Autor Wątek: P2 Warszawa - skradziony katalizator  (Przeczytany 22275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #30 dnia: 21-01-2021, 22:46:07 »
Co do kata to uniwersalny powinien wyrobić na tyle, żeby lambda widziała to, co ma widzieć. Wrzuciłbym ceramicznego Magnaflowa - jest najbliższy wymiarami oryginałowi, cenowo akceptowalny, a i jakościowo daje radę lepiej niż jakieś wynalazki.
Któregoś konkretnie masz na myśli? Bo na allegro widzę sporo katalizatorów o tej nazwie, różne typy.
A w sumie nawet nie wiem jakie średnice rur są w Priusie, bo jakby to powiedzieć... jestem świeżo okradziony, nawet nie miałem jak tego zmierzyć :(

Podejrzewam, że Ci złodzieje czytają takie fora jak te, więc taki mój osobisty apel/życzenia noworoczne:
"Żeby wam **** ręce uschły!"

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #31 dnia: 21-01-2021, 23:02:13 »
Ja kupuję takie, bo nie gniją tak jak zwykłe, poza tym są na tyle kompaktowe, że idzie je zmieścić w wiele miejsc, gdzie jest ciężko upchać co innego.

https://allegro.pl/oferta/katalizator-magnaflow-52mm-euro-5-49954-9961214102

albo metalowe:

https://allegro.pl/oferta/katalizator-sport-metalowy-magnaflow-52mm-59954m-7358451257

Nie mówię, że konkretnie ten masz kupić, po prostu lubię je, fajnie się spawają i spełniają swoją funkcję.

Co do średnicy rur to tak pi razy oko 45-50, na pewno nie więcej.

3VZ.pl



Offline Gorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #32 dnia: 22-01-2021, 08:25:23 »
Mimo wszystko ponawiam pytanie o strumienicę - stosował to ktoś w Priusie?
Czy poza niezgodnością "ekologiczną" daje to jakieś negatywne skutki w samym użytkowaniu samochodu? Chodzi mi o check engine itp.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #33 dnia: 22-01-2021, 11:12:49 »
Mimo wszystko ponawiam pytanie o strumienicę - stosował to ktoś w Priusie?
Czy poza niezgodnością "ekologiczną" daje to jakieś negatywne skutki w samym użytkowaniu samochodu? Chodzi mi o check engine itp.

Jeśli za tym jest lambda, to będzie check.
3VZ.pl



Offline Gorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #34 dnia: 22-01-2021, 13:57:03 »
Takie pytanie w temacie katalizatorów "uniwersalnych".

Teoretycznie w Priusie są 2 katalizatory (i te właśnie mi buchnęli), ale sonda jest między nimi. Czy dobrze rozumiem, że aby nie świecił check engine to wystarczyło by zamontować jeden taki katalizator uniwersalny, a za nim sondę lambda?

U mnie kat jest ucięty w miejscu zaznaczonym na czerwono:


Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu:
https://allegro.pl/oferta/toyota-prius-katalizator-1-5-16v-03-09-1741021490-10020796517
lub takiego:
https://allegro.pl/oferta/katalizator-toyota-prius-1-5i-16v-1nz-fxe-11-2003-9265858001

Niby te same numery części, a w tym drugim wygląda to tak, jakby trzeba było to spawać.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #35 dnia: 22-01-2021, 14:50:20 »
Dobrze rozumiesz.
3VZ.pl



Offline proszymek33

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #36 dnia: 25-01-2021, 06:14:34 »
Cześć wszystkim. Jakiś miesiąc temu spotkała mnie podobna sytuacja. Tyle, że u mnie zabrali całą środkową część układu wydechowego (2 katalizatory, tłumik, sonda).
Prius 3.
Za katalizatorami jest jeszcze jakiś wymiennik ciepła, do którego dochodzą przewody z układu chłodzenia.
I tu mam największy problem, nigdzie nie można nic takiego dostać.
Kupiłem zamiennik rury w pewnym sklepie i po założeniu okazało się, że płyn leje się strumieniem do rury....
Może by mi ktoś doradził co z fantem zrobić?
Może ktoś ma na zbyciu tenże kawałek rury?
A może po prostu obejść to i zrobić jakiś bypass dla płynu chłodniczego, czy ktoś wie jakie to przyniesie skutki? Jak czytałem to ten wymiennik jedynie odpowiada za to, żeby szybciej rozgrzać silnik, ale to tylko wiedza internetowa :)

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #37 dnia: 25-01-2021, 10:50:29 »
Dokładnie za to odpowiada. Można zrobić "U" już przy silniku - po prostu będzie się dłużej nagrzewał - albo szukać po handlarzach, którzy nie zdążyli jeszcze uciąć.
3VZ.pl



Offline proszymek33

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #38 dnia: 26-01-2021, 06:04:09 »
Temat w moim przypadku rozwiązany. Magicy mechanicy rozwiązali problem, a wyglądał on tak, że rurka od układu chłodzenia kończyła się zaraz za płaszczem tłumika i kolejna się za tymże płaszczem zaczynała z drugiej strony, a w środku brakowało kawałka. Od spalin komorę (nie pospawaną szczelnie tylko złapaną w kilku miejscach) oddzielała rura perforowana.
W sumie mam zdjęcie, które chciałem załączyć ale nie widzę takowej opcji...  :-(
Naprawione zostało w ten sposób, że mechanicy wspawali brakujący odcinek i podobno się już nie leje :)
Jeśli ktoś by miał podobny problem (kradzież takiej wersji wydechu) to na priv podam nazwę firmy od której to kupiłem (nie chcę robić reklamy ani antyreklamy), ale dodam, że to był jedyny zamiennik jaki znalazłem z opcją podgrzewania płynu chłodniczego, a i tani nie był.

Offline pppt

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Toyota PRIUS 1,8 HSD 2011 Prestige
Toyota Yaris 1,3 VVT-i 2003 Sol

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #40 dnia: 27-01-2021, 16:57:46 »
i znowu...  :-(
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-mieli-klucze-i-szlifierke-probowali-skrasc-katalizator-z-auta-5000270

Plaga :/

Z dobrych wieści: jutro powinienem już mieć finalny produkt do P2 w ręce. Przymierzamy, sprawdzamy czy wszystko ok i będzie można zamawiać.
3VZ.pl



Offline arthi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 158
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #41 dnia: 27-01-2021, 23:53:04 »
Co myślicie o takich prostych osłonach jak tutaj?

https://cutt.ly/bj7MYho

ewentualnie takie, ale ze zwykłej stali galwanizowanej

https://cutt.ly/uj7MOq5

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #42 dnia: 28-01-2021, 00:33:41 »
Każde zabezpieczenie, które w jakikolwiek sposób będzie utrudniać dostęp jest częścią sukcesu. Jednego odstraszy, dla drugiego będzie wyzwaniem.

My poszliśmy w trochę inną stronę - zabezpieczenie obu katów w sposób praktycznie uniemożliwiający ich wycięcie, jak również zupełnie uniemożliwiający ich wyjęcie po ewentualnym wycięciu.

Myślę, że to będzie w stanie na tyle zniechęcić amatorów cudzej własności, że pójdą dalej. Oni są nastawieni na szybkie akcje z gatunku podnieść-wyciąć-uciekać, a nie godzinę kombinacji pod autem, gdzie jest ryzyko nie tylko, że ktoś ich przyłapie, ale również, że auto z takiego małego lewarka im zleci.

Myślę, że to jest taki moment, kiedy mogę już wrzucić jak wyglądał pierwszy prototyp przed naniesieniem poprawek i modyfikacji. Finalna wersja ma poprawione kilka rzeczy względem niego, jak również jest jeszcze nieco przekonstruowana w kluczowych miejscach, żeby utrudnić dostęp.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółami to proszę pisać.



3VZ.pl



Offline arthi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 158
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #43 dnia: 28-01-2021, 00:59:23 »
Ciekawy pomysł, nigdzie nie widziałem jeszcze takiej osłony. Ja mam P3 i pójdę raczej w taniość, czyli ta prosta blacha chociaż zastanawiam się czy jednak nie zrobić więcej mocowań niż te cztery fabryczne.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: P2 Warszawa - skradziony katalizator
« Odpowiedź #44 dnia: 28-01-2021, 10:23:20 »
Dla mnie jeśli coś jest do auta dokładane to ma to być na poziomie fabryki bądź wyżej.

To, co wkleiłeś to jest amatorka - nie wyobrażam sobie montażu osłony w takiej formie, a już blachowkrętami bez zabezpieczenia powstałych otworów, z ryzykiem, że się to urwie lub wykręci to w ogóle.

Ta druga do P3 jest już poziom wyżej, ale wciąż nie rozwiązuje problemu.
3VZ.pl




 

Beesafe.pl