Autor Wątek: Stuki w przekładni kierowniczej  (Przeczytany 4038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrzejbz

  • Gość
Stuki w przekładni kierowniczej
« dnia: 16-07-2005, 15:41:41 »
Mam mały problem w mojej starletce 1998rok , przy obracaniu kierownicy w jedną stronęa następnie odbiciu w drugą stronęsłychać stuk i nawet go czuć na kierownicy, w ASO powiedzieli że ten typ tak ma i trzeba wymienic maglownicę1800 zł albo z tym jeździć, może ktoś miał do czynienia z czymś takim. Z góry dziękujęza podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:50:18 wysłana przez Janmor »

Pimpek

  • Gość
Stuki w przek³adni kierowniczej
« Odpowiedź #1 dnia: 16-07-2005, 22:23:48 »
Mam chyba to samo :( Dziś troszkęgrzebałem w autku i przy okazji "posłuchałem" skąd te stuki, i już wiem gdzie skąd dochodzą. To jest gdzieś na kolumnie w okolicach stacyjki (to nie maglownica :!:). Jeszcze tam nic nie rozbierałem więc na razie nic nie wiem. Najprawdopodobniej w poniedziałek siętym zajmę, więc napiszęco uda mi sięzrobić.

Pozdrawiam :)

andrzejbz

  • Gość
Stuki w przek³adni kierowniczej
« Odpowiedź #2 dnia: 17-07-2005, 11:38:07 »
Też mi sięwydaje ze to nie maglownica ale w serwisie powiedzieli ze to jakiś ząb na maglownicy i można z tym jeździć albo wymienić na nową, ale szczerze powiedziawszy to nawet nie zaglądali tylko odrazu wydali wyrok na maglownice także im nie wierzę, a samochód kupiłem przed tygodniem i narazie nie chcęjeszcze w nim grzebać, będęwdzięczny za odpowiedź jak już będziesz wiedział co i jak.

dogi

  • Gość
Stuki w przekladni kierowniczej
« Odpowiedź #3 dnia: 18-07-2005, 11:07:04 »
andrzejbz: u mnie nic nie stuka, (rocznik97). Moja to tez swiezy zakup. :)
« Ostatnia zmiana: 09-02-2006, 14:35:30 wysłana przez dogi »

Pimpek

  • Gość
Stuki w przek³adni kierowniczej
« Odpowiedź #4 dnia: 18-07-2005, 13:17:31 »
Cytat: dogi
andrzejbz: u mnie nic nie stuka, (rocznik97). Moja to też świeży zakup. :)


U mnie kiedyś też nie stukało... Zaczęło przy jakichś 250k km :(

PS Jeszcze nic nie robiłem, bo rano pojechałem na jagody :P

Offline mandes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.toyota-starlet.prv.pl
Stuki w przek³adni kierowniczej
« Odpowiedź #5 dnia: 28-07-2005, 14:17:26 »
U mnie jest troszeczke inny objaw, a mianowicie: Jadąc  po "kocich łbach" lub podobnej nierównej nawierzchni czuje w kierownicy lekkie drgania sprawiające  dyskomfort jazdy. Podejrzewam że to luz na którymś  łożysku kolumny kierowniczej. Myślęże z czasem to wymienię, kiedy luz będzie sie powiekszał i trzymając kierownice będe czuł każdy kamyczek na drodze.

Pimpek

  • Gość
Stuki w przek³adni kierowniczej
« Odpowiedź #6 dnia: 02-08-2005, 10:05:44 »
No, wkońcu wczoraj miałem czas, żeby sięza to zabrać...
Niestety sam już nie wiem o co z tym chodzi... Po godzinnym oglądaniu, kręceniu kierownicą, nie doszedłem do żadnego wniosku :( Jednak wydaje mi się, że ASO ma rację... To chyba wina maglownicy... A stuki siębiorą na kolumnie od maglownicy :( Może w przyszłości najbliższej wyjmęcałą kolumnęi posprawdzam kazdy element, ale na dzień dzisiejszy stawiam, że to wina maglownicy :(

Pozdrawiam :D


 

Beesafe.pl