Autor Wątek: EP70. Jakie macie klocki hamulcowe??  (Przeczytany 7974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kfiatos

  • Gość
EP70. Jakie macie klocki hamulcowe??
« dnia: 22-08-2005, 18:03:59 »
Witam posiadaczy P7   :)  Mam problem.. Jakis czas temu wymienilem silnik na 1.3 ale hamulce zostaly seryjne dla 1.0L. Mam klocki ETF i przejechane na nich 6kkm. Mam taki objaw ze po paru (dwóch) mocniejszych hamowaniach z predkosci 100-120 km/h hamulce padają i auto sunie na wcisnietym do oporu pedale bez blokowania kół. Płyn niedawno wymienialem jest nowiutki. Ręczny bierze dobrze więc to nie tył. Prawdopodnie to wina marnych klocków i ich grzania sie...   :cry:  

Jakie klocki polecacie, ewentualnie jakie stosujecie u Siebie... Mam jeszcze mozliwosc zalatwienia sobie kompletu hamulców od EP71 (tarcze wentylowane) ale koszt 200zl + nowe klocki i ewentualne toczenie tarcz to dla mnie za duzo...

Pozdrawiam i czekam na sugestie

Offline Grzesiek321

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: EP70. Jakie macie klocki hamulcowe??
« Odpowiedź #1 dnia: 17-09-2018, 12:16:44 »
A czy modele z silnikami 1.0 i 1.3 nie różnią się już przypadkiem wielkością hamulców? Może oprócz swapa silnika powinieneś zrobić też przekładkę hamulców. Przynajmniej by była pewność, że wszystko jest takie jak być powinno. Chyba, że masz założone jakieś kiepskie klocki. Zobacz sobie ten wpis https://www.toyota.org.pl/blog/dobor-klockow-hamulcowych/ bo fajnie opisane tam zostało wszystko co związane z jakością klocków i ich doborem. Akurat na układzie hamulcowym nigdy bym nie oszczędzał.


 

Beesafe.pl