Autor Wątek: Zmiana radia przedlift na polift w C-HR Hybryd 2018 z JBL - brak dźwięku  (Przeczytany 5895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mathijas

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Strony internetowe Szczecin
Witam,
Radio podłączone. Oczywiście kupiłem takie pod sterowanie JBL (Panasonic prod. 10.2019). Wiadomo - kostki podłączeniowe różnią się od tego z przed liftu. Działa wszystko co wcześniej na starym Touch 2 and Go oraz dodatkowo działa głosowe sterowanie z kierownicy i WIFI - wcześniej nie było dostępne.
Wszystkie funkcje na wyświetlaczu radia i w zegarach działają prawidłowo. Niestety na wszystkich źródłach (radio, BT, USB itp) brak dźwięku.

Po wejściu w menu serwisowe radia - brak błędów. Radio komunikuje się z JBL - pokazuje jego wersje systemu.

Macie jakiś pomysł?


Offline maciek20038

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 116
A nie trzeba jakos aktywować ? Jestem nowy w Toyocie ale w poprzednich autach musiałem  zmieniać w kompie zmianę radia

Offline mathijas

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Strony internetowe Szczecin
Ostatecznie, wszystko udało się uruchomić. Działa pięknie !!!


Offline mathijas

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Strony internetowe Szczecin
A nie trzeba jakos aktywować ? Jestem nowy w Toyocie ale w poprzednich autach musiałem  zmieniać w kompie zmianę radia

Nie, nic nie trzeba aktywować.

Offline kinik

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Cześć,

Też chciałem wykonać taką instalację w mojej C-HR 2017 z JBL.
Powiedz mi proszę, jakich złączek trzeba użyć i czy aktualna ramka pasuje?
Btw. systemy takie jak CarPlay/AA, złącza USB działają poprawnie?

Masz może jakieś zdjęcia z instalacji?  :-)

Offline mathijas

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Strony internetowe Szczecin
W wersji z JBL niestety trzeba zmienić wzmacniacz. Ramka radia pasuje po drobnych modyfikacjach, nie trzeba jej wymieniać na nowy model. AA i AC działają super. Jedyny minus, nie wyświetla się godzina na wyswietlaczu radia.

Do podłączenia tego systemu potrzebne są odpowiednie schematy instalacji z danego modelu - najlepiej po vin - oraz odpowiednie kostki.

Offline kinik

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Ahh ten zegarek...  :grin:
Czyli instalacja nowej jednostki z JBL to nie taka prosta sprawa  :-(
Te kostki są ogólnodostępne, czy trzeba czarować z kablami?

Idealnie byłoby mieć wersję OEM z AA/CP w przedlifcie.
 

Offline mathijas

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Strony internetowe Szczecin
Kostki są dostepne w aso, ale kosztują duuużo. Lepiej poszukać za aukcjach radio z kostkami i wtedy tylko zrobić swap-a

Offline Colin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3537
    • KURO.pl
  • Samochód:: Lexus LS600h L
Aaaa założyłeś już wzmacniacz? Bo radio ze znaczkiem JBL na wyjciach Audio ma inne poziomy napięcia które potem wędrują na JBL Amplifier a dopiero potem na głośniki. Dodatkowo jeżeli nie ma komunikacji że wzmacniaczem Audio jest rozlaczane
« Ostatnia zmiana: 06-01-2021, 20:52:57 wysłana przez Colin »


 

Beesafe.pl