Autor Wątek: Samoistne pęknięcie tylnej szyby  (Przeczytany 1968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konrkla516

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« dnia: 18-10-2020, 20:56:49 »
Witam.
Dziś na autostradzie miałem smutne zdarzenie, mianowicie pękła tylna szyba.
Czynniki zewnętrze należy wykluczyć, brak innych pojazdów, pogoda ładna, brak zabudowań.
Dziura na wysokości spojlera dość duża 3cm, a zanim zdążyłem zjechać w bezpieczne miejsce to już wyleciała cała szyba.
Warto wspomnieć, że samochód bezwypadkowy, ponieważ jestem pierwszym właścicielem.
Czy miał ktoś podobną sytuacje?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 19-10-2020, 12:20:59 »
Tak dwa tygodnie temu,sluzbowy fiat,obwodnica,malo aut,zero drzew,nagle slysze mocny huk,zatrzymuje sie,pekla przednia szyba,tak jakby cholera z kosmosu coś spadło,rysa na 5cm,nie potrafie tego wyjasnic logicznie tymbardziej ze ani za mna ani przed nic nie jechało a temperatura tego dnia była plus 12

Offline konrkla516

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 19-10-2020, 12:24:23 »
Jest szansa na naprawę gwarancyjną czy raczej zostaje z AC?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 19-10-2020, 12:39:15 »
Tylko likwidacja z AC no bo co powiesz w Aso,codziennie na drogach leca szyby,moja to juz trzecia ale poprzednie to ewidentnie kamyki spod tirów a ostatnia to ufo chyba

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 21-10-2020, 14:34:51 »
Raczej samoistnie nie pekła, tylko dostałeś kamyczkiem z pojazdu jadącego obok (w ta sama strone lub w przeciwna).
Mialem podobna sytuacje i gdybym osobiscie nie prowadzi auta nigdy bym nie uwierzył - jechałem na pustym odcinku drogi (najczesciej zbite szyby sa na prostych odcinkach drogi, przy wilgotnej aurze) i mijało mnie z przeciwka dosłownie jedno auto (przez ok. godzine czasu jazdy !) i nagle dostalem kamyczkiem w szybe czolowa (auto bylo w odleglosci ok. 100m od mojego auta).
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline komornick

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Samoistne pęknięcie tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 21-10-2020, 14:47:14 »
Cześć
Kiedyś w sceniku rozbiła się nam tylna szyba w czasie jazdy, w miescie, ale to było w trakcie wichury i zapewne coś uderzyło. Nie znaleźliśmy nic, co mogłoby to być. Szyba od razu rozleciała się na kawałki.
Pozdr.
P

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl