Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Corolla E12 problem z poduszką kierowcy  (Przeczytany 145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hiro14523

• Prawie Toyot
  • Samochód: corolla e12
Toyota Corolla E12 problem z poduszką kierowcy
« dnia: 08-04-2021, 13:48:22 »
mam problem z autkiem. Corolla e12 2.0 diesel d-4d 2003r 72kW hatchback, jeśli trzeba mogę podać VIN.
Od kupna autka świeci mi się poduszka powietrzna na czerwono. Postanowiłem coś z tym zrobić. Po wyjęciu kompaktu kierownicy okazało się, że jest pusty - nie miał żadnych oznaczeń, numerów, nic.
Szukając części znalazłem numer OEM poduszki jaki ma być do mojego auta po numerze VIN.

Numer OEM poduszki jaki ma być 45130-0W070-B0. Nie znalazłem takiego samego więc zamówiłem poduszkę o numerze 45130-02230.

1. Gdzie i jak sprawdzić czy poduszka z takim OEM będzie pasowała od mojego autka?
2. Znalazłem też poduszkę o numerze OEM 45130-0W070 czy ta ewentualnie będzie pasować? Jak to sprawdzić?

Dodatkowo kostka taśmy zwijaka była połamana i zmasakrowana(to coś okrągłe pod kierownicą). Nie mam pewności czy jest oryginalna bo kierownica wygląda na taką która po wyglądzie chyba nie pochodzi z tego auta. Założyłem więc, że zamówię nową. Nie znalazłem nigdzie żadnych danych jaki numer albo indentyfikator ma mieć zwijak.

3. Możecie mi pomóc czy zwijak z numerami XPP.C56..5453 będzie kompatybilny do mojego auta?

Potrzebuję pomocy. Liczę na odpowiedź.

Offline smokofilidanek

• Toyot Chodzacy
  • Samochód: 3xE12_1.4D4D, YII_1.33
Odp: Toyota Corolla E12 problem z poduszką kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 08-04-2021, 15:01:29 »
45130-0W070

Szukając części znalazłem numer OEM poduszki jaki ma być do mojego auta po numerze VIN.

Numer OEM poduszki jaki ma być 45130-0W070-B0. Nie znalazłem takiego samego więc zamówiłem poduszkę o numerze 45130-02230.

1. Gdzie i jak sprawdzić czy poduszka z takim OEM będzie pasowała od mojego autka?
2. Znalazłem też poduszkę o numerze OEM 45130-0W070 czy ta ewentualnie będzie pasować? Jak to sprawdzić?

Dodatkowo kostka taśmy zwijaka była połamana i zmasakrowana(to coś okrągłe pod kierownicą). Nie mam pewności czy jest oryginalna bo kierownica wygląda na taką która po wyglądzie chyba nie pochodzi z tego auta. Założyłem więc, że zamówię nową. Nie znalazłem nigdzie żadnych danych jaki numer albo indentyfikator ma mieć zwijak.

3. Możecie mi pomóc czy zwijak z numerami XPP.C56..5453 będzie kompatybilny do mojego auta?

Witaj

1. Najlepiej sprawdzić  tak jak sprawdzasz po vin np.na japan-parts-eu
Masz przedlifta czyli poduszka powinna być taka jak z ogłoszenia

https://allegro.pl/oferta/45130-0w070-airbag-kierownicy-toyota-corolla-e12-10507166086

Teraz tylko kwestia jaką masz kierownicę bo patrząc na poduszkę z aukcji mocowana jest na dwie śruby a tutaj zawsze były różnice - przeważnie między wersjami Japońska - Europejska vin od J-S (w HATCHBACKACH bo były jeszcze Tureckie ale to sedan i kombi) własnie sposobem mocowania. Nie wiem jak jest w przedliftach bo mozliwe ze te z vin od S tez miały poduszkę przykręcaną. W Polifcie na zaczepy ala druciarskie to Europa, na śruby Japonia. Sprawa się komplikuje w przypadku tempomatu bo tutaj szła kiera z mocowaniem poduszki na śruby niezależnie czy VIN od S czy J.
Podstawa typowanie po numerze OE>> 10 cyfr następny oznaczenie B0 czyli dwie kolejne cyfry to wg .mnie oznaczenia kolorystyki plastyków B0 w tym przypadku to kolor DK.GRAY czyli szary>grafit
2. Wg mnie OEM 45130-0W070  a po vin 45130-0W070-B0  bedzie pasowała , w uzasadnieniu jak wyżej. Poza tym to nie są drogie rzeczy, jeszcze rok temu nie kupiłbyś używanej poduszki za 40 PLN - teraz biznes na częsciach do Corolli E12 już się kończy bo ceny oryginalnych używek spadają na łeb na szyję.

3. Ze zwijakiem musisz szukać pod kierę -jak kupisz z pilotem to musisz mieć zwijak z pinami pod sterowanie. Nie wiem jaką masz obecnie kierownicę ale jak już masz sobie to naprawić to lepiej wsadzić kierę z pilotem taka jak z auta z aukcji.
https://allegro.pl/oferta/drzwi-przod-prawe-toyota-corolla-e12-2003-3d-10414475846

Na Twoim miejscu skompletowałbym wszystko z jednego auta tylko żeby vin był od tej samej litery. Niech sprawdzą Ci numery pod poduszką i wtedy zwijak nie ma bata zeby nie pasował kwestia tylko  dodatkowych pinów pod sterowanie. Ci z Xedosa nie są tani ale możesz u nich kupić komplet jeśli to aktualne... Skórzana kiera też lepiej prezentuje się od tej z tworzywa..

pzdr

Offline hiro14523

• Prawie Toyot
  • Samochód: corolla e12
Odp: Toyota Corolla E12 problem z poduszką kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 08-04-2021, 16:07:40 »
Dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się tak profesjonalnej i precyzyjnej odpowiedzi. Mój VIN zaczna się na J więc mam wersję japońską a zatem kompakt poduszki jest na śruby. Dzięki twojej odpowiedzi zamówie teraz właściwą sprężynę. Pozdrawiam