Autor Wątek: AAW Indiegogo - działanie, porady  (Przeczytany 29860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline hardtmuth

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 V
AAW Indiegogo - działanie, porady
« dnia: 11-05-2022, 10:05:42 »
Wszelkie wiadomości dot. AAW. Od siebie dodaję ostatnie 2 posty scalone:

Na 1.2.0(?)
Jestem po kolejnej podróży. Łączy się w miarę stabilnie. Jako, że autostrada to głównie na kablu leciałem, ale też przez AAW potestowałem i wyszło, że przez ponad 1h nic nie zerwało. Sprawdziłem zejście baterii - zeszło 12% przez 1h, to raczej nie warto nawet doładowywać telefonu przy takim zużyciu.

MTP i pass enabled, ale chce spróbować disa by zobaczyć dpi inne. Chodzi szybko i w miarę wygodne.

Jeszcze ze 2x spotify puszczało mi na telefonie zamiast na głośnikach... reset telefonu pomaga. Może ktoś ma szybszy sposób na ten problem?

Na 2.0.0:
Wczoraj zrobiłem update do 2.0, testowałem bez passfru, testowałęm DPI 100 i 103 (wg mnie 100 wyglądają lepiej czcionki). Włączyłem dongle. Działał szybko się łączy, chodziło dobrze i płynnie, niestety co 1 minutę zrywało połączenie. Dzisiaj z rana przez 5 min ani razu nie połączył się. Po kablu od razu wskoczył... eh ;).

Trzeba dalej wykombinować ustawienie, może bez dongle? Samo passthru chciałbym też wyłączyć, bo jednak dpi 100 wygląda wypas.

Czy ktoś na dongle jeździ? wtedpy mpt force recon?


Offline marek324

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 311
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #1 dnia: 11-05-2022, 11:24:12 »
A co to jest dongle?

Offline gambler

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 V
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #2 dnia: 11-05-2022, 12:10:38 »
Czy planujecie moze jakies zbiorowe zakupy (aby bylo taniej:) ? )

Offline hardtmuth

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 V
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #3 dnia: 11-05-2022, 14:57:03 »
dongle to specjalny tryb pracy AAW, który nie tworzy profilu BT dla dźwięku. Podobno rozwiązuje to niektóre problemy z łączeniem AAW z telefonem/autem - u mnie wysypało, ale muszę potestować.
Mam ochotę się do nich odezwać. Może mają w bazie Q/A przepis na połączenie konkretnie chińskiego fona z RAV4 w tej wersji. W końcu trochę tego sprzedali i głupio gdyby nie tworzyli bazy prawidłowych configów.

A jest korzyść przy mass zakupie? Kupuj indywidualnie i potem narzekaj, że nie działa jak ja ;p (kiedyś będzie działać dobrze).

A i update do 2.0.0 udało mi się zrobić za 3 lub 4 razem, oczywiście wpiąłem do ładowarki AAW, a nie do AA portu w samochodzie, by było pewne zasilanie.

Offline marek324

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 311
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #4 dnia: 11-05-2022, 15:16:30 »
dongle to specjalny tryb pracy AAW, który nie tworzy profilu BT dla dźwięku. Podobno rozwiązuje to niektóre problemy z łączeniem AAW z telefonem/autem - u mnie wysypało, ale muszę potestować.
Mam ochotę się do nich odezwać. Może mają w bazie Q/A przepis na połączenie konkretnie chińskiego fona z RAV4 w tej wersji. W końcu trochę tego sprzedali i głupio gdyby nie tworzyli bazy prawidłowych configów.

A jest korzyść przy mass zakupie? Kupuj indywidualnie i potem narzekaj, że nie działa jak ja ;p (kiedyś będzie działać dobrze).

A i update do 2.0.0 udało mi się zrobić za 3 lub 4 razem, oczywiście wpiąłem do ładowarki AAW, a nie do AA portu w samochodzie, by było pewne zasilanie.
To potwierdzam. Też robiłem update na ładowarce.

Offline firek

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2225
  • Samochód:: RAV4 JBL Black
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #5 dnia: 11-05-2022, 19:47:01 »
Ja korzystam z dongle, mtp nie pamiętam, chyba mam z retry. Dodatkowym plusem dongle jest to, że (przynajmniej u mnie) zdecydowanie szybciej się łączy - jakieś może 5s od momentu jak urządzenie się zbootuje (zielona, stała dioda). Poza tym ustawiłem region polska i wysoki kanał w wifi - pomaga na rozłączenia. Z wyższym DPI może i wygląda lepiej, ale dla mnie jest mniej używalne. Miejsca do dotknięcia są mniejsze i przez to łatwo nie trafić, zwłaszcza na jakiejś dziurawej drodze - ja z tego zrezygnowałem.
Póki co na tych ustawienuach stabilnie, ale nie miałem jeszcze dłuższej trasy

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Offline hardtmuth

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 V
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #6 dnia: 12-05-2022, 08:43:48 »
Wczoraj dwie trasy po 2km,  w żadnej się nie połączył, więc olałem go i puściłem radio FM.
Dzisiaj z rana trasa 30 km, połączył się... prawie od razu, bez grzebania w ustawieniach, ale najpierw po kablu wskoczyło AA, potem odłączyłem i przez AAW, poszło.
Bez sensu trochę.

DPI 100 mnie trochę meczy, ale wygląda to sztucznie lepiej. Wydaje mi się, że jest lekko zwolnione odświeżanie, brakuje płynności (passthrough wyłączony, dongle on, mtp retry).

Co do wyboru kanału/kraju - mam zaszarzone pola i nie mogę zmienić... Dziwne. Może dlatego, że na 5 GHz się łączę?

Offline Bart Rav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Samochód:: Rav4
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #7 dnia: 12-05-2022, 11:20:31 »
Poszczęściło mi się i zamówiony 28.04 AAW właśnie odebrałem. Teraz czas na testy...

Offline Markid

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3953
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 2.5 2020
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #8 dnia: 12-05-2022, 15:12:23 »
No to zaktualizowałem firmware do 2.0 i trochę (1,5 h na parkingu) potestowałem różne konfiguracje - u mnie jest tak (na Samsungu A50 Android 11 UI 3.1):
1. USB dafult + Pass enabl / disabl + Dongle enabl / disabl  - nie łączy
2. USB direct + Pass enabl / disabl + Dongle enabl / disabl  - nie łączy
3. USB MTP + Pass enabl + Dongle disabl                           - łączy (Hurra !!! ;) )
                     Pass enabl + Dongle enabl                            - nie łączy (po WiFi smartfon z AAW)
                     Pass disabl + Dongle enabl / disabl                - nie łączy (tablet odrzuca AA po USB)
4. USB MTP with force start + ...                                        - jak w MTP
5. USB MTP with retry + ...                                                - jak w MTP

U mnie działa tylko w trybach MTP (+ odmiany) ale z załączonym Pass i wyłączonym Dongle.
Najszybciej chyba w czystym MTP + Pass. Potestuję jeszcze w trasie, bo po mieście to zwykle śmiga. Zobaczymy jak ze stabilnością komunikacji.
Może faktycznie warto przy WiFi 5GHz wrzucić wysoki kanał by nie zrywało połączenia przez zajętość kanału.

U mnie przy wyłączonym Pass w trybach MTP dochodzi do niebieskiego ciągłego ale wtedy tablet odrzuca połączenie AA po USB dając komunikat (sorki za totalny kurz na ... wszystkim):



Dongle, jak pisał Hardthmuth, nie korzysta ze stałego profilu BT ale u mnie daje taki efekt, że WiFi (smartfon - AAW) się nie zapina (mruga na zielono) i już dalej nie idzie.

« Ostatnia zmiana: 12-05-2022, 15:23:29 wysłana przez Markid »

Offline firek

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2225
  • Samochód:: RAV4 JBL Black
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #9 dnia: 12-05-2022, 18:05:05 »
@hardtmuth : jaki masz telefon? Spróbuj czy będzie ci łączył na wybudzony ekranie (nic więcej nie klikając)

@Markid : spróbuj może ręcznie sparować telefon po BT przy włączonym dongle mode - zmienia mu się nazwa, więc może telefon coś głupieje? Jak to nie zadziała, to zrobiłbym factory reset na AAW + wyczyszczenie pamięci w AA na telefonie i konfigurację od 0

PS: myślałem, że ja mam brudno w aucie....:-P

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Offline Markid

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3953
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 2.5 2020
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #10 dnia: 12-05-2022, 22:15:20 »
Nie no czasem sprzątam ;) dziś np. byłem na ręcznej myjce, na środek zabrakło czasu.

Z donglem popróbuję ale myślę, że problem z rozłączaniem nie tkwi w BT, może w WiFi - przed chwilą wróciłem z traski ok 50 km - dalej 1..2 razy rozłącza, a może w USB ?
Aby było zabawniej - dziś pokazał mi komunikat, że czas w aucie i w AA się nie zgadzają i nie będzie działał ??? po czym się jeszcze raz połączył i już działał ??? Cuda Panie.
Jak zwykle traci połączenie jak zbliżam się do miasta - czyli wtedy gdy nie jest to wskazane.

Offline wszim

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 V hybr AWD
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #11 dnia: 12-05-2022, 22:17:02 »
Zwariować można od tych żółtych pyłków wiosennych kwitnień. Nie idzie odsprzątać, po godzinie ponownie zalega ten pył wszędzie.

Offline sconn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Samochód:: Highlander
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #12 dnia: 12-05-2022, 22:43:07 »
Co do ewentualnych problemów ze zrywaniem połączenia w trakcie jazdy, niekoniecznie trzeba szukać winy w samym AAW. Zachowuje się to tak samo jak wbudowana funkcja bezprzewodowa w radio. Połączenie 5GHz na standardzie WiFi min ac to podstawa. Mierzyłem się z tym tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3653006.html
viaTOLL już wyłączony ale samo połączenie bezprzewodowe jest bardzo wrażliwe na zmiany przepustowości sieci WiFi, interferencje radiowe mają tu znaczenie.

Dużo też zależy od używanej aplikacji. W tej chwili Mapy Google i Spotify sobie już radzą ale np Yanosik zrywa połączenie bezprzewodowe AA jak się wjedzie na trasie w brak zasięgu neta mobilnego.

Same AAW sprawdziłem u brata w Corolli, wcześniej konfigurując je na swoim radiu JVC - połączył się błyskawicznie. Włączyłem tylko passtrough (wtedy auto widzi tel tak samo jak wpięty po kablu). BTW przy passtrough lepiej nie podłączać tel po kablu i jednocześnie wpinać AAW w USB, samochód będzie widział 2 urządzenia z tym samym certyfikatem.

Jak auto dojedzie, to przetestuję więcej.

Offline firek

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2225
  • Samochód:: RAV4 JBL Black
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #13 dnia: 13-05-2022, 01:34:29 »
Aby było zabawniej - dziś pokazał mi komunikat, że czas w aucie i w AA się nie zgadzają i nie będzie działał ??? po czym się jeszcze raz połączył i już działał ??? Cuda Panie.

Miałem dokładnie to samo! Znalazłem takie skrzyżowanie, przez które na 3 przejazdy 3 razy mi zerwało, w tym 2 z takim właśnie komunikatem po ponownym połączeniu. Pomogło ustawienie regionu na polski i wysoki kanał w wifi - przejeżdżałem tam na tych ustawieniach już z 7-8 razy i stabilnie jak skała:-P

To wyżej o BT pisałem w kontekście dongle mode, nie zrywania

Offline parasite85

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 224
  • Samochód:: Auris I, RAV4 V
Odp: AAW Indiegogo - działanie, porady
« Odpowiedź #14 dnia: 13-05-2022, 09:09:05 »
Aby było zabawniej - dziś pokazał mi komunikat, że czas w aucie i w AA się nie zgadzają i nie będzie działał ??? po czym się jeszcze raz połączył i już działał ??? Cuda Panie.

Miałem dokładnie to samo! Znalazłem takie skrzyżowanie, przez które na 3 przejazdy 3 razy mi zerwało, w tym 2 z takim właśnie komunikatem po ponownym połączeniu. Pomogło ustawienie regionu na polski i wysoki kanał w wifi - przejeżdżałem tam na tych ustawieniach już z 7-8 razy i stabilnie jak skała:-P

To wyżej o BT pisałem w kontekście dongle mode, nie zrywania
U mnie to samo i rozwiązanie pomogło.


 

Beesafe.pl