Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Rav4 V Zmiana ustawień / TechStream  (Przeczytany 12010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doswiadczony

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: RAV4 2020
Rav4 V Zmiana ustawień / TechStream
« dnia: 19-11-2020, 23:01:03 »
Otwieram nowy wątek dotyczący ukrytych parametrów oraz diagnostyki Rav4 V.

Dostęp do różnych opcji, a także diagnostyka auta oraz odczyt i kasowanie błędów jest możliwy poprzez oryginalny program serwisowy Toyota/Lexus ? TechStream oraz interfejs OBD2. Cóż, ASO z mojego wątku nie będzie zadowolona <regulamin>

Osobiście nabyłem najtańszy kabelek FT232RQ (FT232RL też pasuje) MINI-VCI J2534 bez żadnych przejściówek. Kabelek zawiera TechStream (najlepiej wysłać wiadomość do sprzedającego z prośbą o przesłanie linku do nowszej wersji wraz z rejestracją lub wygooglić to na forach).
O interfejsach można poczytać na innym wątku https://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,50056.0.html lub na Nasze modyfikacje.

Wersja TechStream v15.10.XXX ma dostęp do Rav4 produkcji do 2021 roku.
Tak wygląda ekran po nawiązaniu komunikacji z interfejsem (w ustawienia programu wybrałem region NA).

Następnie pokazuje się okno z głównym menu wraz z dostępem do podzespołów w zależności od wyposażenia auta.

Ekran do ustawień auta - Customize Function

Dalej są poszczególne okna prezentujące ustawienia, które można zmieniać. Ustawienia z ekranów  dotyczą mojego autka więc mogą różnić się u innych. Na wszelki wypadek wprowadzę numerację.
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Jak widać jest tu bardzo szeroki wachlarz możliwych zmian, nie będę opisywać szczegółowo.

W skrócie, można sterować zamykaniem/otwieranie szyb/drzwi/lusterek/klapy w różnej sekwencji oraz wybiórczo. Zmieniać natężenia światła, oświetlenia ambientowego w zależności od P i D. Strefy oraz czułość dostępu bezkluczykowego. Ustawienia klimy, sygnałów, migania kierunkowskazów, pracę wycieraczek, sygnały pasów bezpieczeństwa i inne.

Ekstra, jeżeli nabroiliśmy np. przypadkowo odłączyliśmy airbag, to można skasować błąd, który groźnie pokazuje się na panelu licznika.  :good:
Także, jeżeli pojawia się problem z czujnikiem ciśnienia w oponie (np. z powodu wachania temperatury lub przy zmianie opon), to można szybko skasować, a nie czekać po przejechaniu kilkunastu kilometrów z prędkością min. 80 km/h.

Jednym słowem, miłej zabawy z ustawieniami, na początku jednak proponuje skopiować na telefon ustawienia fabryczne jak by co :beer:

Offline Krisman

• Toyot Zmotoryzowany
  • Samochód: RAV4 2.0 4x4 AT
Odp: Rav4 V Zmiana ustawień / TechStream
« Odpowiedź #1 dnia: 19-11-2020, 23:43:31 »
Super opis, brawo TY!

Offline gabel

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Rav4
« Odpowiedź #2 dnia: 20-11-2020, 07:51:12 »
Super opis. Proponuje zeby literalnie odnieść sie do każdej funkcji i jasno ja opisać do czego służy...wiadomo ze tłumaczenie z ang nie daje 100% informacji jak dana opcja dziala. Czasem trzeba metoda prób i błędów cos zmieniać i obserwować jak bedzie to działać...pozdr

Offline Kiełek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 20-11-2020, 08:48:32 »
elegancko!
Gdzie dodaje się drugi komplet czujników ciśnienia? W końcu muszę zmienić koła...

Offline crystian09

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: RAV4_Sel AWDi '21
« Odpowiedź #4 dnia: 20-11-2020, 10:29:17 »
Wczoraj ustawilem u siebie w Selection (ale pewnie w innych tak samo leci..):

Auto zamkniete - przyciskna pilocie ''klapa'' -->
1. dwuklik na pilocie --> otwiera klape + odryglowuje wszystkie drzwi (ja mam to ..rano w biedronce sprawdzone..gdy wozek z browarkami jechal .. bo dzis 12+12free  :grin: :grin:  bedzie na wiosenne grillowanie hehe)
2. przytrzymanie przycisku klapy na pilocie --> to samo co wyzej
3. (auto otwarte )chwile przytrzymac i puscic --> cala klapa sie otwiera . --> opcja obok'' 0.8s'' gdy mialem to ustawione,to trzeba bylo trzymac caly czas przycisk klapy - by sie cala otworzyla.

opcja ze screenu 3. ''Door unlock with 1 motion'' 

a. mam ustawione ''ALL DOORS'' ok, rozumiem, ze to jest ''muskanie klamki'' ?? bo przestawilem tez wczoraj na  ''BACK DOOR'' --> ale tu ''muskanie'' wciaz otwiera wszystko

b. jesli to nie ''muskanie klamki'' to machanie nogą --> tez otwiera wszystko    ... wiec nie wiem co to daje ''Door unlock with 1 motion''

« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 11:10:34 wysłana przez crystian09 »

Offline crystian09

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 20-11-2020, 11:00:18 »
zakladka : Power Window
Domykanie + otwieranie szyb + skyview (pozycja ON) bo to fotka przed zmianą

- (auto zamkniete) trzymanie  przycisku ''otwarta kłódka'' --> otwiera wszystkie szyby + skyview (do tyłu)
- ''kłódka zamknięta'' --> analogicznie zamyka

ii juz 200 pln w kieszeni, bo jak ostatnio odbieralem auto..to mnie chcieli tyle skasować

« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 11:19:42 wysłana przez crystian09 »

Offline crystian09

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 20-11-2020, 11:22:46 »
 # Auto Fold Mirror --> ''Skladanie lusterek'' podczas otwierania/zamykania auta .
ja np w garażu jak trzymam to na panelu od kierowcy klik na przycisku do lusterek w prawo i wtedy sie nie chowają lusterka --> daje tylko jak gdzies jezdze, no ale to wg uznania mozna ustawiać ..

opcje zakreślone nizej na screenie odnoszą się do sterowania ''głosowo'' np skyview szyby .. ale to mi sie nie udalo zaklikac na Enable, wiec pewnie to nie udostepnili..

« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 11:24:37 wysłana przez crystian09 »

Offline crystian09

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 20-11-2020, 11:44:50 »
Otwieram nowy wątek dotyczący ukrytych parametrów oraz diagnostyki Rav4 V.

8.

Zmieniać natężenia światła, oświetlenia ambientowego w zależności od P i D.

panie kolego ;)  1,2,3 opcja sie odnosi to tego natezenia w środku?
Próbowałem się tym wczoraj pobawić, ale wydaje mi sie,ze tak samo świeci../najgorsze to ustawienie - odpiąć trzeba Techstream  .. potem znowu sie dlugo czeka az znowu zaskoczy...

4 opcja to ustawienie Follow Home - to wiem.

Offline doswiadczony

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 20-11-2020, 13:44:57 »
ii juz 200 pln w kieszeni, bo jak ostatnio odbieralem auto..to mnie chcieli tyle skasować

a więc... :beer:
Ciesze się że ten temat będzie przydatny. Trzeba to uporządkować wspólnie. To prawda, że przetłumaczyć łatwo, ale czasami skrót w tabelkach jest złożony. Większość rozumiem ale nie wszystko wypróbowałem. Proponuje nie mnożyć pojedyncze wpisy, a stworzyć jeden post dotyczący opisu szczegółowego tych opcji poprzez np. wymianę na priva. Być może gdzieś to już jest bo dotyczy wszystkich modeli toyoty. :good:

Także można np. kodować wpisy, np. chcę by ambietowe oświetlenie niebieskie świeciło mocniej podczas postoju P, natomiast podczas ruchu o ok. 50% natężenia przygasło, wtedy stosuje okno nr. 8, pozycja 1 - normal, 2- dark2, 3-normal

Chcę by szyby zamykali się wraz z zaryglowaniem auta. nr.5, 1-ON, 3-ON
Podczas przytrzymania na pilocie przycisku zamknięcia kilka sekund, wszystkie szyby podnoszą się a następnie auto jest zaryglowane. Otwarcia szyb nie potrzebuje, więc 2-OFF, 4-OFF

@ Kiełek: Czujniki ciśnienia to ->Data list ->Tire Pressure Monitor Live ->Utility ->ID registration
Nie jestem pewny czy będzie działać dla wszystkich czujników (różnie piszą), natomiast trzeba znać numery ID. Więc jeżeli kupiono kompletne koła, to trzeba zdemontować opony i odczytać numery bądź udać się do serwisu który może to zrobić zdalnie. Ja jeszcze nie zmieniałem koła.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2020, 14:06:09 wysłana przez doswiadczony »

Offline Kiełek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #9 dnia: 20-11-2020, 14:02:13 »
@ Kiełek: Czujniki ciśnienia to ->Data list ->Tire Pressure Monitor Live ->Utility ->ID registration
Nie jestem pewny czy będzie działać dla wszystkich czujników (różnie piszą), natomiast trzeba znać numery ID. Więc jeżeli kupiono kompletne koła, to trzeba zdemontować opony i odczytać numery bądź udać się do serwisu który może to zrobić zdalnie. Ja jeszcze nie zmieniałem koła.

Hmmm... Niedobrze, muszę się udać gdzieś, gdzie mi zeskanują czujniki. Kupiłem całe koła z oryginalnymi czujnikami, wyważyłem.

Offline doswiadczony

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 20-11-2020, 14:11:56 »
@ Kiełek:
Hmmm... Niedobrze, muszę się udać gdzieś, gdzie mi zeskanują czujniki. Kupiłem całe koła z oryginalnymi czujnikami, wyważyłem.

To samo mam i bym wolał zeskanować :-( Także nie jestem już pewny czy da się wpisać nowe czujniki przez ten kabelek, na forach nie u wszystkich działa z powodu wolnej komunikacji. Inne rozwiązanie to kabelek za np. 300 zł :thumbdown:

Offline anyone

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: RAV4
« Odpowiedź #11 dnia: 21-11-2020, 16:13:03 »
a możesz się podzielić linkiem do takiego kabelka za 300zł, bo widziałem takie za 100 i 600 (i za kilka k), ale opisy dość skromne i nie ma nic o prędkości transmisji...

Offline doswiadczony

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 21-11-2020, 16:44:27 »
a możesz się podzielić linkiem do takiego kabelka za 300zł, bo widziałem takie za 100 i 600 (i za kilka k), ale opisy dość skromne i nie ma nic o prędkości transmisji...

Nie znam się dokładnie, na forum był taki kabelek
https://pl.aliexpress.com/item/33023063126.html

Offline Kiełek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #13 dnia: 28-11-2020, 13:54:41 »
Cytat: Kiełek w 20-11-2020, 14:02:13

Cytat: doswiadczony w 20-11-2020, 13:44:57

@ Kiełek:

To samo mam i bym wolał zeskanować :-( Także nie jestem już pewny czy da się wpisać nowe czujniki przez ten kabelek, na forach nie u wszystkich działa z powodu wolnej komunikacji. Inne rozwiązanie to kabelek za np. 300 zł

Odczytałem ID u wulkanizatora gdzie zawsze wyważam koła. Czytnik MaxiTPMS TS508. Z wieczora spróbuję wprowadzić i dam znać.

Offline wada

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Rav4 V 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2020, 17:10:45 »
Dzień Dobry Kolegom,

Witam wszystkich - to mój pierwszy post, chociaż forum czytam od dawna.

W temacie programowania (a raczej wpisanie ID) czujników TPMS chętnie podzielę się ostatnio nabytym (praktycznym) doświadczeniem.

Konieczny jest interfejs - niestety szeroko dostępne kabelki MVCI v 1.4 i 2.0.4 nie pozwalają na zapisanie ID czujników TPMS w nowszych samochodach (z dostępnych na innych forach informacji wynika, że chodzi o modele od 2016-2017 roku) - mam oba - sprawdzone w praktyce - kabelek v1.4 (najtańszy) doskonale nadaje się do odczytu ustawień i danych, kabelek v2.0.4 świetnie radzi sobie ze zmianą wartości parametrów poza zapisywaniem ID TPMS. Różnica pomiędzy v1.4 dobrym do odczytu i 2.0.4 dobrym do zapisu tkwi w dodatkowym chipsecie który umożliwia zapis parametrów (podobno istnieją też kabelki w versji 2.0.4 bez dodatkowego chipa i wtedy zapis nie jest możliwy) - postaram się znaleźć stronkę ze zdjęciami pokazującymi fizyczną różnicę.

Do zapisu IDków TPMS potrzebne są kabelki potrafiące obsłużyć nowe komendy zapisu - co wymaga jeszcze nowszego firmware - z dostępnych i w miarę niedrogich rozwiązań Vcx Nano podobno to potrafi - mam nadzieję przetestować w niedługim czasie - podzielę się doświadczeniem na forum.

Używam kabelków do Toyoty od wielu lat i bardzo polecam mieć taką możliwość każdemu użytkownikowi Toyoty - pozwoliło mi to kontrolować na bieżąco stan samochodu i podejmować świadome decyzje - niestety sztuka diagnostyki nie u wszystkich pracowników Serwisów w tym ASO stoi na wysokim poziomie - niemniej jednak bardzo przestrzegam przed nadużywaniem możliwości jakie daje TS - w szczególności zgodna opinia z innych for mówi aby nie próbować przy takim sprzęcie flash-ować ECU - jest bardzo duża szansa uwalenia - zapis pojedyńczych wartości parametrów nie jest niebezpieczny, natomiast należy rozumieć co się robi.

Pozdrawiam,
Wada