Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V  (Przeczytany 6028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek60

• Toyot Chodzacy
  • Samochód: Yarosław

TYlko proszę obiektywnie , a nie na zasadzie że jak mam Ravkę i wydałem pieniądze to musi być lepsza  <zalamka>

Dla tych co nie znają nowej technologii Hondy CR-V Hybrid, trochę innej niż w Toyocie , parę informacji :

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25531935,opinie-moto-pl-honda-cr-v-hybrid-sprawdzilismy-jak-dziala.html
Mercedes w140
Mercedes SLK
Yaris diesel 90KM
RAV4 Hybrid Style 4x2 + Navi + Safety

Offline Markid

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: RAV4 V FWD C+S
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #1 dnia: 05-01-2021, 23:26:40 »
Chyba ciężko o obiektywizm na forum jednej z marek. Jak to mówią "Bliższa koszula ciału".
Ja przed zakupem wykonałem jazdy testowe (ok 1..2 h miasto i poza miastem) kilkoma porównywalnymi SUV'ami, w tym RAV4 2.5 hybrid oraz CRV 2.0 hybrid i w moim odczuciu najlepiej mi się jechało RAVką - stąd mój wybór.

Offline thomas25

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: RAV4
« Odpowiedź #2 dnia: 05-01-2021, 23:49:50 »
Z tego artykułu wynika, że Honda stosuje układ hybrydowy szeregowy i są tam w użyciu dwa sprzęgła (do silnika spalinowego i napędu na tył), co potencjalnie (podkreślam potencjalnie) może być bardziej problematyczne w eksploatacji, bo więcej może się zepsuć niż w Toyocie, która używa przekładni planetarnej. Tył w Toyocie napędzany jest osobnym silnikiem elektrycznym.

Jak jeździ CR-V nie wiem - może być, że lepiej niż Toyota, ale chciałem tylko zwrócić uwagę na inną budowę.

Offline Krisman

• Toyot Zmotoryzowany
  • Samochód: RAV4 2.0 4x4 AT
« Odpowiedź #3 dnia: 05-01-2021, 23:54:47 »
Ja zaś w pewnym sensie mogę napisać, że jestem obiektywny bo nie mam hybrydy...ale:
CR-V był moim pierwszym wyborem i niestety:
Tandetny wygląd skóry (nigdy dotąd nie spotkałem tak źle wyglądającej ponoć prawdziwej skóry)
Tandetna konsola centralna z tymi plastikowymi przyciskami
Strasznie tandetne imitacje drewna, to można zastąpić plastikami w kolorze silver za bodajże...bagatela 1600zł (w ravce gratis;) )
Gorsze wrażenia akustyczne podczas przyspieszania, hałas podobny.
Archaiczne audio, za to lepiej grające.
Mniejszy bagażnik
Olej do wymiany nawet po...3kkm w/g komputera! (tak miał mój kolega zaraz po zakupie)
O gustach się nie dyskutuje, ale wygląd...flaki z olejem. Zero wyrazistości, żadnych emocji jakiekolwiek miałyby być. Całkowity brak spójności, jakby naprędce złożona z różnych klocków (tu rav to potwór na +)
Celowo piszę o minusach, bo to zaważyło czemu z auta zrezygnowałem, choć lubię i cenię markę a przede wszystkim  Pana  Piotra. Za taką obsługę przed/ w trakcie i po warto  kupić w ciemno. Pełen profesjonalizm.
Sorry za OT, ale byłem bliski jej kupna...oczywiście w benzynie  :cool:
« Ostatnia zmiana: 05-01-2021, 23:58:07 wysłana przez Krisman »

Offline wściekła mysz

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: T27
« Odpowiedź #4 dnia: 05-01-2021, 23:57:28 »
TYlko proszę obiektywnie , a nie na zasadzie że jak mam Ravkę i wydałem pieniądze to musi być lepsza
Tutaj chyba zadziala zasada, jak Markid napisał, kupiłem Ravkę, wydałem na nią pieniądze, bo w moim odczuciu jest/była lepsza.

Offline darek60

• Toyot Chodzacy
  • Samochód: Yarosław
« Odpowiedź #5 dnia: 06-01-2021, 00:24:27 »
Ja zaś w pewnym sensie mogę napisać, że jestem obiektywny bo nie mam hybrydy...ale:
CR-V był moim pierwszym wyborem i niestety:
Tandetny wygląd skóry (nigdy dotąd nie spotkałem tak źle wyglądającej ponoć prawdziwej skóry)
Tandetna konsola centralna z tymi plastikowymi przyciskami
Strasznie tandetne imitacje drewna, to można zastąpić plastikami w kolorze silver za bodajże...bagatela 1600zł (w ravce gratis;) )
Gorsze wrażenia akustyczne podczas przyspieszania, hałas podobny.
Archaiczne audio, za to lepiej grające.
Mniejszy bagażnik
Olej do wymiany nawet po...3kkm w/g komputera! (tak miał mój kolega zaraz po zakupie)
O gustach się nie dyskutuje, ale wygląd...flaki z olejem. Zero wyrazistości, żadnych emocji jakiekolwiek miałyby być. Całkowity brak spójności, jakby naprędce złożona z różnych klocków (tu rav to potwór na +)
Celowo piszę o minusach, bo to zaważyło czemu z auta zrezygnowałem, choć lubię i cenię markę a przede wszystkim  Pana  Piotra. Za taką obsługę przed/ w trakcie i po warto  kupić w ciemno. Pełen profesjonalizm.
Sorry za OT, ale byłem bliski jej kupna...oczywiście w benzynie  :cool:

Szkoda że nie przeczytałeś tematu , w moim pytaniu było który napęd hybrydowy jest lepszy-wydajniejszy? Wygląd ergonomia, materiały wykończeniowe to rzecz gustu.

Myślisz że w Rav jest prawdziwa skóra? ,niestety nie ma jej juz od 4 generacji Ravki , tylko skóropodobny materiał   Softex
 :wallbash:
Mercedes w140
Mercedes SLK
Yaris diesel 90KM
RAV4 Hybrid Style 4x2 + Navi + Safety

Offline Krisman

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 06-01-2021, 00:35:30 »
Przeczytałem, Ale jeździłem oboma hybrydami I to mnie odrzuciło, nie napędy.(moim zdaniem lepszy w rav4) Oba były 4×4 I tu też toyota.
A co do skóry, nie chodzi mi o prawdziwe czy nie, a o estetykę.
Żeby być miarodajnym trzeba by oboma jeździć jakiś czas,.

Offline anyone

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 06-01-2021, 01:10:49 »
jako posiadacz cr-v moim 1. wyborem był nowy cr-v (a jeżdżąc na serwis [zawsze w rozsądnym czasie, który pilnował za mnie komputer a nie jak w rav4 wracając do średniowiecza i pilnowania dat i przebiegów] miałem sporo czasu, żeby obejrzeć hondę)

skupiając się tylko na napędzie:
1. honda wydaje się znacznie dynamiczniejsza niż toyota - to dlatego, że koła głownie napędza silnik elektryczny, więc masz większy moment i dostępny od razu; do tej pory nie mogę uwierzyć, że honda podaje 9,2 a toyota 8,1 (choć honda znana jest z zawyżania czasu 0-100)
2. o ile lubiłem kręcić wysoko japońskie silniki (zwłaszcza stare, gdzie było dokładnie czuć jak vtec się odpala) to przy maksymalnym przyśpieszeniu dźwięk cr-v bardziej mnie drażnił - był zbyt wysoki (mimo lepszego wyciszenia cr-v, w którym ciszej się jedzie w czasie normalnej jazdy);
3. niestety honda nie chciała dać samochodu na test i musiałem po drodze słuchać sprzedawcę (więc może to trochę wypacza moje odczucia), ale w cr-v naprawdę nie było czuć odpalania silnika; o toyocie piszą to samo, ale jednak tu i słyszę silnik i czuć wibracje czasem jak się odpala
4. zawsze jak miałem okazję jeździć hondą to były korki na obwodnicy i nie miałem okazji testować jej z większymi prędkościami, ale przy wyższych prędkościach podobno cr-v zaczyna tracić werwę (jednak 184 KM vs 222 KM)
5. nie miałem okazji przetestować obu samochodach w identycznych warunkach, ale na youtubie znajdziesz miliony testów, z których wynika, że rav4 zawsze mniej pali
6. co się wiąże z poprzednim pkt, cr-v ma dość tradycyjny napęd 4x4, czyli jest cięższy (tu ludzie upatrują różnice w spalaniu), ale wydajniejszy niż ten w hybrydowej rav4 (na youtubie sporo testów na rolkach jest)

Online Baca90

• Toyot Pełzający
  • **
  • Samochód: Rav4
« Odpowiedź #8 dnia: 06-01-2021, 10:51:31 »
rav4 wracając do średniowiecza i pilnowania da

Rav nie przypomina o przeglądach?

Offline anyone

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 06-01-2021, 11:13:56 »
wg instrukcji nie, nie ma niby nawet informacji o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy (choć plug-in ma), ale może się wypowie ktoś, kto już jeździł na jakieś przeglądy...

Online Baca90

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 06-01-2021, 11:25:36 »
nie

Patologia, nawet moje Audi z 1999 miało te opcje...

Offline Krisman

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 06-01-2021, 12:53:30 »
W apce jest odmierzany czas do przeglądu więc chyba jakoś się przypomni
Jakiś czas temu napisałem, że to dość prymitywne auto to zostałem skrytykowany, a braki są naprawdę podstawowe.

Online Baca90

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 06-01-2021, 13:07:36 »
prymitywne auto

Szczerze mówiąc założyłem, że to coś oczywistego, więc nawet nie sprawdzałem tego przed zamówieniem

Offline Czyżby nowy fan rav4

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Ford s-max 2.0 b 203 km
« Odpowiedź #13 dnia: 06-01-2021, 14:58:43 »
nie ma niby nawet informacji o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy (choć plug-in ma)

Rav 4 seelction odebrana w grudniu, informacja o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy pojawią się na ekranie.

Offline Maniek49

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Rav4 222km 4x4
« Odpowiedź #14 dnia: 06-01-2021, 15:03:19 »
mam selection 4x4 i mam czujnik niskiego stanu plynu do szyb ostatnio mi sie zapalil komunikat.   A co do  komunikatu z serwisam nie wiem mam 6600 km i wogole nie bedzie mi to przeszkadzalo jak nic sie nue pojawi mam jeszcze glowe w passacie z 2001 r. pokazywalo mi serwis ale na to nie patrzylem zawsze wczesniej zmienialem olej i filtry