Autor Wątek: CarinaE zapala się Check Engine na obrotach pow. 3.000 obr./min.  (Przeczytany 1602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qsa

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Witam!
Toyota CarinaE 1,6 16V XLi, sedan, 107 KM, 235 Kkm, kupiona w ASO w Polsce w 1997 r., produkcja niestety angielska. w ASO dołożone wszystko jak w modelu GLi poza klimą.
Obecnie samochód używam sporadycznie.
Zaczęło się pod k. roku niewinnie,  na Sce jechałem tak dłużej ok. 150 km/h zaświeciła się kontrolka check zwolniłem tak do 120 km/h zgasła. Później jeździłem tylko po mieście więc się nie świeciła. W lecie znowu na "S" zapalił się check przy 120 km/h obroty niecałe 3.000. Gaśnie przy obrotach ok. 2700. Po wymianie oleju trochę się poprawiło kontrolka świeci się powyżej ok. 3.200 obrotów, przy dłuższej jednostajnej jeździe, przy przegazowaniu nie świeci się. Silnik chodzi idealnie (odpukać) jest moc i kopyto (jak na ten silnik).

Jakieś pomysły dot. przyczyny? v :wallbash:

Były problemy z regulatorem napięcia ale po wymianie nie ustąpiło. Ale może to wina instalacji elektrycznej ma swoje lata a sporo rzeczy dołożonych.
Myślałem, że może to być wina strumienia spalin i sondy. bo był spawany na początku tłumik ale dlaczego jest lepiej po wymianie oleju?

Zapomniałem dodać przy świecącej kontrolce check silnik wchodzi w tryb serwisowy czyli więcej spala paliwa i głośniej chodzi silnik.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2020, 20:52:15 wysłana przez Qsa »

Offline lecho48

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 147
Odp: CarinaE zapala się Check Engine na obrotach pow. 3.000 obr./min.
« Odpowiedź #1 dnia: 18-11-2020, 08:25:49 »
Nie wspomniałeś o  ECU, czy zarejestrował jakieś błędy ?


 

Beesafe.pl