Autor Wątek: Prius pierwszej generacji.  (Przeczytany 1320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Prius pierwszej generacji.
« dnia: 17-02-2021, 17:41:37 »
Witam wszystkich serdecznie i dziękuje za przyjęcie do forum.
W zeszłym tygodniu stałem się dumnym właścicielem Toyoty Prius pierwszej generacji (no nie dokładnie pierwszej bo to wersja europejska a nie japońska) rocznik 2001r z Belgii z przebiegiem ok 250 tkm i w całości sprawnym, poza centralnym zamkiem, który nie wiedzieć czemu nie zamyka drzwi z pilota i muszę to robić kluczykiem oraz prawdopodobnie pękniętym bardzo delikatnie lub rozszczelnionym lewym przednim reflektorem. Udało mi się na alledrogo kupić już za 200zł egzemplarz używany i nie anglik (swoją drogą byłem w szoku, że ktoś sprzedaje do tego modelu części bo nie widziałem na ulicy jeszcze jednego, częściej widuje Tesle niż tego "brzydala") w dobrym stanie i czeka mnie tylko jego wymiana.
Docelowo chciałbym z tego auta zrobić zabytek, być może już za 4 lata i trzymać tak długo jak tylko mi na to sił wystarczy.
Jeśli jest ktoś na forum kto ma podobny pomysł lub jest posiadaczem "jedynki" to zapraszam do kontaktu, być może przyda się jakaś wymiana informacji.
Pozdrawiam,
Witek.
PS. Przy okazji pierwsze pytanie, próbowałem szukać pod hasłem "historia serwisowa" ale nic mi wyszukiwarka nie znalazła. Czy ktoś orientuje się czy Toyota ma jakiś centralny system rejestracji napraw w serwisach i jeśli tak to czy ktoś ma do niego dostęp. Niestety mam tylko kilka dokumentów dotyczących tego samochodu ale bez historii przeglądów.
Były za to aż 4 kluczyki z czego 3 pęknięte i sklejone taśmą (chyba jakaś wada fabryczna w ich konstrukcji albo taki właściciel, które kolejne łamał).

Offline Bogdan z Piaseczna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius 2 z 2009
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 18-02-2021, 11:39:04 »
Witam i gratuluję pomysłowi. Ja to samo kiedyś zrobię, ale z 2 gen. Jestem zakochany w tym aucie. Widziałem kiedyś informacje od kogoś na grupie na facebooku "Toyota Prius Klub Polska" i właściciela właśnie 1 gen. Jest to prężna grupa i bardzo dużo możesz się tam dowiedzieć. Polecam też PriusChat. Nasze forum jest niestety trochę martwe.
Fajny pomysł i 3mam kciuki.

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 18-02-2021, 13:18:11 »
Dziękuje za podpowiedź z Toyota Prius Klub Polska na Facebooku, tego nie wiedziałem, zapisałem się już do Elektrowozu i PriusChata (tam jest rzeczywiście sporo informacji)
Pisałem też na tutejszym forum do osoby która 2 lata temu miała "okaz" I generacji z przebiegiem 140 tkm (to byłaby gratka) odpisała bardzo sprawnie ale niestety został sprzedany ciekawe do kogo i czy ktoś kto go kupił jest na tym forum?

Witam i gratuluję pomysłowi. Ja to samo kiedyś zrobię, ale z 2 gen. Jestem zakochany w tym aucie. Widziałem kiedyś informacje od kogoś na grupie na facebooku "Toyota Prius Klub Polska" i właściciela właśnie 1 gen. Jest to prężna grupa i bardzo dużo możesz się tam dowiedzieć. Polecam też PriusChat. Nasze forum jest niestety trochę martwe.
Fajny pomysł i 3mam kciuki.

Offline paw_979

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 23-02-2021, 14:27:38 »
Hej, witam wszystkich. Również jestem posiadaczem pierwszej generacji z 2003. Kupiłem go od kierownika serwisu Toyoty, on sprowadził go z Niemiec. Długo szukał tego egzemplarza, bo auto ma potwierdzony przebieg 79000km. Mechanicznie jest w stanie jakby wyjechał z fabryki. Do samego początku jest serwisowany tylko w ASO z pełną historią.
Autko posiadam już rok i jestem mega zadowolony z zakupu - był to strzał w dziesiątkę :)

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 23-02-2021, 22:15:30 »
Fenomenalny zakup, szkoda że mi się nie przytrafiła taka okazja, będę polował na Mk2 o takim statusie, choć na to trzeba jeszcze trochę poczekać, na razie jest ich za dużo w normalnym użytkowaniu. Dopiero jak model będzie już mocno przestarzały i znajdą się perełki tego typu to trzeba będzie polować ale zawsze się trafiają. Kiedyś kupiłem w Polsce Toyotę Carinę II którą właściciel bardzo zamożny gość kupił w jeszcze w czasach PRL wtedy funkcjonujących PEWEXie, trzymał ją ponad 20 lat w garażu z przebiegiem ok 70 tys km bo miał szkołę nauki jazdy i zawsze jeździł po pracy jakimś samochodem z tej szkoły a Toyota była tylko na wyjątkowe okazję. No i takie samochody warto "łowić" na rynku, co nie jest łatwie.

Hej, witam wszystkich. Również jestem posiadaczem pierwszej generacji z 2003. Kupiłem go od kierownika serwisu Toyoty, on sprowadził go z Niemiec. Długo szukał tego egzemplarza, bo auto ma potwierdzony przebieg 79000km. Mechanicznie jest w stanie jakby wyjechał z fabryki. Do samego początku jest serwisowany tylko w ASO z pełną historią.
Autko posiadam już rok i jestem mega zadowolony z zakupu - był to strzał w dziesiątkę :)

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #5 dnia: 23-02-2021, 22:17:17 »
Ciekawe czy jeszcze ktoś się zgłosi z tym modelem, zapraszam warto podtrzymać kontakt.

Offline paw_979

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #6 dnia: 24-02-2021, 13:58:06 »
Fajnie by było, z tego co wiem po Wrocławiu jeździ 5 sztuk

Offline aluuu

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Samochód:: PRIUS I (NHW11)
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #7 dnia: 09-03-2022, 09:54:56 »
Czołem,
Jestem posiadaczem Priusa I z 2001 ...prawdopodobnie tego, o którym wspomniał VVitold (2 lata temu to auto miało 140kkm).
Pozdrawiam,
Aleksander

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #8 dnia: 10-03-2022, 23:56:41 »
O super, że się znalazł ten Prius G1 z małym przebiegiem, Aleksander dzięki że napisałeś. Jak się sprawował przez te 2 lata?

Offline elme1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Prius I
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 18-03-2024, 14:18:29 »
Rok czasu jeżdżę Priusem XW11 głównie po Warszawie , był bardzo zaniedbany . Ponaprawiałem w nim wiele rzeczy , też akumulator trakcyjny HV . Teraz nie świecą się żadne kontrolki o awariach . Prius mój zachowuje się teraz prawidłowo. Od marca 2024 roku testuję zużycie paliwa jakie osiągam np:  1. Przejazd 3 kilometrów ze startu z zimnym silnikiem (3 stopnie Celsjusza ) , zużycie paliwa wyniosło 9 l/100km.  2. Przejazd 3 kilometrów przy starcie z rozgrzanym silnikiem , zużycie paliwa 2,95 l/100km , przy tym przejeździe ostatnie dwa kilometry pokonałem na samym prądzie przy prędkości na prądzie dochodzącej do około 40 kilometrów na godzinę . Za kilka tygodni zrobię test długodystansowy 360 kilometrów drogami krajowymi i jestem ciekaw jakie uzyskam wyniki.

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #10 dnia: 18-03-2024, 14:42:43 »
Fajnie że napisałeś. Ja właśnie wymieniam baterie w swoim na nową (coraz częściej miałem trójkąt śmierci na wyświetlaczu ale dobił ja przekaźnik pompy paliwa i brak ładowaniea z tego powodu przez ponad 3 m-ce.) No i teraz też bardzo mnie ciekawi jakie będą teraz spalanie oraz zasięg na samym prądzie i ogólnie zachowanie auta, bo przez tą słaba baterie, wcześniej mogłem mieć dodatkowe błędy np dotyczące wspomagania w zimie, a może to całkiem inna usterka.
 Napiszę jak tylko go odbiorę, może się uda jeszcze przed Świętami. Pzdr.

Offline elme1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Prius I
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #11 dnia: 18-03-2024, 15:11:23 »
Masz może starą baterię Hv od swojego priusa lub ogniwa Ni-Mh 7,2 V.

Offline VVitold

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prius pierwszej generacji.
« Odpowiedź #12 dnia: 18-03-2024, 19:25:12 »
Niestety nie, też chciałem zostawić ale serwis ją zabiera.


 

Beesafe.pl