Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Albo to złudzenie albo rozszczelnił mi się tłumik środk  (Przeczytany 3630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CORN

• Gość
Jak auto stoi na włączonym silniku i mam otwartą szybe to słychać w przedniej części wydechu jest jakby głośniej niż było, nie żeby mi sie nie podobał nowy dźwięk ale tak pewnie nie powinno być ;) auto jest z 1993 roku i ma 141 000 km. Spotkał sięKtoś z Was z tym?
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:54:42 wysłana przez Janmor »

Spro-ket

• Gość
Cytat: CORN
Spotkał sięKtoś z Was z tym?

Miałem coś takiego w swojej rolce - rozszczelniało sięze starości miękkie łącze.
Jest na łączeniu rury wydechowej na wysokości nóg pasażera (pod).
Siatka po prostu ze starości stopniowo pękała i robiło sięw przeciągu miesiąca (powolutku) coraz bardziej słyszalne.
Miałem czas żeby rozejrzeć sięu okolicznych tłumikarzy za podobnym kształtem.
A przy okazji upewniłem sięże nie jest to dodatkowo jakieś pęknięcie samej rury.
Trafiłem w dobrym stanie za 20 zeta + montaż ..... także 20 zeta     :-DD  
Jeżdżęjuż drugi rok i spoko  .  :athunbsup

zawika1

• Gość
Witam.
 Mogło pęknąć łączenie rury z tłumikiem środkowym.
Pozdrawiam.

CORN

• Gość
dźwięk sięnasilił, do tego spadły troche osiągi auta i przy ujmowaniu gazu delikatnie popierduje z przodu ;) mam nadzieje że nie będe musiał całego przedniego tłumika robić

Offline szfystack

• Toyot Pełzający
  • **
    • zdjęcia...zdjecia...zdjęcia...
u mnie było rozszczelnienie między kolektorem wydechowym a rurą tłumika....
jak podniosłem klapęi dodałem gazu do widać było którędy dym idzie!!! załatwiła to wymiana uszczelki pomiędzy kolektorem a rurą
koszt 10zł uszczelka i godzina roboty w garażu + 4 piwa:):):) (siedzieliśmy w dwóch:):),a po jednym to jakoś sucho było:):)  )

bol0

• Gość
podjedz z kumplem na jakis najazd albo kanal. jeden gazuje drugi przeprowadza inspekcje na dole :D albo ci tlumik przerdzewial, co jest raczej mniej prawdopodobne albo sie poluzowalo ktores laczenie

CORN

• Gość
byłem na jkanale i to sie rozszczelinił elastyczny łącznik. ponoć jest to powodowane złymi już poduszkami silnika. Wołają za to 150 - 160 zł :(:(:(  do tego jest problem bo w Starlet jest on kosmicznie długi i najdłuższy produkowany ma 280 mm a newiadomo czy nie będzie za krótki

(90 zł łącznik i 70 montaż)

CORN

• Gość
naprawiłem :):):) 80 zł wymiana kosztowała i 85 łacznik, w aucie nastała błoga cisza, jedzie sie teraz super :) i nie trzeba forsować radia głośnością ;) i auto jakby lepiej jeździło

Spro-ket

• Gość
Cytat: CORN
sie rozszczelinił elastyczny łącznik

Cieszęsięże miałem rację- szerokiej drogi w błogiej ciszy    :wink:

CORN

• Gość
chyba mechanik coś skopał :( auto odkąd mam zrobiony łącznik gorzej przyspiesza, a max udało mi sie tylko do 150 km/h i to z ledwością rozpędzić. musiał dorobić kawałek metalowej rury i przyspawać bo łączniik był troche za krótki, powinno być jednak wszytko dobrze a nie jest. do tego jak sie mocniej da gazu to ilnik głośno pracuje a przypiesza niezbyt ochoczo, kiedyś był cichzy przy takmim czymś i lepiej nabierał prędkości.