Autor Wątek: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V  (Przeczytany 18402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #105 dnia: 14-01-2021, 11:43:13 »
nie chodzi który lepszy, ale o zaletach i wadach każdego. Czym się przejmujesz że paru idiotów będzie sie pluło i udowadniało że ziemia jest płaska??? Olej to  <diabel>
Ja w to nie wchodzę, szczególnie, że obrażasz innych.

 Faktycznie argument,  :wallbash: :wallbash:
RAV4 2.5 hybrid

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #106 dnia: 14-01-2021, 11:43:49 »
Wczoraj byłem w ASO na przeglądzie ze swoją Corollką no i podziwiałem i oglądałem będące na wystawie dwie wyprzedażowe Rav4 z 2020 r.  Dopytywałem   znajomego z serwisu o różne rzeczy z Ravki  no i między innymi  o problem nadprodukcji oleju w silnikach hybrydowych 2,5 l.  Znajomy stwierdził, że nie mieli jeszcze w swoim serwisie  takiego zgłoszenia do V generacji Ravki, chociaż, jak mówił jest to możliwe przy krótkich odcinkach jazdy.   Radził poszukać jakichś znajomości w centrali Toyoty to wtedy można by ustalić w systemie ile takich zgłoszeń do tego modelu jest w skali kraju to wtedy byłoby wiadomo czy są to jednostkowe przypadki  czy faktycznie jest jakiś większy problem.

No to jak ktoś ma takiego znajomka to musi go zagadać :)

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4472
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #107 dnia: 14-01-2021, 14:12:15 »
Niestety auto ma bardzo ubogie wyposażenie , dlatego jeszcze nie stoi w moim garażu.
:o. czyli czego mu brakuje, żebyś był zadowolony :o

Offline SanderG

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 194
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #108 dnia: 14-01-2021, 14:13:43 »
Ogólnie to wątek niesamowicie się rozwinął - brawo Darek za jego uruchomienie.

Markid na zakończenia mam prośbę , mógłbyś w paru słowach podsumować temat, zalety i wady każdego napędu hybrydowego ??

Przeczytaj sobie raz jeszcze cały wątek, zrób tabelkę w excelu, albo na kartce, albo jakkolwiek inaczej, zapisz spostrzeżenia, porównaj, poszukaj w necie i tyle. ;)

Offline SanderG

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 194
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #109 dnia: 14-01-2021, 14:15:49 »
Wczoraj byłem w ASO na przeglądzie ze swoją Corollką no i podziwiałem i oglądałem będące na wystawie dwie wyprzedażowe Rav4 z 2020 r.  Dopytywałem   znajomego z serwisu o różne rzeczy z Ravki  no i między innymi  o problem nadprodukcji oleju w silnikach hybrydowych 2,5 l.  Znajomy stwierdził, że nie mieli jeszcze w swoim serwisie  takiego zgłoszenia do V generacji Ravki, chociaż, jak mówił jest to możliwe przy krótkich odcinkach jazdy.   Radził poszukać jakichś znajomości w centrali Toyoty to wtedy można by ustalić w systemie ile takich zgłoszeń do tego modelu jest w skali kraju to wtedy byłoby wiadomo czy są to jednostkowe przypadki  czy faktycznie jest jakiś większy problem.

No to jak ktoś ma takiego znajomka to musi go zagadać :)

W serwisie nikt się nie pojawił, natomiast tutaj na forum, coraz więcej osób doświadcza tego problemu. Liczmy na to, że już niedługo będzie to nie dość, że znany problem dla serwisów, to dodatkowo rozwiązany :)

Online Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #110 dnia: 14-01-2021, 14:25:55 »
Po trzech miesiącach obserwacji stwierdzam, że w benzynie jest to problem trochę "wydumany".
Zakres oleum na bagnecie ma się najczęściej na max, czasem po dłuższym postoju nieco więcej (2-3mm) generalnie spoko, przestaję to obserwować, bo przez te ciągle zaglądanie pod maskę przyszedł mi pomysł zainstalowania siłowników w miejsce tego "patyka" w Qashqaiu już zrobione, to i tu się zrobi. Zresztą są gotowe zestawy.
Fakt, że u mnie 90% jazdy to odcinki po 15 km + krótkie w mieście. 10% to trasa.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Online ledziu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1316
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #111 dnia: 14-01-2021, 15:07:11 »
W serwisie nikt się nie pojawił, natomiast tutaj na forum, coraz więcej osób doświadcza tego problemu. Liczmy na to, że już niedługo będzie to nie dość, że znany problem dla serwisów, to dodatkowo rozwiązany

Problem jest jeden. Tak naprawdę nie wiesz czy jak ktoś kto piszę o swoich spostrzeżeniach to jest obiektywne czy może nie jest obiektywne, czy jest poparte wiedzą czy może domysłami nawet nie wiesz w jaki sposób jest dokonywany "pomiar" już nie mówiąc co dla kogo jest prawidłowym zapachem oleju a co nie jest prawidłowym.
Wklejam Ci poniżej wypowiedź Pana którego dokonania na tym forum warto prześledzić i wtedy pomyśl czy chciałbyś będą c na miejscu serwisu reagować na tak "fachową" wiedzę płynąca z rynku...? 

Czym sie przejmujesz że paru idiotów będzie sie pluło i udowadniało że ziemia jest płaska??? Olej to 



Porównywanie dwóch różnych aut jest problematyczne, tak na prawdę trzeba by mieć do dyspozycji obydwa auta i jeździć naprzemiennie obu przez np. tydzień, ... miesiąc.
Zgadzam się, tyle że bardzo często porównujemy napędy licytując się mocami, momentami, spalaniem, ... - jakimi ? podawanymi przez producenta.

Dokładnie myślę to samo Tak naprawdę przeciętny kierowca bez konkretnych testów może tylko stwierdzić w tym aucie jest ładniej a w tym mniej ładniej. Reszta szczególnie dotycząca tabelek vs konkrety w sprintach i odczuciach nijak się mają do rzeczywistości.


Offline SanderG

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 194
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #112 dnia: 14-01-2021, 16:14:29 »
W serwisie nikt się nie pojawił, natomiast tutaj na forum, coraz więcej osób doświadcza tego problemu. Liczmy na to, że już niedługo będzie to nie dość, że znany problem dla serwisów, to dodatkowo rozwiązany

Problem jest jeden. Tak naprawdę nie wiesz czy jak ktoś kto piszę o swoich spostrzeżeniach to jest obiektywne czy może nie jest obiektywne, czy jest poparte wiedzą czy może domysłami nawet nie wiesz w jaki sposób jest dokonywany "pomiar" już nie mówiąc co dla kogo jest prawidłowym zapachem oleju a co nie jest prawidłowym.
Wklejam Ci poniżej wypowiedź Pana którego dokonania na tym forum warto prześledzić i wtedy pomyśl czy chciałbyś będą c na miejscu serwisu reagować na tak "fachową" wiedzę płynąca z rynku...? 

Czym sie przejmujesz że paru idiotów będzie sie pluło i udowadniało że ziemia jest płaska??? Olej to 



Porównywanie dwóch różnych aut jest problematyczne, tak na prawdę trzeba by mieć do dyspozycji obydwa auta i jeździć naprzemiennie obu przez np. tydzień, ... miesiąc.
Zgadzam się, tyle że bardzo często porównujemy napędy licytując się mocami, momentami, spalaniem, ... - jakimi ? podawanymi przez producenta.

Dokładnie myślę to samo Tak naprawdę przeciętny kierowca bez konkretnych testów może tylko stwierdzić w tym aucie jest ładniej a w tym mniej ładniej. Reszta szczególnie dotycząca tabelek vs konkrety w sprintach i odczuciach nijak się mają do rzeczywistości.

Nie chcę tracić wiary w ludzkość  :grin:

Offline marmanik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CR-V Hybrid
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #113 dnia: 14-01-2021, 16:19:49 »
Dokładnie myślę to samo Tak naprawdę przeciętny kierowca bez konkretnych testów może tylko stwierdzić w tym aucie jest ładniej a w tym mniej ładniej. Reszta szczególnie dotycząca tabelek vs konkrety w sprintach i odczuciach nijak się mają do rzeczywistości.

Dokładnie o tym też wcześniej pisałem. Dla większości kierowców nie są już potem ważne cyferki tylko jak dany samochód jedzie według ich osobistego odczucia, jak przyspiesza, jak wygląda, na co pozwala.

Wracając jeszcze do głównego wątku i naszych wcześniejszych dywagacji. Znalazłem na jednym z zagranicznych forów dot. CR-V takie pytanie i odpowiedź.
Mówi ona jasno, że stała moc maksymalna, akurat w CR-V, może być różna, w zależności od obciążenia i poziomu naładowania baterii i sterownik różnie steruje obrotami silnika spalinowego w zależności czy musi przekazywać moc tylko na koła czy jeszcze do doładowania baterii.
Pewnie dlatego też jadąc choćby pod górę ma się czasem wrażenie "pływania obrotów" podczas , gdy pedał gazu mamy ciągle w tym samym położeniu.

A tu jeszcze pytanie:
"Podczas długotrwałej jazdy z dużymi prędkościami, podczas przyspieszania mamy do dyspozycji tylko 145 KM? Jak to możliwe, że 181 koni mechanicznych jest stale przenoszonych na koła podczas jazdy po autostradzie z silnikiem spalinowym o mocy 145 KM, nawet gdy stan baterii jest niski?"

i odpowiedź:
"Nie, tak nie jest; ale sytuacja niskiego poziomu naładowania baterii, którą opisujesz, też nie jest bardzo prawdopodobna.
Maksymalna moc, jaką iMMD w Accord lub CR-V może ?wyrzucić na drogę? pochodzi z silnika trakcyjnego o mocy 181 KM. Uważam, że to moc wejściowa, więc moc wyjściowa będzie trochę mniejsza.
Generator napędzany 143-konnym ICE nie może dostarczyć tak dużo; potrzebuje doładowania baterii; ale wtedy może osiągnąć oceniane 212 KM. Nie powinno to być konieczne, ponieważ cały silnik trakcyjny może przyjąć 181 KM.
Jeśli potrzebujesz więcej niż 143 przez dłuższy czas, bateria przestanie dodawać energię, ponieważ jest zbyt niska. A 143 staje się Twoją najlepszą mocą KM. Chociaż jest to możliwe, jest to trudne do osiągnięcia.
Jazda Accordem pod nachyleniem 10% przy utrzymaniu 60 mil na godzinę wymaga około 80 KM. Jeśli akumulator wyczerpie się podczas tej operacji, silnik zwiększy moc i naładuje go."

Offline Markid

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3948
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 2.5 2020
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #114 dnia: 14-01-2021, 17:28:30 »
Po trzech miesiącach obserwacji stwierdzam ...
Krisman, nie uważasz, że engine forum (SMF) czasem wrzuca odpowiedzi do innego wątku, niż ten w którym była pisana ?
Twoją odpowiedź przed chwilą widziałem w wątku o stanie oleju, a teraz jest w porównaniu RAV - CRV

Offline Markid

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3948
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 2.5 2020
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #115 dnia: 14-01-2021, 17:31:10 »
Pewnie dlatego też jadąc choćby pod górę ma się czasem wrażenie "pływania obrotów" podczas , gdy pedał gazu mamy ciągle w tym samym położeniu.
W RAVce tez to obserwuję.

Offline Baca90

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 228
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #116 dnia: 14-01-2021, 17:45:33 »
(SMF)
Może moderator przerzuca posty bo na tym forum offtop jest wszędzie

Online Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV-4 V 2.0 AWD
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #117 dnia: 14-01-2021, 17:56:06 »
Po trzech miesiącach obserwacji stwierdzam ...
Krisman, nie uważasz, że engine forum (SMF) czasem wrzuca odpowiedzi do innego wątku, niż ten w którym była pisana ?
Twoją odpowiedź przed chwilą widziałem w wątku o stanie oleju, a teraz jest w porównaniu RAV - CRV
Tak zgadza się, ale tym razem to ja namieszałem. Łączenie z serwerem "mieliło" i ponowiłem klik. Tak jakoś wyszło.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Gawel89

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #118 dnia: 14-01-2021, 20:25:53 »
Jeżeli chodzi o określenie czasu przez jaki Honda może mieć 184 KM to pomocny może okazać się zeszyt szkoleniowy VW SSP615 o A8 hybrid, posiada baterię o pojemności 1,3 kWh i silnik elektryczny o mocy 40 kW. Te dane nie do końca pokrywają się z zapotrzebowaniem mocy z akumulatora w Hondzie (30 kW) ale w Audi silnik elektryczny może działać z pełną mocą przez 10 sekund :). Prawie jak podtlenek azotu w serii F&F.   

Offline Markid

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3948
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 2.5 2020
Odp: Który napęd hybrydowy ,lepszy -wydajniejszy Rav4 vs CR-V
« Odpowiedź #119 dnia: 14-01-2021, 23:11:05 »
ale w Audi silnik elektryczny może działać z pełną mocą przez 10 sekund
To miałem na myśli pisząc wcześniej o tym, że maksymalna moc napędu hybrydowego jest dostępna tylko chwilowo, tu widać, że może kilkanaście ... kilkadziesiąt sekund.
To można zaobserwować na testach przyspieszenia RAV4 0-190km/h na YT. Przy kilku próbach, każda kolejna wypada słabiej, gdyż baterie nie zdążą się w międzyczasie podładować.
Z tym, że to są przykłady właściwie akademickie, nikt tak nie jeździ w realu.


 

Beesafe.pl