Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Niechciane automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć  (Przeczytany 269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukis

• Prawie Toyot
  • Samochód: toyota
Toyota RAV4 III 2007, zakupiona z polskiego salonu, keyless, przełącznik świateł 4 pozycyjny z pozycją "auto". Samochód wyposażony w alarm logic, niebieska dioda po lewej stronie kierownicy. Poblem - w aucie kilka sekund po włączeniu zapłonu, nawet bez uruchomienia silnika zapala sie podświetlenie zegarów oraz włączają się światła mijania. Przekopałem naprawdę dużo w internecie, od trybów skandynawskich po informacje, że jest to wgrane w alarm logic. Próbowałem na wyłączonym zapłonie przytrzymać przycisk od alarmu, który niby może przełączyć światła w tryb letni/zimowy, ale nic z tego. Jak tego badziewia się pozbyć, uszczęśliwiacza na siłe, a siedzisz zimą na mrozie trzymasz auto pod techstreamem, a światła tylko niepotrzebnie zjadają akumulator, jeden z wielu argumentów na ten nieprzemyślany wynalazek. Chciałbym, żeby OFF na manetce to był OFF. Panowie, mamy 2021 auto ma już 14 lat wierzę, że pomożecie :)

Offline zlaczka

• Toyot Leżący
  • *
  • Samochód: Verso
Odp: Niechciane automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 23-02-2021, 23:52:07 »
Ja miałem tak zrobione kiedyś w Meganie. Zrobił to serwis z poziomu ustawień komputera samochodu. Nie działał czujnik zmierzchowy i nie szło wyłączyć świateł z manetki. Światła włączały się chwile po uruchomieniu auta. Może to coś pomoże