Autor Wątek: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)  (Przeczytany 5167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« dnia: 16-09-2020, 13:37:49 »
Zauważyłem, że klapa bagażnika w moim sedanie zbyt mocno dobija do zderzaka z lewej strony, co objawia się tym, że mam starty rant klapy z lewej strony do gołej blachy oraz zmatowiałą "krechę" na zderzaku. Odbojniki w klapie oczywiście są bez możliwości regulacji, więc doraźnie podkleiłem je filcem, by klapa mniej dobijała.

Byłem w ASO, po 4 wizytach i dwóch pomiarach szczelinomierzem czekam na odpowiedź z centrali, czy uznaje to jako naprawę gwarancyjną. Problem tylko w tym, że na odpowiedź czekam już miesiąc czasu od ostatniej wizyty w serwisie. Macie też takie defekty w swoich sedanach? Na placu na 4 używki, trzy miały tą skazę.
2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)

Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1017
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #1 dnia: 16-09-2020, 14:31:26 »
U mnie wszystko ok, nic o nic nie ociera. Produkcja początek 2019, najprawdopodobniej marzec.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #2 dnia: 16-09-2020, 16:04:47 »
Zauważyłem, że klapa bagażnika w moim sedanie zbyt mocno dobija do zderzaka z lewej strony, co objawia się tym, że mam starty rant klapy z lewej strony do gołej blachy oraz zmatowiałą "krechę" na zderzaku. Odbojniki w klapie oczywiście są bez możliwości regulacji, więc doraźnie podkleiłem je filcem, by klapa mniej dobijała.

Byłem w ASO, po 4 wizytach i dwóch pomiarach szczelinomierzem czekam na odpowiedź z centrali, czy uznaje to jako naprawę gwarancyjną. Problem tylko w tym, że na odpowiedź czekam już miesiąc czasu od ostatniej wizyty w serwisie. Macie też takie defekty w swoich sedanach? Na placu na 4 używki, trzy miały tą skazę.
Wstaw proszę zdjęcie. W którym to dokładnie miejscu.

Offline Dario_6

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #3 dnia: 16-09-2020, 18:24:57 »
Z ciekawości sprawdziłem też u siebie i po obu stronach mam jednakową odległość w rogach, tak około 7-8 mm.

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #4 dnia: 16-09-2020, 19:14:25 »
Jutro wstawię zdjęcie.

A klapę też mam równo, stąd moje zdziwienie czemu też tylko z jednej strony jest ten defekt.
2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #5 dnia: 16-09-2020, 20:15:42 »
Przed chwilą byłem oglądać swoją klapę i nic nie zauważyłem. Również marzec 2019

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #6 dnia: 17-09-2020, 09:07:29 »
Wstaw proszę zdjęcie. W którym to dokładnie miejscu.

Tak to u mnie wygląda:


2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #7 dnia: 17-09-2020, 10:20:19 »
Wstaw proszę zdjęcie. W którym to dokładnie miejscu.

Tak to u mnie wygląda:



Czyli rozumiem, że szczeliny tam nie ma a klapa cały czas dotyka zderzaka? Ewentualnie szczelina jest jednak zbyt mała i jak samochód jedzie a klapa pracuje to ociera o zderzak? Dziwna sytuacja...

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #8 dnia: 17-09-2020, 11:37:09 »
Czyli rozumiem, że szczeliny tam nie ma a klapa cały czas dotyka zderzaka? Ewentualnie szczelina jest jednak zbyt mała i jak samochód jedzie a klapa pracuje to ociera o zderzak? Dziwna sytuacja...

Szczeliny "na oko" wydają się równe z obu stron (obciera tylko z jednej strony), zakładam że jest to efekt zbyt mocnego zamykania klapy bądź tego, że klapa dobija na dziurach w trakcie jazdy. Moim zdaniem przydałyby się nieco dłuższe ograniczniki. Ciekawy jest też fakt, że na placu pod salonem, na cztery sztuki, trzy miały ten sam defekt...Niby centrala zna problem, bo wydała biuletyn serwisowy gdzie dokładnie mają dokonywać pomiarów, jednakże czekam na odpowiedź ponad miesiąc :|
2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)

Offline Portowiec

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #9 dnia: 17-09-2020, 11:59:36 »
Czyli rozumiem, że szczeliny tam nie ma a klapa cały czas dotyka zderzaka? Ewentualnie szczelina jest jednak zbyt mała i jak samochód jedzie a klapa pracuje to ociera o zderzak? Dziwna sytuacja...

Szczeliny "na oko" wydają się równe z obu stron (obciera tylko z jednej strony), zakładam że jest to efekt zbyt mocnego zamykania klapy bądź tego, że klapa dobija na dziurach w trakcie jazdy. Moim zdaniem przydałyby się nieco dłuższe ograniczniki. Ciekawy jest też fakt, że na placu pod salonem, na cztery sztuki, trzy miały ten sam defekt...Niby centrala zna problem, bo wydała biuletyn serwisowy gdzie dokładnie mają dokonywać pomiarów, jednakże czekam na odpowiedź ponad miesiąc :|
Przykra sytuacja. Nie spodziewałem się czegoś podobnego po Toyocie. No cóż... Daj koniecznie znać jak sytuacja się rozwinie.

Offline jaykob

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #10 dnia: 17-09-2020, 13:50:28 »
U mnie też brak usterki. Przewozisz coś na tylnej klapie? Jakiś bagażnik rowerowy?

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #11 dnia: 17-09-2020, 14:06:37 »
U mnie też brak usterki. Przewozisz coś na tylnej klapie? Jakiś bagażnik rowerowy?

Nic nie przewoziłem. Ogólnie jak się ręką dociśnie klapę od góry to z lewej strony głębiej wchodzi. Ogólnie w serwisie chcieli wyregulować tą klapę, ale stwierdzili, że nie potrafią tak na szybko i zrobią to przy ewentualnym lakierowaniu elementów.
2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)

Offline Monte

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #12 dnia: 17-09-2020, 15:15:35 »
Do czasu aż Ciebie zaproszą na oględziny i naprawę, zrób to sam.
Powinny być na klapie z jednej i drugiej strony oldboje - takie wałki gumowe. Powinny dać się wkręcać i wykręcać - pokombinuj a tymi ustawieniami i od strony, od której obciera wykręć dziada mocniej, aby zrobic wiekszy odstęp od zderzaka.
jesli one sie nie wykręcają, to zobacz jak to mozesz sam na ten czas poprawic, aby usterka Ci sie nie pogłębiała.

Offline czupurek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #13 dnia: 17-09-2020, 19:21:01 »
Miałem to samo u siebie tylko że z prawej strony. Toyota Dobrygowski-Lubin bez problemu klapę wyregulował, zderzak pomalował. Prawdopodobnie złe ustawienie w fabryce.

Offline dawid8493

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Klapa bagażnika uderza o zderzak (sedan)
« Odpowiedź #14 dnia: 17-09-2020, 19:45:56 »
Do czasu aż Ciebie zaproszą na oględziny i naprawę, zrób to sam.
Powinny być na klapie z jednej i drugiej strony oldboje - takie wałki gumowe. Powinny dać się wkręcać i wykręcać - pokombinuj a tymi ustawieniami i od strony, od której obciera wykręć dziada mocniej, aby zrobic wiekszy odstęp od zderzaka.
jesli one sie nie wykręcają, to zobacz jak to mozesz sam na ten czas poprawic, aby usterka Ci sie nie pogłębiała.
Byłem 4 razy w serwisie i póki co nie zrobili tego..
Odboje nie są właśnie regulowane, więc od spodu podkleiłem je filcem póki co :)
2019 Corolla Sedan 1.6 (Comfort + Style + Tech)


 

Beesafe.pl