniu do salonu Focusem 2.0 ze 145 KM (9.1 do setki fabrycznie) i miałem wrażenie, że zbiera się co najwyżej tak samo jak Focus. Turbo dziura i brak chęci do przyspieszenia - ekologia zabija dynamikę aut obecnie :)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline pawelll

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #16 dnia: 13-09-2020, 23:15:51 »
Jeździłem 1.5 eTSI. I w trybie sport nie ma żadnych osławionych "lagów". A w normal jeździ podobnie jak O3 1.4 DSG.

Hybryda 2.0 jedzi b. dobrze (jako jedyna Corolla). Tyle że jest ok. 13 tys. droższa od porównywalnego wyposażeniowo Leona.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2020, 23:21:02 wysłana przez pawelll »

Offline kosmo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #17 dnia: 13-09-2020, 23:40:44 »
Jeździłem 1.5 eTSI. I w trybie sport nie ma żadnych osławionych "lagów". A w normal jeździ podobnie jak O3 1.4 DSG.

Hybryda 2.0 jedzi b. dobrze (jako jedyna Corolla). Tyle że jest ok. 13 tys. droższa od porównywalnego wyposażeniowo Leona.

Hmm ja mam 176 cm, więc na wysokość mi akurat pasuje. Wiem, że to jest problem dla wysokich. Co do silnika, to eTSI nie brałem pod uwagę - toyota zjadła zęby na hybrydach, a w VW to dziewiczy projekt, plus lubią sobie potestować na klientach (niestety coraz więcej firm tak robi). Dodatkowo nie wiem jak stoją z awaryjnością nowe DSG, bo pierwsze nie były demonami wytrzymałości i jeszcze drogie w naprawie. To trochę za dużo niewiadomych jak na mnie.
Biorę pod uwagę tylko 2.0 HSD i to niestety też jest jeszcze niewiadoma. Toyota też miała wtopy -  mam w domu 2.2 D-CAT więc wiem, że nikt w dzisiejszych czasach nie ma czystego konta.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2020, 23:44:39 wysłana przez kosmo »

Offline kosmo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #18 dnia: 13-09-2020, 23:45:19 »
Tak w temacie porównania z Octavią:
https://www.youtube.com/watch?v=bdFpJa8fLIA

Offline jaykob

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #19 dnia: 14-09-2020, 10:37:55 »
Tak w temacie porównania z Octavią:
https://www.youtube.com/watch?v=bdFpJa8fLIA
Wygląda na to, że Skoda ma bardzo duży problem z przyczepnością i zachowuje się mniej przewidywalnie. W powietrzu skręcać się przecież nie da.

Offline Amper

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 720
Odp: corolla TS vs octavia kombi
« Odpowiedź #20 dnia: 14-09-2020, 19:14:23 »
Jeździłem 1.5 eTSI. I w trybie sport nie ma żadnych osławionych "lagów". A w normal jeździ podobnie jak O3 1.4 DSG.

Hybryda 2.0 jedzi b. dobrze (jako jedyna Corolla). Tyle że jest ok. 13 tys. droższa od porównywalnego wyposażeniowo Leona.

Toyota też miała wtopy -  mam w domu 2.2 D-CAT więc wiem, że nikt w dzisiejszych czasach nie ma czystego konta.

2.2 D-CAT to była wtedy nowinka Toyoty i do tego wysilony diesel.  Z tego co wiem 2.0 w Corolli jest  ... nie najnowszej generacji -  silnik -z Lexusa wzbogacony dodatkowo oprócz 2 pośrednich wtrysków  z dwoma dodatkowymi  wtryskami bezpośrednimi czy jakoś tak to zrozumiałem. Na forum lexusa ten silnik zbierał pozytywne opinie. Fakt że był on na pośrednich wtryskach. Ale masz rację czas pokaże....
« Ostatnia zmiana: 14-09-2020, 19:22:47 wysłana przez Amper »


 

Beesafe.pl