Autor Wątek: hybryda  (Przeczytany 3122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline awa

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
hybryda
« dnia: 23-09-2020, 10:09:15 »
Witam was. Przymierzam się do kupna CHR hybrydowej. Proszę użytkowników o opinie. Przy jakiej prędkości przełącza się na silnik benzynowy?
I jak jest z samoladowaniem podczas jazdy...
Dodam, że mam yariske 13 lat i mam przejechane 90 tys, więc mało jeżdżę, krótkie dystanse po dużym mieście i raz do roku morze :)

Offline slimak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: hybryda
« Odpowiedź #1 dnia: 23-09-2020, 10:16:30 »
Cześć
Mam hybryda od roku. I najechane 11000km. Wszystko zależy od operowania pedałem gazu.  Nie ma reguły. Silnik musi być rozgrzany do odpowiedniej temp. Spalanie mam ok. 4.7-4.9 l/100 Silnik 1.8 122KM

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Offline lukaszcpl

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: hybryda
« Odpowiedź #2 dnia: 24-09-2020, 14:51:41 »
Mam hybrydę 1,8 122 KM od niecałych dwóch tygodni i też jeszcze się jej uczę.
Nie ma reguły kiedy się przełączy z prądu na benzynę. Jak jedziesz bardzo spokojnie to możesz dosyć dobry kawałek przejechać na samym prądzie. Silnik spalinowy potrafi się odpalić nawet na postoju jeśli bateria jest na wyczerpaniu.
Przy odpowiednim operowaniu pedałem gazu w trasie można też przejechać dobry kawałek na samym prądzie. Wszystko zależy od twojego stylu jazdy. Polecam wypożyczyć w miarę możliwości na dzień lub dwa CHR w hybrydzie i zobaczyć samemu jak to jest.

Offline plumer

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
    • plumeria - nasiona
Odp: hybryda
« Odpowiedź #3 dnia: 12-10-2020, 15:04:04 »
Witam,

Ile kosztuje wymiana baterii w hybrydzie i co ile lat trzeba ją ekspoatowac?
Wszyscy mówią ze hybryda ekonomiczna ale jestem ciekaw jakie są realne koszta przeglądów, wymiany baterii itp. Bo tego nikt nie liczy.

Offline slimak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: hybryda
« Odpowiedź #4 dnia: 12-10-2020, 15:46:22 »
Witam,

Ile kosztuje wymiana baterii w hybrydzie i co ile lat trzeba ją ekspoatowac?
Wszyscy mówią ze hybryda ekonomiczna ale jestem ciekaw jakie są realne koszta przeglądów, wymiany baterii itp. Bo tego nikt nie liczy.
Jak pytałem to 2400 zł wymiana z baterią. Jeszcze im się nie zdażyło. 10 lat gwarancji. Co rok 200 pln przegląd kontrola baterii.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Odp: hybryda
« Odpowiedź #5 dnia: 15-10-2020, 17:15:35 »
Gwarancja układu hybrydowego na stronie toyoty jest opisana - zacytuję.                                                                                                                                                                       "Elementy układu hybrydowego posiadają gwarancję producenta na 5 lat lub 100 000 km (co wcześniej nastąpi). Jednak jeżeli Twój samochód pomyślnie przejdzie test układu hybrydowego, to gwarancja na akumulator hybrydowy może zostać przedłużona o kolejny rok lub 15 000 km (co wcześniej nastąpi). Gwarancję tę możesz corocznie odnawiać aż do osiągnięcia przez samochód wieku 10 lat.

Coroczny przegląd stanu układu hybrydowego pozwoli zapewnić jego maksymalną efektywność. Nasi mechanicy sprawdzą cały układ hybrydowy oraz przygotują specjalny raport, dzięki któremu dowiesz się, w jakim stanie jest serce Twojego samochodu. Jeżeli konieczne będzie wykonanie jakichkolwiek czynności naprawczych, przedstawimy informacje, na podstawie których podejmiesz decyzję o dalszych krokach. Przeprowadzony przez naszych mechaników przegląd pozwoli Ci zarówno upewnić się, że układ hybrydowy pracuje prawidłowo, jak i wcześniej dowiedzieć się o potencjalnych problemach i pomóc w przywróceniu jego całkowitej sprawności.

Koszt zakupu przedłużonej gwarancji na akumulator hybrydowy na okres 1 roku wynosi tylko 200 zł."
Te 200 zł za przegląd płaci się dopiero po upływie 5 lat, czyli właściwej fabrycznej serwisowej gwarancji.  Znam osoby które w Priusie nawet po 12 latach nie maja problemów z bateriami.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2020, 17:19:20 wysłana przez Marek08 »

Offline daro11

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: hybryda
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01-2021, 20:08:19 »
to moze cos o spalaniu napiszę. w okresie jesienno zimowym nie ma szans na niskie spalanie. samochod stoi w garazu srednia temperatura  6-9 stopni. jezdze codziennie do pracy ok.18 km, bardzo delikatnie uzywam pedału, ogrzewanie ustawione na 20 stopni, włączone radio, średnie spalanie 5.5 do 6.5 mniej sie nie da, nie wiem jak bym musial jechac, moze z 50 na godzinę. jak przyjdzie lato to owszem spalanie mocno w dół ale tez nie do 3 jak niektorzy piszą albo testują na zlecenie dealerów. 3.8-4.3 gdzies wychodzi

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: hybryda
« Odpowiedź #7 dnia: 28-01-2021, 21:41:32 »
 <brawo> <brawo> <brawo> Zima to zima, i na to nie ma mocnych! No chyba że Toyota  :good: bo spala przy normalnej jeździe w zimie, tyle co inne marki w lecie  :hug:

Offline Damian_ole

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: hybryda
« Odpowiedź #8 dnia: 29-01-2021, 15:17:59 »
Obecnie zimą w mojej spalanie mam 6.1 L . Trochę trasy szybkiego ruchu, trochę miasto. Po połowie.
Latem miałem 4.8 - 5.1 l w podobnych proporcjach.
Jeżdżę normlanie, bez szarżowania, ale też bez eko zamuły ;)



Offline maciek20038

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: hybryda
« Odpowiedź #9 dnia: 30-01-2021, 10:20:14 »
To samo u mnie . Auto stoi na parkingu. Jak była temperatura minus 22 to po ok 20-30 km dopiero załączył się elektryk:)
Spalanie na krótkich trasach mam nawet do 6.5L . ALe jak Zdenek napisał to tyle co inne marki w lecie:)


 

Beesafe.pl