Autor Wątek: Przyrost oleju na miarce.  (Przeczytany 41835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2025
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #15 dnia: 27-02-2021, 09:30:02 »
Tak się rodzą mity :).
W tym co umieściłeś widzisz słowo miasto?
No i to holowanie przyczepy i bagażnik dachowy...  :wallbash:

Offline Krisman

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 9505
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: HTH
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #16 dnia: 27-02-2021, 13:12:51 »
A widziałeś krótkie odcinki jazdy? Jak pisałem, nie zamierzam się kopać z koniem dla idei
Większość wie co to są "trudne warunki" dla wszystkich marek aut
Takie rzeczy zawsze ujmuje się "wzorcowo"
Zmiany, zmiany ,zmiany...;)

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2025
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #17 dnia: 28-02-2021, 14:19:50 »
Dzisiaj sprawdziłem, zgodnie z instrukcją.
Czyli rozgrzany silnik, odczekane 5 min. I wynik drugiego pomiaru jest wyższy o 1/2 pomiędzy min, a max.
Wg. instrukcji między min, a max jest 1,5l. Mam za dużo o 0,75l  :-(.
Podjadę w tyg. Zdo ASO, zobaczymy jak to wyjaśnią.
Ale fajnie to nie wygląda. Czyżby tak udoskonalali napęd hybrydowy, aż w końcu, zgodnie z teorią go zje....  :wallbash:

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2025
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #18 dnia: 04-03-2021, 20:39:15 »
ASO potwierdziło, podwyższony stan oleju  :thumbdown:.
Niestety nasza legenda ma większą wadę, niż brak obiecanego AA i AC.
Czy obecni tu użytkownicy mogą sprawdzić jak u nich z olejem.
Jak tego nie ogarniemy to za kilka lat nie będziemy sprzedawać tych aut, tylko je złomować  :o

Offline Marek88

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #19 dnia: 04-03-2021, 21:01:41 »
ASO potwierdziło, podwyższony stan oleju  :thumbdown:.
Niestety nasza legenda ma większą wadę, niż brak obiecanego AA i AC.
Czy obecni tu użytkownicy mogą sprawdzić jak u nich z olejem.
Jak tego nie ogarniemy to za kilka lat nie będziemy sprzedawać tych aut, tylko je złomować  :o
Wymieniałeś olej?? Ile skasowali za olej ? Jaki olej miałeś wcześniej zalany 0w16 0w20 czy 5w30


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline PABLO7777

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #20 dnia: 04-03-2021, 21:28:36 »
Kuba jaki masz przebieg? Jakie trasy robisz (głównie miasto, mieszane, trasy?) Jaki styl jazdy?
Pytam bo u mnie wzrostu nie ma. Auto ma prawie 9500 km. Dziś minęło 6 miesięcy od odebrania (produkcja lipiec 2020). Mam ciężką nogę, trasy mieszane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 04-03-2021, 21:32:37 wysłana przez PABLO7777 »

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2025
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #21 dnia: 04-03-2021, 22:09:48 »
Auto odebrane w maju 2019. Stan licznika prawie 50 tys. km.
Wcześniej tryb mieszany z trasami po 1500km na dobę. Teraz raczej miasto odcinki 3-4 km, sporadycznie trasa.
Wcześniej nie sprawdzałem bo auto nowe więc bez jaj, a jednak...
5000 od wymiany oleju w ASO i 2cm ponad max.
Styl jazdy taki, że często przełączam na sport, trybu eco nie używam bo auto w nim nie jedzie... ale nie jestem katem, czekam aż się zagrzeje... :)

Offline PABLO7777

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #22 dnia: 04-03-2021, 22:22:42 »
Będę częściej sprawdzał poziom oleju . Na zimnym nie cisnę, żeby nie było. Jeżdżę głównie na normalu lub sporcie.  W serwisie coś mówili, że to pierwszy raz czy się już z tym spotkali?

Offline KubaCamry

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2025
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #23 dnia: 04-03-2021, 22:33:15 »
Wiadomo, że u nich zmowa milczenia jak na parafii.
Ale temat nie jest im obcy. TMP wysłała im jakiś e-mail z wyjaśnieniem ale to gniot totalny z jakimś info o substancjach obcych w oleju łącznie z wodą  :wallbash:.
Większe zamieszanie robią użytkownicy Corolli i teraz Rav4.
W sumie jak ktoś kupuje nowe Camry, to nawet nie pomyśli, żeby olej sprawdzać, więc się nie dziwię.
Jakby nie pytania o olej na forum to tez bym nie sprawdzał.
Ciekawe czy poza UE, gdzieś jeszcze montują filtr cząstek stałych, bo to on na pewno jest problemem.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2021, 22:38:15 wysłana przez KubaCamry »

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #24 dnia: 05-03-2021, 09:39:39 »
W sumie jak ktoś kupuje nowe Camry, to nawet nie pomyśli, żeby olej sprawdzać, więc się nie dziwię.

Dziwią mnie tacy ludzie. Rok temu kupowałem na maxa wypasioną C-HRkę i do salonu, na odbiór, przyszedłem z czujnikiem lakieru. Olej sprawdziłem po tygodniu... a maskę otworzyłem na drugi dzień, aby sobie pooglądać wszystko i zjeść śniadanie na silniku, bo taki czysty :)
SAP ABAP Certified Developer

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #25 dnia: 05-03-2021, 10:53:49 »
W sumie jak ktoś kupuje nowe Camry, to nawet nie pomyśli, żeby olej sprawdzać, więc się nie dziwię.

Dziwią mnie tacy ludzie. Rok temu kupowałem na maxa wypasioną C-HRkę i do salonu, na odbiór, przyszedłem z czujnikiem lakieru. Olej sprawdziłem po tygodniu... a maskę otworzyłem na drugi dzień, aby sobie pooglądać wszystko i zjeść śniadanie na silniku, bo taki czysty :)
Camry to synonim niezawodności i zapracowal sobie na ten tytul przez ostatnie 30 lat. Dlatego nikt nie pomysli, zeby sprawdzac poziom oleju w nowym aucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Yabadabadoo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #26 dnia: 05-03-2021, 11:00:30 »
A ja kupiłem nową camry i patrzę sobie na olej... i parę innych płynów. Odebrałem ją w sylwestra i do dziś mam 9700 km. Oleju przybywa, ale nie widzę problemu. Przecież jest zima, są temperatury ujemne mieszanka jest cały czas za bogata. Co się nie spali, to spłynie na dół, albo przeleci przez wydech. Jak jeżdżę tylko do pracy (2 x 40 km) i kręcę się na miejscu to stan oleju rośnie. Ale gdy przelecę się do Warszawy, Wrocławia, czy inną trasę, to benzyna odparowuje i stan oleju wraca do normy. Jestem pewien, że problem zniknie, gdy zrobi się ciepło.
To samo zjawisko obserwowałem w Polonezie, który zimą jeździł na ssaniu. Ja wiem... ktoś powie "co ty porównujesz? To inna epoka" - wiem że to nie ta technologia, ale to ciągle te same mechanizmy - tłok + cylinder + mieszanka wybuchowa. To się nie zmienia od 100 lat.
Nie martwię się też o wpływ rozrzedzonego oleju na silnik. Olej z benzyną świetnie się łączą. Gęstość, czy właściwości smarne oleju bardziej się zmieniają nawet pod wpływem temperatury niż w wyniku połączenia tych dwóch substancji. Jakby nie patrzeć Toyota to największy producent samochodów na świecie i myślę, że wiedzą co robią. Najwięcej sprzedanych samochodów = największe doświadczenie. Ja im ufam - dlatego kupiłem.

Więcej luzu. Zobaczycie, że przyjdzie wiosna, ocieplenie i wątek spadnie "na dno" forum :-)

Offline Goral

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #27 dnia: 05-03-2021, 15:37:38 »
U mnie przyrost około 2cm, w poniedziałek auto cały dzień w ASO.
Zakończyło się wymianą oleju i filtra, mam kontrolować co jaki czas(ponoś był tylko jeden przypadek w Polsce  :thumbdown:)
Przebieg 20 tyś, jazda głównie miasto, raz w miesiącu trasa.

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #28 dnia: 05-03-2021, 15:58:48 »
U mnie przyrost około 2cm, w poniedziałek auto cały dzień w ASO.
Zakończyło się wymianą oleju i filtra, mam kontrolować co jaki czas(ponoś był tylko jeden przypadek w Polsce  :thumbdown:)
Przebieg 20 tyś, jazda głównie miasto, raz w miesiącu trasa.
Placiles za wymiane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Goral

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Przyrost oleju na miarce.
« Odpowiedź #29 dnia: 05-03-2021, 16:39:27 »
Nie płaciłem, ale w pierwszej wersji chcieli tylko odciągnąć nadmiar oleju.
Kolejnego dnia po wymianie sprawdziłem rano olej i był przelany (3mm) :wallbash: ( mechanik twierdził że wam o 0,3l mniej)
W tej chwili mam 75% miedzy kreskami, możliwe że za każdym razem przelewają olej ale tego nie wiem, ponieważ wcześniej nie sprawdzałem stanu.


 

Beesafe.pl